OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.11.2022

Lider pokonany

W ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.

Od samego początku oba zespoły ostro rzuciły się do ataków. Po jednym z nich już w 12 minucie boisko musiał opuścić Piotr Skrobosiński który ucierpiał w starciu z Filipem Sosnowskim i nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Oskar Janoś. W 21 minucie koronkowa akcja Polonii Środa kończy się zagraniem w pole karne Mikołaja Witkowskiego które wykorzystuje Piotr Wujec i z bliska pakuje piłkę do bramki rywali. Po stracie bramki Gedania rzuciła się do odrabiania strat. Na bramkę Polonii Środa sunęły kolejne ataki ale poloniści na czele z Przemysławem Frąckowiakiem dobrze się bronili nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali poloniści. Bartosz Bartkowiak zagrał piłkę wzdłuż bramki a próbujący na wślizgu ją atakować Krystian Pawlak nie wepchnął piłki do siatki. Chwilę później średzki napastnik był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Bartosz Bartkowiak. Najlepszy strzelec naszego zespołu nie pomylił się i tym razem i Polonia prowadziła już 2:0. W 59 minucie poloniści dołożyli trzecie trafienie. Damian Buczma przerzucił piłkę na drugą stronę do Jędrzeja Drame a ten będąc w polu karnym wyłożył ją do nadbiegającego Jakuba Giełdy który z bliska pokonał młodego bramkarza Gedanii. Po stracie trzeciej bramki gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 70 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Kamil Kankowski uderzył sprzed pola karnego i Przemysław Frąckowiak musiał po raz pierwszy w tym meczu wyciągać piłkę z bramki. Jak się później okazało było to honorowe trafienie gospodarzy bo poloniści do końca spotkania  nie popełnili więcej błędów w obronie i ostatecznie to nasz zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Polonia Środa pokonuje lidera rozgrywek Gedanię Gdańsk 3:1.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Buczma, Wujec, Skrobosiński (12` Janoś), Walczak, Witkowski (73` Kluczyński), Kultys, Milachowski, Giełda, Bartkowiak, Pawlak (50` Drame).

Gedania Gdańsk wystąpiła w składzie: Zieliński – Szymański, Bąk, Flis, Gajewski, Duda, Zalewski, Sosnowski, Gorwa, Molga, Zyska.

Żółte kartki: Bąk, Gajewski, Gorwa – Pawlak, Giełda

Bramki: Kankowski (70`) - Wujec (21`), Bartkowiak (49`), Giełda (59`)

Najnowsze aktualności

  • 26.06.2023

    Domowa porażka ze Zjednoczonymi (2011)

    W meczu ostatniej 14. kolejki II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na Nowym Stadionie Średzkim 0:4 (0:2) ze Zjednoczonymi Września.

  • 26.06.2023

    Liga wojewódzka utrzymana. Zwycięstwo w Owińskach (2010)

    Rywalizująca w lidze wojewódzkiej drużyna młodzików starszych swój mecz rozegrała już we wtorek i musiała oczekiwać na wynik meczu Poznańskiej 13 Poznań. Lech wygrał 3:1 z Trzynastką, a to oznacza, iż Polonia Środa Wielkopolska utrzymała się w lidze wojewódzkiej na sezon 2023/2024.

    W meczu kończącym sezon II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 4:1 (1:1) z Błękitnymi Owińska. Bramki dla Polonistów strzelili Aleksander Niemczewski, Fabian Nowaczyk, Bartosz Nowicki oraz Tymoteusz Wesołowski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie piąte miejsce w tabeli gwarantujące utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym.

  • 26.06.2023

    Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2009)

    W meczu ostatniej kolejki II ligi okręgowej trampkarzy młodszych (rocznik 2009) Polonia Środa Wielkopolska wygrała 7:0 (2:0) z Concordią Murowana Goślina. Bramki dla Polonii strzelali Stanisław Solarski - dwie, Bartłomiej Wiczyński - dwie, Jakub Janiszewski - dwie oraz Antoni Łukaszewski. Nasz zespół już wcześniej zapewnił sobie trzecie miejsce w rozgrywkach.

  • 26.06.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (24/25 czerwca)

    W miniony weekend zespoły akademii zakończyły rozgrywki ligowe w sezonie 2022/2023. W piątek i sobotę rywalizowały jeszcze cztery zespoły Polonii.

    Na Nowym Stadionie Średzkim w piątek drugi zespół młodzików młodszych przegrał 0:4 za Zjednoczonymi Września, natomiast w sobotę druga drużyna trampkarzy młodszych wygrała 7:0 z Concordią Murowana Goślina.

    Ponadto druga drużyna młodzików starszych wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Owińska 4:1, a pierwszy zespół młodzików młodszych przegrał aż 1:10 z Unią Swarzędz.

  • 22.06.2023

    Plan letnich sparingów Polonii Środa

    Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W  minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.

  • 22.06.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu 24/25 czerwca

    W nadchodzący weekend zespoły akademii zakończą sezon piłkarski 2022/2023. Cztery drużyny Polonii rozegrają swoje mecze, a dwa z nich odbędą się na Nowym Stadionie Średzkim. W piątek o 19:00 zespół młodzków młodszych (rocznik 2011) podejmie Zjednoczonych Września, a w sobotę już o 9:00 trampkarze młodsi (rocznik 2009) zakończą sezon meczem z Concordią Murowana Goślina.

    W Owińskach zagrają młodzicy starsi (rocznik 2010), natomiast pierwszy zespół młodzików młodszych (rocznik 2011) uda się do Swarzędza.

  • 22.06.2023

    Żaki zagrały ze starszymi kolegami (2015)

    Zaki z rocznika 2015 pojechały w weekend do Runowa, aby w ramach rozgrywek Wielkopolskiego ZPN zmierzyć się z zespołami Kotwicy Kórnik. Rozegrano wiele meczów, które przyniosły sporo radości i uśmiechu. Mimo upalnej pogody i rywalizacji z przeciwnikami nawet o rok starszymi, nasze żaki poradziły sobie doskonale.

  • 21.06.2023

    Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)

    W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.