29.05.2019
Koniec wspaniałej passyW kolejnym meczu ligowym tym razem przed własną publicznością piłkarze Polonii Środa podejmowali zespół Świtu Szczecin.
Od samego początku spotkania częściej przy piłce był zespół gości. Poloniści pierwsze uderzenie na bramkę Świtu oddali w 10 minucie kiedy po wyrzucie z autu Adama Gajdy piłka spadła pod nogi Jędrzeja Kujawy ale uderzenie młodego pomocnika Polonii wyłapał bramkarz Świtu. Później długimi fragmentami gra toczyła się w środkowej strefie boiska a żaden z zespołów nie chciał zaatakować odważniej bramki rywali. Dopiero w 35 minucie po błędzie w obronie rywali bliki szczęścia był Adam Gajda ale jego uderzenie sprzed pola karnego minimalnie minęło bramkę Świtu. Trzy minuty później Świt objął prowadzenie a Łukasza Radlińskiego pokonał Szymon Emche. Zaskoczeni takim obrotem sprawy poloniści próbowali szybko odrobić starty. Jednak do końca pierwszej połowy sztuka ta nie udała się polonistom i na przerwę nasz zespół schodził przegrywając 0:1.
Od początku drugiej połowy w zespole Polonii pojawili się doświadczeni Luis Henriquez i Krzysztof Bartoszak. I już w 52 minucie po podaniu tego drugiego w doskonałej sytuacji znalazł się Adrian Chopcia ale jego uderzenie z około 14 metrów było niecelne. W 61 minucie Świt podwyższył swoje prowadzenie, a bramkę fantastycznym uderzeniem z około 22 metrów w samo okienko zdobył Adam Nagórski. Trzy minuty później Polonia mogła zmniejszyć rozmiary porażki, ale rzutu karnego podyktowanego za faul na Michale Górzyńskim nie wykorzystał Krzysztof Bartoszak. Do końca spotkania mimo usilnych starań naszemu zespołowi nie udało się już odwrócić losów spotkania i ostatecznie Polonia musiała uznać wyższość zespołu Świtu przegrywając 0:2.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński (67` 33. Spychała) – 23. Kozłowski, 22. Skrobosiński, 5. Wujec, 17. Gwit (46` 25. Henriquez), 10. Kujawa, 14. Nowak (46` 30. Bartoszak), 20. Gajda (67` 3. Buczma), 7. Wilk, 21. Chopcia, 28. Górzyński.
Świt wystąpił w składzie: 1. Matłoka – 2. Bil, 3. Wyganowski, 8. Szczepanik (81` 5. Kraśniewicz), 10. Nagórski (89` 22. Knyrek), 14. Mach, 15. Wojdak, 16. Krawiec (89` 7. Mucha), 20. Kosacki, 21. Emche (88` 11. Peda), 23. Kołat
Bramki: Emche (38`), Nagórski (61`)
Żółte kartki: Henriquez – Matłoka
Czerwona kartka: Chopcia (89`)
Widzów: około 250 osób
Najnowsze aktualności
-
10.04.2013
Gol Radosława Barabasza daje Polonii ćwierćfinał Pucharu Polski
Po bezpośrednim golu z rzutu wolnego Radosława Barabasza piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali na boisku w Swarzędzu tamtejszą Unię 1:0. Średzianie tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.
-
10.04.2013
Spotkanie Nielba - Polonia na sztucznej murawie
Zaplanowany na sobotę, 13 kwietnia mecz 20. kolejki trzeciej ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej Nielba Wągrowiec - Polonia Środa Wielkopolska odbędzie się zgodnie z planem.
-
10.04.2013
Orliki starsze rozpoczęły od zwycięstwa
Pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej orlicy rozegrali w niedzielę 7 kwietnia br. Gospodarzem meczu był zespół Avia Kamionki.
-
10.04.2013
Czy będzie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski?
Już dziś piłkarze średzkiej Polonii zagrają o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski okręgu poznańskiego. Rywalem podopiecznych Czesława Owczarka będzie Unia Swarzędz. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich kibiców do głosowania w sondzie opublikowanej na naszym oficjalnym profilu na Faceboooku.
-
10.04.2013
Relacja LIVE! Unia - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska powalczą o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Nasza drużyna na boisku w Swarzędzu podejmie innego trzecioligowca - Unię.
-
09.04.2013
Spotkanie rezerw z Pogonią Książ przełożone
Zaplanowany na jutro tj. 10.04.2013 r. mecz o mistrzostwo poznańskiej klasy A pomiędzy rezerwami Polonii Środa Wielkopolska, a Pogonią Książ Wielkopolski został przełożony na kolejną środę.
-
09.04.2013
Szymon Lizak posędziuje mecz Unia - Polonia
Szymon Lizak poprowadzi środowe zawody 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego pomiędzy Unią Swarzędz, a Polonią Środa Wielkopolska.
-
09.04.2013
Polonia dopiero jedenasta
W trwającym obecnie konkursie „Kolejorz kontra Twój klub” średzka Polonia zajmuje dopiero jedenaste miejsce.
























































