29.05.2019
Koniec wspaniałej passyW kolejnym meczu ligowym tym razem przed własną publicznością piłkarze Polonii Środa podejmowali zespół Świtu Szczecin.
Od samego początku spotkania częściej przy piłce był zespół gości. Poloniści pierwsze uderzenie na bramkę Świtu oddali w 10 minucie kiedy po wyrzucie z autu Adama Gajdy piłka spadła pod nogi Jędrzeja Kujawy ale uderzenie młodego pomocnika Polonii wyłapał bramkarz Świtu. Później długimi fragmentami gra toczyła się w środkowej strefie boiska a żaden z zespołów nie chciał zaatakować odważniej bramki rywali. Dopiero w 35 minucie po błędzie w obronie rywali bliki szczęścia był Adam Gajda ale jego uderzenie sprzed pola karnego minimalnie minęło bramkę Świtu. Trzy minuty później Świt objął prowadzenie a Łukasza Radlińskiego pokonał Szymon Emche. Zaskoczeni takim obrotem sprawy poloniści próbowali szybko odrobić starty. Jednak do końca pierwszej połowy sztuka ta nie udała się polonistom i na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 0:1.
Od początku drugiej połowy w zespole Polonii pojawili się doświadczeni Luis Henriquez i Krzysztof Bartoszak. I już w 52 minucie po podaniu tego drugiego w doskonałej sytuacji znalazł się Adrian Chopcia ale jego uderzenie z około 14 metrów było niecelne. W 61 minucie Świt podwyższył swoje prowadzenie, a bramkę fantastycznym uderzeniem z około 22 metrów w samo okienko zdobył Adam Nagórski. Trzy minuty później Polonia mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzutu karnego podyktowanego za faul na Michale Górzyńskim nie wykorzystał Krzysztof Bartoszak. Do końca spotkania mimo usilnych starań naszemu zespołowi nie udało się już odwrócić losów spotkania i ostatecznie Polonia musiała uznać wyższość zespołu Świtu przegrywając 0:2.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński (67` 33. Spychała) – 23. Kozłowski, 22. Skrobosiński, 5. Wujec, 17. Gwit (46` 25. Henriquez), 10. Kujawa, 14. Nowak (46` 30. Bartoszak), 20. Gajda (67` 3. Buczma), 7. Wilk, 21. Chopcia, 28. Górzyński.
Świt wystąpił w składzie: 1. Matłoka – 2. Bil, 3. Wyganowski, 8. Szczepanik (81` 5. Kraśniewicz), 10. Nagórski (89` 22. Knyrek), 14. Mach, 15. Wojdak, 16. Krawiec (89` 7. Mucha), 20. Kosacki, 21. Emche (88` 11. Peda), 23. Kołat
Bramki: Emche (38`), Nagórski (61`)
Żółte kartki: Henriquez – Matłoka
Czerwona kartka: Chopcia (89`)
Widzów: około 250 osób
Najnowsze aktualności
-
09.03.2013
Statystyki z meczu SKP Słupca - Polonia Środa
W dzisiejszym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali SKP Słupca 3:1. Statystyki tego spotkania wyraźnie pokazują kto był lepszy.
-
09.03.2013
Odwołany sparing polonistek
Dzisiejszy sparing drużyny dziewczyn Polonii Środa Wielkopolska z pierwszoligową Polonią Poznań został odwołany.
-
09.03.2013
Pewna wygrana z SKP Słupca
W rozegranym dzisiaj na boisku w Klęce meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska pokonała lidera czwartej ligi SKP Słupca 3:1 (1:1).
-
09.03.2013
Relacja LIVE! SKP - Polonia
W dzisiejszym spotkaniu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzą się na boisku w Klęce z liderem IV ligi SKP Słupca. Dla naszego zespołu będzie to ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek pucharowych i III ligi..
-
08.03.2013
Przekaż 1% podatku na Polonię
Przypominamy iż w tym roku ponownie wszyscy podatnicy chcący przekazać 1% swojego podatku na Organizację Pożytku Publicznego mogą to uczynić kierując te pieniądze na Klub Sportowy Polonia. Nasz Klub podobnie jak poprzednich latach znalazł się na liście organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2012.
-
08.03.2013
Pierwszy sparing piłkarek
Już jutro, w sobotę na stadionie w Środzie obejrzeć będzie można bardzo ciekawy mecz piłki nożnej w wykonaniu mających dziś swoje święto pań. Naprzeciw siebie staną drużyny średzkiej Polonii oraz występującej w pierwszej lidze Polonii Poznań.
-
08.03.2013
Odwołany sparing Polonii II
Rezerwy Polonii Środa Wielkopolska nie wybiorą się jednak jutro do Konina. Ze względu na złe warunki atmosferyczne i braku możliwości rozegrania meczu tamtejsza Sparta odwołała spotkanie.
-
08.03.2013
Polonia TV: Kulisy sesji zdjęciowej
Wczoraj poloniści odbyli sesję zdjęciową przed rundą wiosenną trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo zawierającego kulisy tego wydarzenia.























































