08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
15.09.2012
Polonia TV: Cuiavia Inowrocław - Polonia Środa
Zapraszamy do obejrzenia skrótu z dzisiejszego meczu Polonii Środa z Cuiavią Inowrocław oraz do wysłuchania wypowiedzi trenerów obu drużyn.
-
15.09.2012
Pewna wygrana trampkarzy
W dzisiejszym meczu ligi trampkarzy drużyna Polonii Środa pokonała Poznaniaka Poznań wysoko 5:1.
-
15.09.2012
16 goli orlików młodszych
W drugiej kolejce spotkań, orlik młodszy składający się z zawodników w roczniku 2003, podejmował na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań.
-
15.09.2012
Wysoka wygrana rezerw z Przemysławem
Wysoką wygraną zanotowały rezerwy Polonii Środa Wielkopolska w wyjazdowym meczu z Przemysławem Poznań. Nasza drużyna strzeliła rywalom siedem goli, tracąc przy tym tylko jednego.
-
15.09.2012
Wyniki sobotnich meczów 6. kolejki klasy A
&Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań poznańskiej klasy A grupy pierwszej.
-
15.09.2012
Wyniki sobotnich meczów 8. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich meczów trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.
-
15.09.2012
Bez punktów z Cuiavią Inowrocław
Nie udała się wyprawa piłkarzom Polonii Środa Wielkopolska do Inowrocławia. Nasza drużyna uległa tamtejszej Cuiavii 1:2 doznając tym samym drugiej porażki w sezonie.
-
15.09.2012
Wyjściowe jedenastki Cuiavii Inowrocław i Polonii Środa
Damian Buczma znalazł się w wyjściowym składzie Polonii Środa na dzisiejszy wyjazdowy mecz z Cuiavią Inowrocław. Poniżej przedstawiamy składy w jakich wystąpią obie drużyny.























































