08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
09.09.2012
Polonia TV: Polonia Środa - Wda Świecie
Zapraszamy do obejrzenia skrótu z dzisiejszego meczu Polonii Środa z Wdą Świecie. Po emocjonujących dziewięćdziesięciu minutach poloniści pokonali świecian 2:1 odnosząc tym samym swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2012/2013.
-
09.09.2012
Galeria: Polonia Środa - Wda Świecie
Dostępna jest już galeria zdjęć z dzisiejszego meczu ligowego Polonii Środa Wielkopolska, przeciwko Wdzie Świecie. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 2:1,
-
09.09.2012
Wyniki 5. kolejki klasy A
Zakończyła się piąta kolejka poznańskiej klasy A grupy I. Liderem tabeli pozostał mimo porażki Pelikan Niechanowo, który zrównał się punktami z Zawiszą Dolsk.
-
09.09.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Wda Świecie
Poniżej przedstawiamy statystyki z niedzielnego meczu Polonia Środa Wielkopolska - GKS Dopiewo. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 2:1.
-
09.09.2012
Wyniki niedzielnych meczów 7. kolejki III ligi
Dziś zakończyła się siódma kolejka rozgrywek o mistrzostwo trzeciej ligi. Średzka Polonia pokonała na własnym boisku Wdę Świecie 2:1, a Piast Kobylin uległ u siebie Unii Roszak Solec Kujawski 2:3 mimo ze do przerwy prowadził 2:0.
-
09.09.2012
Wielkie emocje w Środzie
Polonia Środa Wielkopolska pokonała dziś na własnym boisku Wdę Świece 2:1 (0:0). Pierwsi prowadzenie objęli goście po bramce z 74. minuty Radosława Mika. Poloniści wyrównali pięć minut później po strzale Macieja Kononowicza, a w 83. minucie debiutujący w barwach Polonii Damian Buczma zapewnił naszej drużynie trzy punkty.
-
09.09.2012
Wyjściowe jedenastki Polonii i Wdy
Znamy już wyjściowe składy w jakich wystąpią dziś drużyny Polonii Środa oraz Wdy Świecie.
-
09.09.2012
Żaki pokonały Kadeta Tulce
W sobotnie południe na średzkim orliku przy ul. Witosa od zwycięstwa rozpoczęła zmagania najmłodsza grupa KS Polonia Środa – Żaki. Rywalem podopiecznych trenera Łukasza Kaczałka był zespół Kadet Tulce.
























































