22.02.2021
Kolejny sparing rezerwW niedzielę 21 lutego, na boisku w Baranowie, druga drużyna Polonii zmierzyła się z zespołem AP Reissa występującym na co dzień w V lidze.
Rywale polonistów po rundzie jesiennej zajmują 5 pozycję w swojej grupie i po tym meczu trzeba stwierdzić, że nie ma w tym przypadku. Poznaniacy pokonali nasz młody zespół 3 : 1 , wykorzystując proste błędy w obronie naszych zawodników. Jedyną bramkę dla Polonii zdobył po ładnej akcji całego zespołu F. Michalak.
W następnym tygodniu rezerwy rozegrają ostatni sparing przed ligą z zespołem Stali Pleszew. To także drużyna grająca w V lidze i na pewno bardzo wymagający przeciwnik, który zweryfikuje formę naszych piłkarzy tuż przed startem rundy wiosennej.
Z AP Reissa zagrali: M. Garstkiewicz ( M. Kmieciak ), S Łopatka ( J. Grześkowiak ), W. Kozłowski, K. Gołębiewski, E. Radziejewski, D. Kropski ( K .Kozłowski ), M. Madaj, F. Michalak, K. Maślanka (K. Cyka), Ch.Pluta( D. Izydorczyk), J. Draszczyk (R. Czech)
Najnowsze aktualności
-
18.11.2024
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2008)
W ostatniej kolejce 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1 zespół Polonii 2008 wysoko wygrał 5:0 (1:0) z bezpośrednim rywalem w walce o podium - zespołem GES Poznań. Nasi zawodnicy mogą zakończoną właśnie rundę uznać za udaną, ponieważ zajęli trzecie miejsce ze stratą jedynie dwóch punktów do Warty Poznań, która wygrała rozgrywki.
-
18.11.2024
Koniec pucharowej przygody kobiet
W meczu 1/16 finału Orlen Pucharu Polski kobiet piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rywalizowały z MOSiR Lubartów a spotkanie zostało rozegrane na boisku rywalek.
-
18.11.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.11.2024)
W miniony weekend większość drużyn akademii rozegrała swoje ostatnie ligowe mecze, odnosząc w nich cztery zwycięstwa. Polonia 2008 na zakończenie rozgrywek wygrała 5:0 z zespołem GES Poznań i ostatecznie zakończyła rundę jesienną na trzecim miejscu, do zwycięzcy tracąc dwa punkty. Polonia 2010 II tylko zremisowała z Błękitnymi Owińska, ale już wcześniej zapewniła sobie awans do 2. ligi wojewódzkiej. Juniorki wygrały na wyjeździe 3:1 z Kotwicą Kórnik, zaś Polonia 2012 aż 9:1 pokonała AT Krotoszyn i w ostatnim meczu zawalczy o triumf w rozgrywkach. Polonia 2011 przegrała swój mecz w Lesznie, ale mimo to utrzymała się w 1. lidze wojewódzkiej.
-
17.11.2024
Bez bramek na Stadionie Średzkim
W sobotnie popołudnie na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był absolutny beniaminek tego poziomu rozgrywkowego Wybrzeże Rewalskie Rewal.
-
14.11.2024
Minimalna porażka na Rolibudzie (2011)
W rozegranym w środę meczu 1. ligi wojewódzkiej C2 zespół Polonii Środa 2011 doznał na stadionie lekkoatletycznym minimalnej porażki z SMS AP Reissa Ślesin. Mimo tego Poloniści są już pewni utrzymania i wiosną będą rywalizować już w nieco zmodyfikowanej lidze wojewódzkiej.
-
14.11.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.11.2024)
Większość naszych zespołów w nadchodzący weekend rozegra ostatnie w rundzie jesiennej mecze o ligowe punkty. Trzy sobotnie spotkania rozegrane zostaną na średzkich boiskach, ponadto jeden domowy mecz zaplanowano też na wtorek.
-
18.11.2024
Gry kontrolne orlików (2015)
W poprzedni weekend zespół Polonii 2015 rozegrał dwa ciekawe mecze kontrolne. Grupa biała zmierzyła się z rok młodszymi kolegami z Lecha Poznań, natomiast grupa czerwona rywalizowała z Czarnymi Czerniejewo.
-
14.11.2024
Euronauka powraca
Lubię wracać tam, gdzie byłem... bo zatęskniłem! Euronauka wraca do grona sponsorów KS Polonia Środa Wlkp. i to od razu jako srebrny partner.



























































