OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

13.05.2020

Koniec sezonu dla żaków (2012, 2011)

Przez epidemię koronawirusa która ogarnęła niemal cały świat nie było dane dokończyć rozgrywek ligowych naszym zespołom młodzieżowym, a nie tak dawno prowadzący rozgrywki Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zakończył sezon 2019/20. Tym samym obowiązujące stały się tabele po rundzie jesiennej. Można więc pomału podsumować dokonania naszych młodych zawodników. Jako pierwsze do naszego podsumowania trafiają żaki.

W sezonie 2019/2020 w Akademii Piłkarskiej Polonii Środa zgłoszone do rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej były cztery zespoły w kategorii żak. Dwie grupy występowały w żaku starszym (rocznik 2011) i dwie grupy w żaku młodszym (2012).

Oba zespoły żaków młodszych prowadził trener Radosław Falgier. Jego asystentem był Adrian Błaszak.

Drugi zespół żaków młodszych rywalizował w swojej grupie z Warta Śrem, Avią Kamionki i Lotnikiem Poznań. W sumie poloniści rozegrali dwanaście punktów w których zdobyli 24 punkty. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw i cztery porażki. Pozwoliło to zając polonistom drugą lokatę w tabeli. Bilans bramkowy młodych polonistów to 27-17.

Pierwszy zespół żaków młodszych w swojej grupie rywalizował z Avią II Kamionki, Talentem Poznań i UKS II Śrem. Poloniści wygrali dziesięć spotkań oraz zanotowali dwa remisy i z dorobkiem 32 punktów zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Bilans bramkowy naszego zespołu to 38-11.

Łącznie drużyna liczy blisko 30 zawodników, którzy uczestniczą w treningach w dwóch grupach. Każdy zawodnik w tygodniu bierze udział w 3 jednostkach treningowych oraz regularnie uczestniczy w turniejach.

Bardzo cieszy zapał młodych zawodników do gry. Zaangażowanie, uśmiech na twarzy, determinacja i chęć rozwoju to cechy, którymi należy opisywać młodych Polonistów.

Przed nimi mnóstwo pracy i zabawy, dzięki której będą rozwijać w kolejnych miesiącach stając się coraz lepszymi zawodnikami i kolegami.

Z kolei dwa zespoły żaków starszych prowadził duet trenerski Grzegorz Burchacki – Luis Henriquez.

Drugi zespół żaków starszych którego trenerem jest zawodnik pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa Luis Henriquez rywalizował w czwartej grupie poznańskiej żaków F1. Rywalami młodych polonistów były takie zespoły jak Warta Śrem, Avia Kamionki i UKS Śrem. Poloniści w sumie w dwunastu meczach zgromadzili na swoim koncie dziesięć punktów co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w tabeli. Na ten dorobek naszego zespołu złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i osiem porażek. Bilans bramkowy zespołu to 13-32.

Trenerem pierwszego zespołu żaków starszych jest były zawodnik Polonii Grzegorz Burchacki. Jego podopieczni w swojej grupie rywalizowali z Kotwicą Kórnik, UKS II Śrem i Avia II Kamionki. Nasz zespół okazał się bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie dwanaście swoich spotkań i z kompletem punktów wygrywając swoją grupę. Poloniści mogą też pochwalić się imponującym bilansem bramkowy który wynosi 73:3.

Warto tutaj podkreślić też że 28 września żakom udało się wyjechać na Międzynarodowy Turniej do Frankfurtu nad Menem U9 Hyundai Kids Cup 2019 .  Był to pierwszy zagraniczny turniej Naszych adeptów.  Mieli możliwość zmierzyć się z takim przeciwnikiem jak Bayern Munchen.  Na turnieju zagrała również drużyna Manchester City , AC Parma, FC Porto i inni. Po 2 dniowych zmaganiach drużyna Polonii Środa awansowała do ligi mistrzów Brown Group gdzie zajęła ostatecznie 3 miejsce. Z Frankurtu wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i jeszcze bardziej zmotywowani do ciężkiej pracy.

W sumie w kategorii żaka w Polonii Środa trenuje 64 chłopców i dziewczynek którzy pod czujnym okiem trenerów podnoszą swoje umiejętności.

Najnowsze aktualności

 • 12.01.2021

  Wiktor Król: Bramkarz który został napastnikiem

  Zapraszamy Was na rozmowę z kolejnym z naszych wychowanków reprezentujących barwy innego klubu. Tym razem jest to Wiktor Król który w Polonii zaczynał jak napastnik, do Warty Poznań odchodził jako bramkarz by obecnie i w tym klubie występować na pozycji napastnika.

 • 11.01.2021

  Skrzaty grały w Racocie (2014)

  W sobotę (09.01.2021r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Racotu, aby wziąć udział w turnieju halowym przeznaczonym dla skrzatów starszych. Do zmagań przystąpiły również zespoły: Obry Kościan, Orlika Mosina, Warty Śrem, LPFA Wolsztyn, Korony Wschowa, Futsalu Gostyń oraz gospodarze PKS Racot. W pierwszej części turnieju zespoły rywalizowały systemem 4x4 na cztery bramki, natomiast w drugiej fazie rozgrywek chłopcy grali na boisku 40x20m czterech zawodników w polu i bramkarz.

 • 11.01.2021

  Ciekawa gra żaków (2012)

  W sobotę 9 stycznia podopieczni Trenerów Radosław Falgiera i Adriana Błaszaka rozegrali grę kontrolną z Reprezentacją Akademii Piłkarskiej Reissa.

 • 09.01.2021

  P. Skrobosiński: to w Polonii Środa wszystko się zaczęło

  Zapraszamy Was na rozmowę z wychowankiem Polonii Środa, obecnie wypożyczonym z naszego klubu do pierwszoligowego GKS Bełchatów – Piotrem Skrobosińskim. Z naszego wywiadu dowiecie się o początkach kariery naszego wychowanka, o przeskoku z piłki młodzieżowej do seniorskiej a także o jego obecnej sytuacji w Bełchatowie. 

 • 22.12.2020

  Wesołych Świąt

                                                    Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,

 • 22.12.2020

  Intensywny weekend żaków (2013)

  W sobotę zawodnicy rocznika 2013 brali udział w turnieju halowym organizowanym przez zespół Canarinhos Skórzewo. Turniej rozgrywany był na hali w Dopiewie. Organizator ustalił czas gry 1x15 minut w systemie każdy z każdym. Mecze rozgrywały się na dwóch boiskach, grano po 4 osoby.

 • 22.12.2020

  Turniej klubów patronackich (2014)

  W sobotę (19.12.2020r.) drużyna rocznika 2014 udała się do Poznania na ulicę Bułgarską, aby wziąć udział w turnieju klubów patronackich Lecha Poznań. Oprócz zespołu Polonii do rozgrywek przystąpiły także zespoły: Jaroty Jarocin, AP Koszalin, Koziołka Poznań, KP Piła, Kotwicy Kórnik, Błękitnych Owińska, Mieszka Gniezno, Orlika Poznań, Unii Swarzędz, PKS Racot, Nielby Wągrowiec, UKS Śrem, AP Ostrzeszów oraz drużyna z Ostrowa Wlkp. Turniej odbywał się jednocześnie na 5 boiskach, a „średzkie skrzaty” rozegrały w nim 11 spotkań.

 • 22.12.2020

  Ostatnie granie w tym roku (2012)

  W sobotę 19 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2012 wzięli udział w swoim ostatnim turnieju w tym roku – Avia Cup, który odbył się w Kórniku.  W turnieju tym udział wzięło aż 20 zespołów podzielonych na dwie tury po 10 ekip. Nasz zespół wystawił tego dnia dwie drużyny, które wystąpiły w sesji porannej. W fazie grupowej uzyskaliśmy następujące wyniki:

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.