08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
29.08.2012
Bądź z nami! Kibicuj!
W najbliższą sobotę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają drugi w tym sezonie mecz na własnym boisku. Rywalem średzian będzie spadkowicz z drugiej ligi Nielba Wągrowiec.
-
28.08.2012
Bartosz Bartkowiak powołany do kadry
Bartosz Bartkowiak został powołany do kadry okręgu poznańskiego. Jest to już kolejne powołanie dla naszego zawodnika.
-
28.08.2012
Zbigniew Giełda arbitrem meczu Jamajka - Polonia II
Zbigniew Giełda ze Śremu reprezentujący Kolegium Sędziów WZPN posiędziuje środowy meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Jamajką Cynk Boys Śrem, a rezerwami Polonii Środa Wielkopolska.
-
28.08.2012
Zapowiedź II rundy Pucharu Polski
Już jutro odbędzie się druga runda rozgrywek o Puchar Polski strefy poznańskiej. Rozegrane zostanie dziewiętnaście spotkań.
-
28.08.2012
Terminarze zespołów młodzieżowych
Znane są już terminarze rozgrywek młodzieżowych w których występować będą drużyny Polonii Środa Wielkopolska. W tym sezonie nasz klub zgłosił sześć drużyn co łącznie z dwiema drużynami seniorów i jedną kobiet daje dziewięć zespołów, które rywalizować będą w rozgrywkach ligowych.
-
28.08.2012
Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa, środa - 17:00
W najbliższą środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozgrają pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Rywalem naszego zespołu będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Sonda: Czy Polonia II awansuje do III rundy Pucharu Polski?
Już w najbliższa środę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną pierwszy mecz w Pucharze Polski strefy poznańskiej. Przeciwnikiem naszego zespołu w drugiej rudzie rozgrywek będzie drużyna Jamajki Cynk Boys Śrem.
-
27.08.2012
Podsumowanie 2. kolejki klasy A
31 bramek padło w siedmiu meczach drugiej kolejki rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A grupy I. Najwięcej - siedem – zobaczyli kibice naszej Polonii.























































