28.05.2020
Koniec sezonu rezerwEpidemia koronawirusa przedwcześnie zakończyła nie tylko rozgrywki młodzieżowe ale nie pozwoliła też grać zespołom seniorskim Polonii Środa. To oznacza że po rozegraniu zaledwie 15 kolejek zmagania piłkarskie zakończyły między innymi nasze rezerwy.
Poloniści po zimowych przygotowaniach wiosną nie wybiegli na boisku ani razu. I już w tym sezonie nie wybiegną bo Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zakończył rozgrywki. Tym samym podopieczni trenera Valerego Bakhno zajęli ostatecznie jedenaste miejsce w tabeli klasy okręgowej grupy trzeciej. W piętnastu rozegranych meczach nasz zespół zdobył siedemnaście punktów. Na ten dorobek złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i osiem porażek.
Poloniści zmagania ligowe sezonu 2019/20 zaczęli od porażki na własnym obiekcie z Orkanem Jarosławiec 0:3. Potem były dwa zwycięstwa: 3:2 ze Szturmem Junikowo i 8:0 z GKS Żerków (najwyższe zwycięstwo w lidze naszego zespołu). W kolejnych spotkaniach poloniści grali w kratkę. Potrafili gładko 5:0 pokonać Orlika Miłosław ale też doznać bolesnej porażki 0:7 z Kłosem Zaniemyśl. Na zakończenie rundy jesiennej a jak się potem okazał i sezonu nasz zespół przegrał w Swarzędzu z Meblorzem 5:1.
Bilans bramkowy zespołu rezerw Polonii Środa to 31-41. Najlepszym strzelcem zespołu został Jakub Draszczyk który bramkarzy rywali pokonywał dziewięć razy. Pięć bramek zdobył Oskar Janoś, a cztery bramki to zasługa Kacpra Robaczyńskiego (wszystkie zdobyte w jednym meczu – wygrany 5:0 z Orlikiem Miłosław). Po trzy bramki dla zespołu rezerw zdobyli Chrystian Pluta i Krzysztof Kazimierczak. Po jednym trafieniu dla zespołu rezerw zaliczyli Jakub Wilk, Kacper Gołębiewski, Łukasz Żegleń, Mikołaj Łoniewski, Adrian Szynka, Bartosz Włodarczak i Kamil Drzewiecki.
Warto jednak tutaj podkreślić że kadra zespołu rezerw w głównej mierze składała się z młodych zawodników mogących jeszcze spokojnie występować w juniorskich zespołach Polonii i tylko nieznacznie była wzmacniania graczami starszymi lub zawodnikami schodzącymi z pierwszego zespołu. Pewnie gdyby nie raz głupio tracone bramki w końcówkach spotkań wynik naszych rezerw byłby lepszy ale wierzymy że doświadczenie zdobyte w piłce seniorskiej zaprocentuje w przyszłości.
Najnowsze aktualności
-
27.09.2015
Wysoka porażka z Kopernikiem (2002)
W minioną sobotę trampkarze starsi rozegrali kolejny mecz. Tym razem mecz rozegrano w Poznaniu, a gospodarzem był zespół Kopernika Poznań.
-
27.09.2015
Remis ze Spartą (2000/01)
W sobotę 26 września drugi zespół juniorów młodszych zmierzył się na wyjeździe ze Spartą Orzechowo. Po bardzo przekonujących zwycięstwach w dwóch pierwszych kolejkach ligowych Poloniści należeli do zdecydowanych faworytów tego meczu. Niestety nie wystarczyło to do wywiezienia trzech punktów.
-
26.09.2015
Skrót meczu z Sokołem Kleczew
Cenny punkt przywieźli dziś z Kleczewa piłkarze Polonii, którzy zremisowali z miejscowym Sokołem 1:1. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze po trafieniu Tomasza Kowalczuka. Wynik spotkania ustalił siedem minut później cudownym uderzeniem Igor Jurga. Oba gole, a także wiele innych akcji zobaczyć można na zamieszczonym poniżej skrócie.
-
26.09.2015
Cenny punkt z trudnego terenu
W meczu ósmej kolejki Polonia Środa zmierzyła się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Po bardzo interesującym spotkaniu nasz zespół zremisował na trudnym terenie w Kleczewie 1:1 i przywiózł do Środy Wlkp. cenny punkt.
-
26.09.2015
Poznaliśmy przeciwnika w 1/16 finału PP
Concordia Murowana Goślina będzie drugim rywalem naszej drużyny w obecnej edycji Pucharu Polski na szczeblu strefy poznańskiej. Spotkanie zostanie rozegrane 7 października o godzinie 16:00 w Murowanej Goslinie.
-
25.09.2015
Zapowiedź 8 kolejki III ligi
W III lidze kujawsko pomorsko wielkopolskiej w najbliższy weekend odbędzie się ósma kolejka rozgrywek. Na ośmiu boiskach odbędzie się osiem spotkań w tym mecz nazywany hitem tej kolejki w którym Jarota Jarocin podejmować będzie Wartę Poznań.
-
25.09.2015
Grają poloniści
Przed zespołami Polonii kolejny pracowity weekend. Tym razem dwanaście zespołów naszej sekcji zagra swoje spotkania ligowe w których powalczy o kolejne punkty. Dwa spotkania odbędą się na boiskach w Środzie Wlkp., a aż dziesięć meczy odbędzie się na wyjeździe.





















































