02.08.2022
Ligę rozpoczną w SzczecinieW najbliższy weekend wszystkie trzy zespoły seniorskie Polonii Środa rozegrają swoje spotkania. Dla zespołów rezerw i kobiet będą to jeszcze mecze towarzyskie. Z koeli pierwszy zespół występujący w III lidze grupa 2 rozpocznie już zmagania ligowe i powalczy o pierwsze punkty.
1 kolejka III liga grupa 2
5 sierpnia 2022, 18:00 – Stadion w Szczecinie
Świt Skolwin - Polonia Środa Wielkopolska
W piątek 5 sierpnia piłkarze Polonii Środa zainaugurują sezon 2022/23 w III lidze grupa 2. Na dzień dobry polonistów czeka ciężki wyjazd do jednego z faworytów do awansu do II ligi – Świtu Szczecin.
Świt w letnim okienku transferowym był bardzo aktywny na rynku. Zespół z północy Szczecina zasiliło aż dziewięciu nowych graczy a wśród nich są tak uznane nazwiska na rynku trzecioligowym jak napastnik Przemysław Kędziora, czy pomocnicy Gracjan Goździk i Jędrzej Kujawa. Dodając do tego przedłużenie kontraktów ze wszystkim kluczowymi graczami jawi nam się obraz jednego z głównych faworytów do awansu na poziom centralny. Odmłodzony zespół Polonii Środa czeka na pewno trudno spotkanie w którym poloniści będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności aby powalczyć o korzystny wynik.
Oba zespoły w zmaganiach ligowych spotykają się regularnie. W sumie do tej pory odbyło się dwanaście takich spotkań. Osiem razy górą był Świt, raz padł remis a trzy razy zwyciężali poloniści. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12-26 na korzyść Świtu. W spotkaniach na stadionie w Szczecinie (a do tej pory tych spotkań było sześć) pięć razy zwyciężali zawodnicy Świtu a raz padł remis. Bilans bramkowy tych spotkań to 16-3 na korzyść Świtu. Nieco lepiej w tej klasyfikacji wyglądają dla naszego zespołu pojedynki na Stadionie Średzkim. Tutaj odbyło się sześć takich spotkań. Trzy razy zwyciężała Polonia Środa, a trzy razy górą był Świt. Bilans bramkowy pojedynków w Środzie Wielkopolskiej pomiędzy oboma zespołami to 9-10.
Ostatni raz obie ekipy spotkały się 23 kwietnia 2022 roku na stadionie w Szczecinie. Wtedy górą był zespół Świtu Szczecin który wygrał 2:0 po bramkach Adama Nagórskiego i Szymona Kapelusza.
Spotkanie ze Świtem Szczecin zostanie rozegrane w piątek 5 sierpnia o godzinie 18:00 na stadionie w Szczecinie.
Mecz sparingowy – zespół kobiet
6 sierpnia 2022, 11:00 – płyta główna, Stadion Średzki
Polonia Środa Wielkopolska – UAM Lech Poznań
W sobotę piłkarki Polonii Środa rozegrają ostatnie spotkanie kontrolne przed startem rozgrywek I ligi kobiet. Rywalem naszego zespołu będzie występujący w drugiej lidze kobiet Lech Poznań UAM. Dla obu zespołów będzie to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych które rozpoczną się w weekend 13/14 sierpnia. Warto dodać że Lechitki są beniaminkiem rozgrywek drugoligowych ale patrząc na aspiracje zespołu z Poznania wydaje się że będą jednym z kandydatów do awansu do pierwszej ligi. Zapowiada się ciekawe widowisko które na pewno sztabowi szkoleniowemu średzkiego zespołu pomoże w wyborze składu na zbliżające się spotkanie ligowe z Bielawianką.
Mecze sparingowe – II zespół
6 sierpnia 2022, 13:00 – stadion lekkoatletyczny
Polonia II Środa Wielkopolska – Orlik Miłosław
6 sierpnia 2022, 16:00 – stadion lekkoatletyczny
Polonia II Środa Wielkopolska – Szturm Junikowo
Końcówka przygotowań dla drugiego zespołu Polonii Środa będzie bardzo intensywna. W ostatni weekend wolny od ligowego grania młodzi poloniści rozegrają aż dwa spotkania. Wszystko po to żeby każdy z zawodników miał możliwość zagrać pełne 90 minut i mógł się pokazać sztabowi szkoleniowemu przed startem rozgrywek V ligi. W pierwszym meczu poloniści podejmą występującego w A klasie Orlika Miłosław i to spotkanie odbędzie się na płycie piłkarskiej stadionu lekkoatletycznego w Środzie Wlkp. W drugim spotkaniu poloniści podejmą przedstawiciela klasy okręgowej – Szturm Junikowo. To spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie bo w ekipie z Junikowa kibice mogli zobaczyć byłych graczy Polonii Środa – Szymona Zgardę, Luisa Henriqueza czy Krzysztofa Biegańskiego. Warto też dodać że trenerem Szturmu został był trener Polonii Środa Mariusz Bekas.
Najnowsze aktualności
-
11.05.2018
Wygrana z Kłosem (2001/02)
W minioną środę na boisku głównym doszło do spotkania polonijnych juniorów młodszych z Kłosem Gałowo. Przed tym meczem, rywale Polonii zajmowali jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli, mając na koncie jeden punkt więcej.
-
11.05.2018
Grają poloniści
W najbliższy weekend kolejne mecze ligowe zagrają zespoły młodzieżowe Polonii Środa. W sumie odbędzie się trzynaście spotkań i trzy turnieje ligowe. Dziewięć spotkań i jeden turniej zostanie rozegranych na obiektach w Środzie Wlkp., a cztery spotkania i dwa turnieje odbędą się na boiskach rywali.
-
11.05.2018
Bez bramek w Luboniu (1999/00)
W środę 9 maja juniorzy starsi zagrali na wyjeździe ze Stellą Luboń. Obie drużyny z aspiracjami do awansu do Ligi Wojewódzkiej bardzo zmotywowane przystąpiły do tego meczu. Mimo, iż nasi piłkarze wypracowali sobie w pierwszej połowie nieznaczną przewagę nie potrafili zamienić jej na bramki, bo sytuacji ku temu było jak na lekarstwo.
-
11.05.2018
Porażka z Poznaniakiem Poznań (2006)
W środę 09.05.2018 o godz. 17.00. na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Poznaniak Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Poznania 4-1. Bramkę dla Polonii zdobył Szymon Rauhut.
-
10.05.2018
Zwycięstwo w meczu na szczycie
W niedzielę o godzinie 15 w meczu na szczycie poznańskiej Klasy A Polonia II Środa podejmowała na własnym boisku zespół IKP Olimpia Poznań.
-
10.05.2018
Trudny wyjazd do Starogardu
Po emocjach związanych z awansem do finału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa wracają do zmagań ligowych. Tym razem podopiecznych Tomasza Dłużyka czeka trudny wyjazd do beniaminka trzeciej ligi zespołu KP Starogard Gdański.
-
10.05.2018
Karol Arys poprowadzi mecz z KP Starogard
Karol Arys ze Szczecina poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie trzeciej ligi w którym Polonia Środa rywalizować będzie z KP Starogard Gdański. Na liniach pomagać będą mu Jakub Cymerman i Patryk Nowicki. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
09.05.2018
Wysoka wygrana w Puszczykowie (2008)
We wtorek do Puszczykowa na zaległy mecz udała się druga drużyna rocznika 2008.
























































