08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2012
Polonia TV: Jamajka Cynk Boys - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu wideo z środowego meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały po rzutach karnych Jamajkę Cynk Boys Śrem.
-
30.08.2012
Rezerwy zagrają z LKS Kicin
Trzeci mecz ligowy rozegrają w najbliższą sobotę rezerwy Polonii Środa Wielkopolska. Średzianie w ramach rozgrywek poznańskiej klasy A zmierzą się na wyjeździe z LKS Kicin.
-
30.08.2012
Dariusz Orzechowski sędzią meczu z Nielbą
Dariusz Orzechowski z Brodnicy posędziuje w sobotnim meczu III ligi pomiędzy średzką Polonią, a Nielbą Wągrowiec.
-
30.08.2012
Sonda: Kto wygra mecz Polonia - Nielba
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
30.08.2012
Polonia Środa - Nielba Wągrowiec, sobota - 17:00
Przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo staną w sobotę piłkarze średzkiej Polonii, którzy przed własną publicznością podejmować będą spadkowicza z drugiej ligi Nielbę Wągrowiec.
-
29.08.2012
Galeria: Jamajka Cynk Boys Śrem - Polonia II Środa
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z środowego meczu drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy rezerwami średzkiej Polonii, a Jamajką Cynk Boys Poznań.
-
30.08.2012
9:0 trampkarzy z KKS Jelenia Góra
Poniedziałkowy sparing z zespołem Karkonowskiego Klubu Sportowego Jelenia Góra, był ostatnim sprawdzianem trampkarzy przed sezonem.
-
29.08.2012
Wyniki II rundy Pucharu Polski
Poniżej przedstawiamy wyniki rozegranej dziś drugiej rundy Pucharu Polski strefy poznańskiej. Awans w niej wywalczyły również rezerwy Polonii Środa, które po rzutach karnych zwyciężyły Jamajkę Cynk Boys Śrem.
























































