12.11.2022
Lider pokonanyW ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.
Od samego początku oba zespoły ostro rzuciły się do ataków. Po jednym z nich już w 12 minucie boisko musiał opuścić Piotr Skrobosiński który ucierpiał w starciu z Filipem Sosnowskim i nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Oskar Janoś. W 21 minucie koronkowa akcja Polonii Środa kończy się zagraniem w pole karne Mikołaja Witkowskiego które wykorzystuje Piotr Wujec i z bliska pakuje piłkę do bramki rywali. Po stracie bramki Gedania rzuciła się do odrabiania strat. Na bramkę Polonii Środa sunęły kolejne ataki ale poloniści na czele z Przemysławem Frąckowiakiem dobrze się bronili nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali poloniści. Bartosz Bartkowiak zagrał piłkę wzdłuż bramki a próbujący na wślizgu ją atakować Krystian Pawlak nie wepchnął piłki do siatki. Chwilę później średzki napastnik był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Bartosz Bartkowiak. Najlepszy strzelec naszego zespołu nie pomylił się i tym razem i Polonia prowadziła już 2:0. W 59 minucie poloniści dołożyli trzecie trafienie. Damian Buczma przerzucił piłkę na drugą stronę do Jędrzeja Drame a ten będąc w polu karnym wyłożył ją do nadbiegającego Jakuba Giełdy który z bliska pokonał młodego bramkarza Gedanii. Po stracie trzeciej bramki gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 70 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Kamil Kankowski uderzył sprzed pola karnego i Przemysław Frąckowiak musiał po raz pierwszy w tym meczu wyciągać piłkę z bramki. Jak się później okazało było to honorowe trafienie gospodarzy bo poloniści do końca spotkania nie popełnili więcej błędów w obronie i ostatecznie to nasz zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Polonia Środa pokonuje lidera rozgrywek Gedanię Gdańsk 3:1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Buczma, Wujec, Skrobosiński (12` Janoś), Walczak, Witkowski (73` Kluczyński), Kultys, Milachowski, Giełda, Bartkowiak, Pawlak (50` Drame).
Gedania Gdańsk wystąpiła w składzie: Zieliński – Szymański, Bąk, Flis, Gajewski, Duda, Zalewski, Sosnowski, Gorwa, Molga, Zyska.
Żółte kartki: Bąk, Gajewski, Gorwa – Pawlak, Giełda
Bramki: Kankowski (70`) - Wujec (21`), Bartkowiak (49`), Giełda (59`)
Najnowsze aktualności
-
21.06.2023
Zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska wystartuje w ORLEN I LIGA PZPN
W sezonie 2023/24 nadal będziemy oglądać piłkarki Polonii Środa Wlkp. występujące w Orlen I lidze kobiet. We wtorek 20 czerwca nasz klub wysłał do Wydziału Piłkarstwa Kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej oficjalne potwierdzenie udziału w rozgrywkach.
-
21.06.2023
Porażka po walce (2010)
W rozegranym na Nowym Stadionie Średzkim meczu ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:7 (1:3) z Akademią Piłkarską Reissa Poznań. Nasz zespół dzielnie walczył, ale nie rady sprawić niespodzianki w starciu z silnym rywalem. Wszystkie trzy bramki dla Polonistów zdobył Kamil Jankowiak, dla którego jest to już kolejny hat trick w tym sezonie.
Polonia zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale nie jest jeszcze pewna utrzymania, ponieważ mająca tyle samo punktów Poznańska Trzynastka ma do rozegrania jeszcze mecz z Lechem Poznań. Ten decydujący o losach utrzymania pojedynek zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 17:45.
-
20.06.2023
Koniec sezonu ligowego skrzatów (2016)
W niedzielę zawodnicy z grup skrzatów (roczniki 2016/2017) wzięli udział w ostatnim już turnieju ligowym w sezonie 2022/2023, który został rozegrany w Śremie.
-
20.06.2023
Porażka młodziczek w ostatniej kolejce (2010)
W meczu ostatniej 10. kolejki III ligi okręgowej młodzików młodszych zespół dziewcząt Polonii przegrał na Nowym Stadionie Średzkim 1:5 (0:3) z Pogonią Książ Wielkopolski, która ostatecznie triumfowała w całych rozgrywkach. Polonistki zakończyły sezon na czwartym miejscu, a jedyną bramkę w ostatnim meczu strzeliła Martyna Nowaczyk.
-
19.06.2023
Okazałe zwycięstwo z MKS-em Trzemeszno (2011)
W przedostatniej 13. kolejce I ligi okręgowej drużyna młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska wygrała aż 10:1 (4:1) z MKS Trzemeszno. Dzięki okazałemu zwycięstwu Poloniści zapewnili sobie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek na kolejkę przed końcem sezonu. Bramki dla Polonii strzelali Mikołaj Borczyk - trzy, Jan Marciniak - trzy, Julia Wawroska - dwie, Witold Chojnacki oraz Antoni Kaus.
Drugi zespół niestety przegrał 0:3 z LPFA Poznań/Wełną Skoki i pewnym jest, że zakończy sezon na miejscu w strefie spadkowej.
-
19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
-
19.06.2023
Cenny remis w Pile (2010)
Młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska zremisowali 1:1 (0:0) w wyjazdowym meczu z KP Piła. Gola na wagę punktu w końcówce spotkania zdobył Łukasz Miszkiewicz. W tabeli Polonia zajmuje piąte miejsce, choć tyle samo punktów zgromadziła szósta Poznańska Trzynastka - młodzi Średzianie mają jednak korzystniejszy bilans meczów bezpośrednich.
Polonia ostatni mecz rozegra już we wtorek, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań. Poznańska 13 zagra natomiast w czwartek derbowy mecz z Lechem Poznań.
-
19.06.2023
Grad bramek w Zalasewie (2009)
W meczu przedostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska w Zalasewie wygrał 12:4 (7:1) z Liderem Swarzędz. Świetną skutecznością tego dnia wykazał się Antoni Staszak - zdobywca sześciu bramek. Dwa gole zdobył Stanisław Korzeniewski, a po jednym dołożyli Stanisław Wieliński, Jakub Janiszewski, Stanisław Solarski oraz Karol Jaguś. Poloniści zakończą rozgrywki na trzecim miejscu, choć przed nimi jeszcze ostatni mecz. Na Nowym Stadionie Średzkim zespół zagra z Concordią Murowana Goślina.

























































