08.08.2018
Ligę zainaugurują w GdyniJuż w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
57 dni minęły od ostatniego meczu ligowego piłkarzy Polonii Środa. W tym czasie w naszym zespole zaszło sporo zmian. Najważniejszą jest na pewno zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Tomasza Dłużyka zastąpił duet trenerski Krzysztof Kapuściński – Marcin Woźniak. Sporo zmian zaszło także w kadrze pierwszego zespołu. Latem Polonię opuściło dwunastu graczy. W zamian za to do kadry pierwszej drużyny dołączyło jedenastu nowych piłkarzy. Wśród nich są między innymi wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w Pogoni Szczecin – Jędrzej Kujawa i Michał Górzyński a także doświadczeni gracze Łukasz Radliński i Jakub Wilk. Ta mieszanka młodości i doświadczenia ma przynieść efekty w postaci walki o awans do II ligi.
W meczach sparingowych których Polonia rozegrała aż dziesięć nasz zespół odniósł 5 zwycięstw, zanotował 3 remisy i poniósł 2 porażki. Bilans bramkowy w tych meczach to 19:9. Nasz sztab szkoleniowy podkreśla, że Polonia dobrze przepracowała okres przygotowawczy a duża ilość meczy towarzyskich pozwoliła zgrać zespół po zmianach kadrowych. Pierwsza weryfikacja możliwości naszego zespołu nastąpi już w sobotę podczas starcia z Bałtykiem Gdynia.
W zespole naszych sobotnich rywali także zaszło sporo zmian. Najważniejsze z nich to odejście do Bytovii Bytów dwóch najlepszych zawodników minionego sezonu – Mateusza Kuzimskiego i Juliusza Letniowskiego. Obaj z przytupem wkomponowali się w skład nowego zespołu i z miejsca stali się pewnym punktem pierwszoligowca. Po za wymienioną dwójką szeregi Bałtyku opuściło jeszcze czterech innych graczy. W zamian za to zarząd naszego sobotniego rywala zakontraktował ośmiu nowych graczy, wśród których znaleźli się między innymi Karol Zieliński z KP Starogard Gdański czy Jakub Biskup z Chojniczanki Chojnice
W letnim okresie przygotowawczym piłkarze Bałyku rozegrali siedem spotkań towarzyskich w których odnieśli 4 zwycięstwa, zanotowali 2 remisy i ponieśli 1 porażkę. Bilans bramkowy zespołu Bałtyku w meczach towarzyskich to 20:6.
W minionym sezonie w Gdyni poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali przegrywając aż 4:1. W rewanżu na wiosnę nasz zespół wygrał z Bałtykiem 2:1 decydującą bramkę zdobywając w samej końcówce meczu.
W sumie obydwa zespoły w spotkaniach ligowych spotkały się ze sobą cztery razy. Dwa mecze zakończyły się wygraną Bałtyku, w jednym meczu padł remis a jeden mecz wygrali poloniści. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:3 na korzyść Bałtyku.
Spotkanie z Bałtykiem Gdynia odbędzie się w sobotę 11 sierpnia o godzinie 12:00 na bocznym boisku przy ulicy Olimpijskiej 5.
Najnowsze aktualności
-
23.09.2012
Statystyki z meczu Polonia Środa - Piast Kobylin
Poniżej przedstawiamy statystyki z dzisiejszego meczu Polonii Środa z Piastem Kobylin. Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną średzian 6:0 po dwóch golach Macieja Kononowicza i trafieniach Macieja Gendka, Piotra Loby, Michała Wawszczaka oraz Pawła Przybyłka.
-
23.09.2012
Porażka żaków z Lechem II Poznań
W sobote na orliku przy ul. Witosa swój trzeci mecz ligowy zagrały żaki Polonii Środa.
-
23.09.2012
Polonia gromi Piasta Kobylin!
Piłkarze Polonii Środa Wielkopolska znakomicie rozpoczęli kalendarzową jesień. Średzianie po raz pierwszy prowadzeni przez Roberta Halburdę pokonali przed własną publicznością Piast Kobylin aż 6:0.
-
23.09.2012
Z jedną zmianą na Piasta
Z jedną zmianą w składzie zagrają dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska w meczu przeciwko Piastowi Kobylin.
-
23.09.2012
Relacja LIVE! Polonia - Piast
W dzisiejszym meczu 9. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na własnym boisku z Piastem Kobylin.
-
23.09.2012
Z Piastem trzeba wygrać
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają dziewiąty w tym sezonie mecz ligowy. Przeciwnikiem średzian będzie niewygodny rywal Piast Kobylin. Po ostatnim przegranym spotkaniu z Cuiavią Inowrocław kibice liczą na rehabilitację.
-
23.09.2012
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo trampkarzy
Zespół trampkarzy Poloniii Środa wygrał zasłużenie sobotnie spotkanie z drużyną Jaroty Jarocin.
-
22.09.2012
Wyniki sobotnich meczów 7. kolejki klasy A
Poniżej przedstawiamy wyniki sobotnich spotkań poznańskiej klasy A. Wysokie zwycięstwa odniosły zespoły Pogoni Książ i rezerw naszej Polonii. Wygraną zanotowała również drużyna Poznań FC, a Zawisza Dolsk i Phytopharm podzielili się punktami.























































