08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
27.08.2012
Podsumowanie 4. kolejki III ligi
W niedzielę zakończyła się czwarta kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na czele tabeli z dziesięcioma punktami znajdują się Ostrovia 1909 Ostrów oraz Wda Świecie.
-
27.08.2012
Wstępny terminarz III ligi kobiet
Znany jest już wstępny terminarz trzeciej ligi kobiet w której występować będzie drużyna Polonii Środa Wielkopolska. Rozgrywki zostaną przeprowadzone jednak w jednej grupie bez podziału na grupę konińska i poznańską. W lidze wystartuje dziesięć zespołów.
-
27.08.2012
Polonia TV: Polonia II Środa - Szturm Junikowo 6:1
Dostępny jest już skrót wideo z niedzielnego meczu rezerw Polonii Środa z Szturmem Junikowo Poznań. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem średzian w stosunku 6:1.
-
26.08.2012
Wyniki 2. kolejki klasy A
Dziś zakończyła się druga kolejka rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A. Liderem tabeli zostały rezerwy naszej Polonii, które pokonały Szturm Junikowo Poznań 6:1. Komplet punktów mają również Zawisza Dolsk oraz Orkan Działyń.
-
27.08.2012
Galeria: Polonia II Środa - Szturm Junikowo 6:1
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niedzielnego meczu klasy A pomiędzy rezerwami średzkiej Polonii, a Szturmem Junikowo Poznań. .
-
27.08.2012
Juniorzy młodsi pokonali juniorów Kłosa Zaniemyśl
W niedzielę 26 sierpnia zespół juniorów młodszych udał się na kolejny mecz sparingowy. Tym razem nasi zawodnicy zagrali w Zaniemyślu z juniorami starszymi Kłosa Zaniemyśl. Mimo dwóch lat różnicy pomiędzy graczami obu drużyn lepsi okazali się nasi piłkarze wygrywając mecz 4:3, prowadząc do przerwy 3:2.





















































