08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
03.09.2012
Sonda: Kto wygra mecz Polonia - Dopiewo
Zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w nowej sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku. Tradycyjnie pytamy Was o zwycięzcę najbliższego meczu Polonii Środa Wielkopolska.
-
03.09.2012
Podsumowanie 5. kolejki III ligi
W sobotę rozegrana została piąta kolejka spotkań trzeciej lig grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. W ośmiu meczach padły 24. bramki.
-
02.09.2012
Znamy zwycięzcę konkursu
W sobotnim meczu trzeciej ligi Polonia Środa Wielkopolska wygrała na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec 2:0. Zwycięstwo średzian wyłoniło zwycięzcę naszego konkursu.
-
02.09.2012
Wyniki niedzielnych meczów 3. kolejki klasy A
Dziś dokończono trzecią kolejkę poznańskiej klasy A grupy I. W najciekawszym meczu Maratończyk Brzeźno pokonał 2:0 Orkan Działyń. W innych spotkaniach kibice obejrzeli już znacznie więcej goli. Pelikan Niechanowo rozgromił GKS Gułtowy 7:0, Phytopharm Klęka pokonał Błękitnych Owińska 6:2, a Szturm Junikowo Poznań wygrał z Orkanem Jarosławiec 5:2.
-
02.09.2012
Relacja z meczu LKS Kicin - Polonia II
W trzeciej kolejce spotkań poznańskiej A klasy , rozgrywanej w sobotę 1 września , drużyna rezerw udała się do Kicina. Tam po bardzo ciężkim boju zremisowała z miejscowym LKS 1:1.
-
02.09.2012
Fatalna passa przerwana
Wczoraj piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na własnym boisku Nielbę Wągrowiec 2:0 i przerwali fatalną passę 125 dni bez zwycięstwa. Podopieczni Mariana Kurowskiego przerwali także trwająca od początku sezonu serię spotkań bez zdobytego gola.
-
02.09.2012
Galeria: Polonia Środa - Kotwica Kórnik
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego meczu Pucharu Polski kobiet pomiędzy Polonią Środa Wielkopolska, a Kotwicą Kórnik.
-
02.09.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Nielba Wągrowiec
Poniżej przedstawiamy statystyki z sobotniego meczu Polonii Środa Wielkopolska przeciwko Nielbie Wągrowiec. Po raz pierwszy w sezonie średzianie zdobyli komplet punktów dzięki wygranej 2:0.





















































