12.11.2022
Lider pokonanyW ostatnim meczu wyjazdowym rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa mierzyli się z liderem ligowych rozgrywek Gedanią Gdańsk. Niesamowity beniaminek z Gdańska to trudny rywal mający w swojej kadrze doświadczonych graczy a więc zanosiło się na ciężki i trudny mecz.
Od samego początku oba zespoły ostro rzuciły się do ataków. Po jednym z nich już w 12 minucie boisko musiał opuścić Piotr Skrobosiński który ucierpiał w starciu z Filipem Sosnowskim i nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się Oskar Janoś. W 21 minucie koronkowa akcja Polonii Środa kończy się zagraniem w pole karne Mikołaja Witkowskiego które wykorzystuje Piotr Wujec i z bliska pakuje piłkę do bramki rywali. Po stracie bramki Gedania rzuciła się do odrabiania strat. Na bramkę Polonii Środa sunęły kolejne ataki ale poloniści na czele z Przemysławem Frąckowiakiem dobrze się bronili nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się jednobramkowym prowadzeniem Polonii Środa.
Po zmianie stron pierwsi zaatakowali poloniści. Bartosz Bartkowiak zagrał piłkę wzdłuż bramki a próbujący na wślizgu ją atakować Krystian Pawlak nie wepchnął piłki do siatki. Chwilę później średzki napastnik był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podszedł niezawodny w takich sytuacjach Bartosz Bartkowiak. Najlepszy strzelec naszego zespołu nie pomylił się i tym razem i Polonia prowadziła już 2:0. W 59 minucie poloniści dołożyli trzecie trafienie. Damian Buczma przerzucił piłkę na drugą stronę do Jędrzeja Drame a ten będąc w polu karnym wyłożył ją do nadbiegającego Jakuba Giełdy który z bliska pokonał młodego bramkarza Gedanii. Po stracie trzeciej bramki gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 70 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisku Kamil Kankowski uderzył sprzed pola karnego i Przemysław Frąckowiak musiał po raz pierwszy w tym meczu wyciągać piłkę z bramki. Jak się później okazało było to honorowe trafienie gospodarzy bo poloniści do końca spotkania nie popełnili więcej błędów w obronie i ostatecznie to nasz zespół mógł się cieszyć ze zwycięstwa. Polonia Środa pokonuje lidera rozgrywek Gedanię Gdańsk 3:1.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Buczma, Wujec, Skrobosiński (12` Janoś), Walczak, Witkowski (73` Kluczyński), Kultys, Milachowski, Giełda, Bartkowiak, Pawlak (50` Drame).
Gedania Gdańsk wystąpiła w składzie: Zieliński – Szymański, Bąk, Flis, Gajewski, Duda, Zalewski, Sosnowski, Gorwa, Molga, Zyska.
Żółte kartki: Bąk, Gajewski, Gorwa – Pawlak, Giełda
Bramki: Kankowski (70`) - Wujec (21`), Bartkowiak (49`), Giełda (59`)
Najnowsze aktualności
-
13.07.2023
Stadler z Polonią na następny sezon
Stadler Środa Sp. z o.o. to jedna z największych firm działających na terenie powiatu średzkiego. Producent stalowych konstrukcji tramwajowych zdecydował się na przedłużenie umowy sponsorskiej z KS Polonia Środa Wielkopolska. Dziękujemy!
-
12.07.2023
Terminarz Orlen I ligi kobiet w sezonie 2023/2024
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz Orlen I ligi kobiet w sezonie 2023/2024. Polonistki rozpoczną sezon meczem z Zabkovią Ząbki na własnym stadionie, a tydzień później udadzą się w podróż do Rzeszowa. Runda jesienna potrwa do 19 listopada. Nowymi zespołami w Orlen I lidze są spadkowicze z Orlen Ekstraligi - Sportis KKP Bydgoszcz i Sportowa Czwórka Hydrotruck Radom, natomiast beniaminkami są Ślęza Wrocław i Lech UAM Poznań, które uzyskały promocję z II ligi. Szczególnie emocjonująco zapowiadają się derby Wielkopolski z Lechem UAM Poznań. Pierwszy mecz odbędzie się na boisku gości w weekend 14/15 października.
-
08.07.2023
Rezerwy poznały rywali w Red Box V lidze
Wielkopolski ZPN opublikował dziś podział na grupy w Red Box V lidze wielkopolskiej w sezonie 2023/2024. Podobnie jak w ubiegłym sezonie Polonia II została przydzielona do grupy II, czyli centralnej, ale jej skład uległ sporym zmianom.
-
06.07.2023
Tabele końcowe lig młodzieżowych 2022/2023
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych. Na ich podstawie określone zostają drużyny awansujące i spadające do poszczególnych lig.
-
06.07.2023
Terminarz III ligi w sezonie 2023/2024
Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarze III ligi w sezonie 2023/2024! Poloniści rozpoczną rywalizację od wyjazdowego meczu z Gedanią Gdańsk w weekend 5/6 sierpnia. Następnie nasz zespół czekają aż trzy z kolei mecze z beniaminkami rozgrywek! W 2. kolejce podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały rozegrają pierwszy mecz na domowym obiekcie, podejmując beniaminka z Wielkopolski - Noteć Czarnków. W trzeciej serii zmierzą się na wyjeździe z KTS-K Luzino, a w środę 23 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej podejmą Elanę Toruń.
-
04.07.2023
Polonia 2016/2017: Podsumowanie wiosny 2023
Wiosną nasi najmłodsi zawodnicy mogli zmierzyć się z sąsiednimi zespołami w kilku lokalizacjach dziei rozgrywkom ligowym prowadzonym przez Wielkopolski ZPN. W zawodach padało dużo bramek, widzieliśmy wiele kreatywnych akcji, cieszynek i bardzo dużo radości z gry, a ta radość jest najważniejsza.
Najmłodsi adepci naszej akademii mieli okazję pokazać się także w turnieju organizowanym przez Wielkopolski ZPN, gdzie wypadli naprawdę świetnie na tle innych wielkopolskich drużyn, a także zespołów z sąsiednich województw.
-
03.07.2023
Polonia 2015: Podsumowanie wiosny 2023
Podopieczni Miłosza Twardowskiego i Pawła Hoffmanna spędzili na boisku wiele godzin w różnych formach. Był to sezon, w którym żaki regularnie trenowały trzy razy w tygodniu i w weekendy rywalizowały w formie meczów i gier kontrolnych.
Był to ostatni sezon trenera Miłosza Twardowskiego w naszej akademii. Podczas pożegnań widać było jakie relacje powstały między trenerami, a zawodnikami. Dziękujemy za te piękne półtorej roku pracy.
-
03.07.2023
Polonia 2014: Podsumowanie wiosny 2023
W rundzie wiosennej zawodnicy rocznika 2014 prowadzeni przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego byli zgłoszeni do rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN zarówno w kategorii żaków starszych jak i orlików młodszych, gdzie rywalizowali z rok starszymi kolegami.
Poza rozgrywkami ligowymi zespół rywalizował w wielu turniejach, m.in. Polonia Cup. Orlik Cup w Miłosławiu, czy SBG Cup w Jarocinie.


























































