OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.11.2009

Lider poza zasięgiem juniorów młodszych

W XV kolejce WLJM zespół trenera Darka Dukarskiego udał sie na mecz do Popowa, gdzie swoje mecze rozgrywa Lech I Poznań.

Od pierwszej minuty zaznaczyła się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy już w 7 min. zdobyli prowadzenie. W 15 min. stworzyli drugą dogodną okazję i niestety skończyła się ona utratą drugiej bramki.

Poloniści próbowali grać z kontry, ale niestety nie potrafili zagrozić bramce lechitów. Jedyną groźną sytuację miał Dominik Baziór, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Dobra i konsekwentna gra Lecha została uwieńczona jeszcze trzema trafieniami i wynik do przerwy brzmiał 5:0.

W drugiej połowie młodzi średzianie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, a ich gra nie ograniczała się tylko do obrony. Braki w przygotowaniu technicznych i kondycyjnym próbowali nadrobić wolą walki. Niestety było to za mało na dobrze dysponowanego Lecha, który w swoim składzie posiada również reprezentantów Polski. W 54 min. tracimy szóstą bramkę. Przed ostatnim gwizdkiem Polonia traci jeszcze 7 bramkę.

Skład:

Kusik (Pietrzak) Tokarek Strojny Szcześniak Mucha Cechmann (Kamiński) Kudła Kostecki (Purgał) Grzelak (Sowizdrzał) Baziór Kąkol.

W niedzielę o 13.00 juniorzy młodsi zagrają swój ostatni mecz w tym roku z Wartą II Poznań.

Najnowsze aktualności

  • 02.05.2022

    Domowy remis z Rawią (2003/2004)

    W spotkaniu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych średzka Polonia zremisowała na Nowym Stadionie z Rawią Rawicz. Goście objęli prowadzenie w 18. minucie gry, ale gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania tuż po przerwie za sprawą Wojciecha Pinczaka, który skutecznie egzekwował rzut karny.

  • 02.05.2022

    Akademia: Podsumowanie weekendu majowego

    Nie udał się weekend majowy reprezentantom Polonii, którzy w ligach wojewódzkich odnieśli tylko jedno zwycięstwo za sprawą trampkarzy z rocznika 2008. Podopieczni trenera Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 6:0 z Polonią 1912 Leszno. Remisy odniosły ekipy juniorów starszych oraz juniorow młodszych B1. Świetnie w weekend spisały się żaki z rocznika 2013, które zajęły 3. miejsce w turnieju Marathon Cup w Poznaniu. Lepsze okazły się tylko Warta Poznań oraz Pogoń Szczecin.

  • 30.04.2022

    W Gdyni bez punktów

    W sobotę 30 kwietnia 2022 roku w Gdyni piłkarze Polonii Środa zmierzyli się z miejscowym Bałtykiem. Polonia Środa zagrała w tym meczu ponownie w mocno odmłodzonym składzie, ale i Bałtyk przed meczem zgłaszał swoje aspiracje do wystawienia młodych graczy i walki o jak najwyższe miejsce w Pro Junior System.

  • 28.04.2022

    Weekend majowy zaczną w Gdyni

    W sobotę 30 kwietnia piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Bałtyk Gdynia. Jest to zespół bardzo dobrze znany Polonii Środa bo od kilku ładnych lat obie jedenastki regularnie rywalizują ze sobą na boiskach trzecioligowych. Sobotnie spotkanie odbędzie się w Gdyni i zostanie rozegrane na Narodowym Stadionie Rugby  na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

  • 28.04.2022

    Akademia: Zapowiedź weekendu (30.04-01.05)

    Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na nadchodzący weekend majowy. Zdecydowana większość meczów zostanie rozegrana w sobotę. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.

  • 28.04.2022

    Punkty pojechały do Stargardu

    Tempa nabrały rozgrywki III ligi grupy drugiej a piłkarzom przychodzi grać co trzy dni. Takie tempo i gra na dwóch frontach wymusza na trenerach Polonii Środa rotacje w składzie.  Nie inaczej było podczas środowego spotkania Polonii Środa z Kluczevią Stargard który odbył się na Stadionie Średzkim. W składzie Polonii Środa pojawiło się wielu młodzieżowców dla których ten mecz był okazją do pokazania swoich umiejętności na poziomie trzecioligowym.

  • 26.04.2022

    Gra wewnętrzna i turniej ligowy żaków (2013)

    Żaki z rocznika 2013 zagrały w weekend grę wewnętrzną oraz wzięły udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami z Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.

  • 26.04.2022

    Młodziczki: Zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym (2009)

    Młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wygrały turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 rozgrywany w Środzie Wielkopolskiej i uzyskały awans do półfinałów! Polonistki były bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie swoje mecze bez utraty gola. Ponadto Amelia Guzenda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Julia Brzęcka najlepszą bramkarką turnieju.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.