OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.03.2015

Lechia Kostrzyn najlepsza (2004)

W niedzielę 8 marca  w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie przy ulicy Kosynierów odbył się ostatni już w tym sezonie zimowym  turniej halowy dla naszych zawodników, którego organizatorem był zespół Polonii z rocznika 2004. Patronat nad tym turniejem objęło Starostwo Powiatowe z Panem Starostą na czele.

Do Środy zjechały się takie drużyny jak: Orlik Mosina – dwa zespoły, Gniewko Gniezno, Wiara Lecha Poznań, Akademia  Kreatywnego Futbolu Poznań, Lechia Kostrzyn, Astra Krotoszyn. Trener Łukasz Kaczałka wystawił do turnieju trzy  swoje zespoły dając tym samym szanse wszystkim swoim zawodnikom. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy po 5 zespołów, mecze w fazie grupowej trwały 10 minut. Obowiązywał system gry każdy z każdym, dwie najlepsze drużyny z każdej grupy walczyły dalej w finałach natomiast reszta zespołów rozgrywała swoje mecze o miejsca 5-10. I tak w grupie A znalazły się dwa nasze zespoły: Polonia I oraz Polonia III a także Orlik Mosina I, Akademia Kreatywnego Futbolu i Lechia Kostrzyn. W grupie B rozstawiona była Polonia II, która rywalizowała w grupie z: Wiarą Lecha Poznań, Astrą Krotoszyn, Gniewko Gniezno oraz z Orlikiem Mosina II. Mecz otwierający zawody to spotkanie Polonii I z Orlikiem Mosina I.

POLONIA I:

Już na samym początku zapowiadało się ciekawe widowisko gdyż rywalizowały zespoły zbliżone do siebie poziomem piłkarskim. Niestety zawodnicy Polonii przespali początek spotkania i stracili szybko dwie bramki. Jednak nadzieję na końcowy sukces przywrócił Filip Łasocha, który wykorzystał błąd bramkarza z Mosiny i zdobył kontaktową bramkę. Stan rywalizacji po chwili wyrównał Adam Krotofil, który zdobył bramkę na 2-2. Ostateczny cios zadali również nasi zawodnicy w samej końcówce meczu. Bramkę na wagę 3 punków zdobył Mateusz Janiszewski. Tak więc w swoim pierwszym meczu Polonia I pokonała Orlika Mosinę I 3-2.

Drugi pojedynek w grupie Polonia I stoczyła z Lechią Kostrzyn. Nasz zespół przed tym spotkaniem miał tylko jeden cel- zwycięstwo. Gra była wyrównana i wszystko wskazywało na podział punktów, jednak w  końcówce u naszych zawodników  zabrakło koncentracji co wykorzystał napastnik Lechii i zdobył jedyną bramkę w tym spotkaniu dającą ważną wygraną. Polonia I uległa Lechii Kostrzyn 0-1.

W trzeciej kolejce Polonia I zmierzyła się z Akademią Kreatywnego Futbolu. W tym spotkaniu na boisku panował tylko jeden zespół- Polonia. Po bramkach Filipa Kaczmarka oraz Filipa Łasochy poloniści pewnie pokonali zespół z Poznania 2-0. To zwycięstwo było bardzo potrzebne naszym zawodnikom, gdyż po ostatniej porażce z Lechią poloniści chcieli jak najszybciej zapomnieć i zdobyć kolejne punkty.

W ostatnim meczu grupowym doszło do spotkania Polonii I z Polonią III. Trener zespołu Łukasz Kaczałka dokonał w połowie meczu zmian w obydwu zespołach aby wszyscy zawodnicy zagrali w takim samym wymiarze czasowym. W tym spotkaniu Polonia I okazała się zespołem lepszym i wygrała pewnie 2-0. Dwie bramki dla Polonii I zdobył Filip Kaczmarek. Mając 9 pkt na koncie młodzi poloniści czekali na wyniki innych zespołów, ponieważ nie byli pewni jeszcze awansu. I w tym dniu Polonia I nie miała szczęścia ponieważ trzy zespoły z grupy: Lechia, Orlik i Polonia miały po 9 pkt i taki sam bilans jeśli chodzi o spotkania bezpośrednie a regulamin mówił dalej że w następnej kolejności patrzy się na różnice bramek. Niestety w tym elemencie nasz zespół wypadł najgorzej i mimo że w grupie przegrał tylko jedno spotkanie z Kostrzynem (0-1) a wygrał trzy zdobywając 7 bramek nie wyszedł z grupy do fazy finałowej i musiał zadowolić się trzecim miejscem w grupie co później dawało szansę gry o piątą lokatę w turnieju.

POLONIA III:

W tym samym czasie w tej samej grupie trzeci zespół Polonii zajął piąte miejsce w grupie i mimo iż w swojej bramce miał znakomicie spisującego się Wojtka, który kierował tym zespołem nie miał żadnych szans na wyjście z grupy, ponieważ przegrał wszystkie swoje grupowe pojedynki.

W pierwszym swoim spotkaniu Polonia III uległa minimalnie Akademii z Poznania przegrywając 0-1. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie z Lechią, gdzie wszyscy spodziewali się wysokiej porażki a zespół walcząc dzielnie przegrał tylko jednym trafieniem. Ale warto jeszcze raz zaznaczyć że to ogromna zasługa broniącego w tym zespole Wojtka Stępienia, który nawet nie jest etatowym bramkarzem ( na ten turniej został wybrany na bramkarza przez trenera). Jak wyżej było wspomniane w spotkaniu ze swoimi kolegami z zespołu Polonia I była zdecydowanie lepsza a w ostatnim meczu grupowym młodzi Poloniści doznali bolesnej porażki z Orlikiem Mosina I przegrywając aż 1-7. Honorowe trafienie zaliczył w tym spotkaniu Jakub Walczak uderzając z rzutu wolnego w ostatnich sekundach meczu. Także Polonia III musiała stoczyć pojedynek finałowy o 9 miejsce w turnieju. A przeciwnikiem ich był drugi zespół z Mosiny. W regulaminowym czasie 12 minut ( bo tyle trwały wszystkie mecze fazy finałowej) bramki nie padły i potrzebne było rozstrzygnięcie poprzez rzuty karne. Poloniści w tym elemencie okazali się lepsi i po pięciu strzelonych  karnych wygrali to ważne dla nich spotkanie. Tak więc Polonia III zakończyła swoje rozgrywki na 9 miejscu.

POLONIA II:

Drugi zespół trenera Łukasza Kaczałki był chyba najbliżej wywalczenia awansu do fazy finałowej. Jak się okazało na końcu do awansu zabrakło 30 sekund, bo tyle mieli zawodnicy do końca spotkania w meczu z Astrą Krotoszyn gdzie po trafieniu Mariusza Binkowskiego poloniści prowadzili i kontrolowali przebieg meczu, ale kontuzja jednego z graczy Astry oraz długa przerwa w grze przez to spowodowana wyprowadziła nasz zespół z rytmu meczowego niestety zawodnicy z Krotoszyna zdołali wyrównać w najważniejszym meczu grupowym dla naszego zespołu. Wcześniej Polonia II uległa zawodnikom z Gniezna 0-1 w pierwszej kolejce oraz zremisowała z Wiarą Lecha Poznań 1-1 ( bramka Dawida Budzińskiego). Najlepszy mecz młodzi zawodnicy zagrali z Orlikiem II Mosina pokonując rywali aż 3-0. Na listę strzelców wpisali się: 2x Jakub Bzowy oraz Sergiusz Balcerzak. Zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie podobnie jak koledzy z Polonii I wiadomo było że dojdzie znowu do bratobójczego pojedynku  miedzy zespołami Polonii o piątą lokatę w turnieju.

W międzyczasie rozegrano dwa półfinały. W pierwszym z nich Astra Krotoszyn pokonała Orlika Mosinę 2-1 a w drugim Lechia Kostrzyn rozbiła Gniewko Gniezno 4-0.

Jeśli chodzi o pojedynek dwóch zespołów Polonii o miejsce 5 to zespół oznaczony w turnieju jako Polonia I pokazał swą wyższość nad kolegami i wygrał w pełni zasłużenie 5-0 dominując na całym boisku. Łupem bramkowym podzielili się: 2x Adam Krotofil, Filip Kaczmarek, Filip Łasocha oraz Robert Rubach. W spotkaniu o trzecie miejsce Gniewko Gniezno pokonało Orlika I Mosinę 5-1, natomiast w wielkim finale o Puchar Starosty zagrały Lechia Kostrzyn oraz Astra Krotoszyn. Po początkowo wyrównanej grze do głosu doszli zawodnicy Lechii, którzy zagrali na wysokim poziomie i wykorzystali wszystkie swoje mocne siły strzelając aż 7 bramek! Astra odpowiedziała tylko jednym trafieniem honorowym i przegrała wysoko 1-7. Tak więc zdobywcą Pucharu została Lechia Kostrzyn, która podczas całego turnieju pokazała wysoki poziom, a z meczu na mecz grała coraz lepiej argumentując to wszystko mocnym strzelaniem w finale.

Na zakończenie wszystkich zawodników i trenerów nagrodził Pan Starosta Piotr Kasprzak, który każdemu młodemu zawodnikowi wręczył medal oraz każdemu kapitanowi puchar za wywalczone miejsce. Ten największy oczywiście powędrował do kapitana Lechii Kostrzyn. Przyznano również nagrody dla najlepszych zawodników w tym dniu. I tak królem strzelców z 7 trafieniami został Kordian Gadomski z Orlika Mosiny, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jeremiasz Sumiński z Astry Krotoszyn, a najlepszym bramkarzem wybrany przez wszystkich trenerów został Wojciech Stępień z Polonii Środa. Także poloniści jako gospodarze mieli swój akcent w tym turnieju. Nie można zapomnieć o licznie zgromadzonej publiczności, która nie zawiodła tej pięknej słonecznej niedzieli. Kibice oglądając wszystkie mecze mogli także napić się dobrej kawy oraz zasmakować pysznych placków upieczonych przez mamy zawodników Polonii Środa. Organizacja kolejny raz stanęła na wysokim poziomie. Poprzeczka została zawieszona znowu wyżej. Z tego miejsca organizatorzy turnieju ( trener oraz rodzice chłopców z rocznika 2004) składają serdecznie podziękowania Staroście Średzkiemu za patronat nad turniejem oraz Prezesowi naszego klubu za pomoc w organizacji turnieju. Trener natomiast dziękuje rodzicom, którzy przyczynili się do tego aby ta impreza sportowa wygrała organizacyjnie!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1.            LECHIA KOSTRZYN

2.            ASTRA KROTOSZYN

3.            GNIEWKO GNIEZNO

4.            ORLIK I MOSINA

5.            POLONIA I ŚRODA

6.            POLONIA II ŚRODA

7.            AKF POZNAŃ

8.            WIARA LECHA POZNAŃ

9.            POLONIA III ŚRODA

10.          ORLIK II MOSINA

Najnowsze aktualności

  • 11.06.2018

    Dwa zwycięstwa juniorów młodszych

    Drużyna juniora młodszego w ostatnich kliku dniach rozegrała dwa bardzo ważne mecze. Pierwszy z nich odbył się w czwartek7 czerwca na własnym boisku z drużyną Lechity Kłecko, natomiast w niedziele 10 czerwca na wyjeździe, podejmowani byli przez Kłosa Gałowo.
    Oba spotkania przyniosły komplet punktów, ale zarówno jeden jak i drugi mecz były bardzo nerwowe, zwłaszcza czwartkowy mecz z Lechitą, gdyż sędzia już w 2 minucie meczu, pokazał średzkiemu bramkarzowi czerwony kartonik. Niemalże przez cały mecz poloniści grali w osłabieniu, a mimo to zdołali strzelić 3 bramki i wygrać to spotkanie.
    Bramki w tym meczu zdobywali – damian Kaczmarski, Kacper Cyka oraz Igor Motyl.
    W meczu w Gałowie, poloniści natomiast musieli gonić wynik, gdyż do przerwy przegrywali 1:0, ale dobra i konsekwentna gra w drugiej część przyniosła, aż 4 bramki zdobyte przez Damiana Kaczmarskiego, Bartka Włodarczaka, Macieja Misterskiego i Bartka Widerę.
    Dzięki temu zwycięstwu Polonia awansowała w ligowej tabeli i obecnie zajmują 5 miejsce.
    do zakończenia obecnego sezonu pozostał już tylko jeden mecz w którym przez własną publicznością podejmować będą Orkan Objezierze. Ten mecz już w najbliższą sobotę o godz. 10:00.

  • 10.06.2018

    Przegrana trampkarzy z UKSem

    W niedzielę 10. czerwca trampkarze starsi rozegrali na własnym boisku ostatni mecz ligowy. Ich rywalem był zespół UKS Śrem, z którym w pierwszym meczu tej wiosny przegraliśmy 0:4.

  • 10.06.2018

    Dziewczyny w barażach o 1 ligę!

    Meczem z Lubuszaninem Drezdenko piłkarki Polonii Środa Wielkopolska chciały przypieczętować awans do baraży o 1 ligę.

  • 09.06.2018

    Grad goli w meczu Orlika Młodszego II (2008)

    W sobotnie przedpołudnie ostatni mecz domowy w tego sezonu rozegrała druga drużyna orlików młodszych. Przeciwnikiem młodych polonistów był zespół Lasu Puszczykowo. 


  • 08.06.2018

    Na remis z Wartą Śrem (2007)

    W piątek 8 czerwca drużyna rocznika 2007 prowadzona przez trenera Huberta Błocha rozegrała swój dziewiąty mecz ligowy w rundzie wiosennej. Tym razem do Środy Wielkopolskiej zawitała drużyna Warta II Śrem

  • 07.06.2018

    Porażka juniorów starszych

    W czwartek 7 czerwca juniorzy starsi zmierzyli się na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska. 

  • 07.06.2018

    Bałtyk w Środzie

    W 32 kolejce zmagań ligowych piłkarze Polonii Środa będą podejmować na własnym boisku zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia

  • 06.06.2018

    Wysoka wygrana z Lechem (2008 Orlik Młodszy)

    W środę 6 czerwca swój ostatni mecz Ligowy w roli gospodarza rozegrali Orlicy Młodsi z rocznika 2008. Naszym przeciwnikiem była drużyna Lecha Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.