21.06.2021
Kolejny rewelacyjny występ Polonii (2013)W niedziele Młodzi Poloniści zagrali w turnieju KABAT EURO Cup 2021 rozgrywanym w Janowcu Wielkopolskim. W turnieju wzięło udział 20 zespołów. Organizator przydzielił naszych chłopców do gr. B z takimi zespołami jak Juventus Academy Bydgoszcz NERO, Warta II Poznań, Sportis I Łochowo i Sparta II Złotów. We wszystkich spotkaniach fazy grupowej Poloniści zaprezentowali świetny poziom i mimo tropikalnych upałów, ogromne zaangażowanie. W pierwszym spotkaniu pewnie wygrali 3:0 z Wartą II Poznań. W kolejnej serii gier bezbramkowo zremisowali z Juventusem. W trzecim meczu, po bardzo zaciętym pojedynku wygrywamy 3:2 ze Sportis I Łochowo. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej wygrywamy 8:0 ze Spartą II Złotów.
Po przerwie obiadowo- lodowej trafiamy do grupy Ligi Mistrzów z zespołami Warta I Poznań, Akademia Piłkarska Reissa Piła, Akademia Piłkarska Reissa Bydgoszcz i ponownie Juve Bydgoszcz NERO. W drugiej fazie turnieju nasi piłkarze pokazali, że nie ma przypadku w tym, że regularnie trafiają do Ligi Mistrzów. W meczu z APR Bydgoszcz pewnie wygrywamy 3:0. W drugiej kolejce ponownie mierzymy się z Juventusem. Po świetnym występie wygraliśmy 2:0. Kolejny mecz to spotkanie z dobrze nam znaną Wartą Poznań i tym razem ponownie jesteśmy górą pokonując Poznaniaków 2:1. W ostatnim meczu LM zmierzyliśmy się z Pilską Akademią Reissa. Po trudnym i emocjonującym spotkaniu Polonia wygrywa 3:2.
KABAT EURO Cup 2021 dla naszego rocznika prowadzony był bez klasyfikacji końcowej, ale 7 zwycięstw i 1 remis oraz bilans bramek 24:5 mówią same za siebie. Zawodnicy Polonii 2013 pokazali w Janowcu Wielkopolskim kawał dobrej piłki, ogrom serca i zaangażowania.
Polonię reprezentowali: Szymon Plewiński, Brajan Ostański, Mikołaj Kaczałka, Karol Maleszka, Jan Cicharski, Krystian Kasprzak, Kuba Przybyłek, Paweł Szumski i Kacper Fiołka
Najnowsze aktualności
-
10.02.2026
Składy lig okręgowych w rundzie wiosennej 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy grup lig okręgowych w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2011 II, Polonia 2012 II, Polonia 2013 II, Polonia 2014 II, trampkarki oraz młodziczki.
-
09.02.2026
Polonia Cup 2026: Triumf Mieszka Gniezno (2015)
W niedzielę rozpoczęliśmy tegoroczny cykl turniejów Polonia Cup. Jako pierwsi do walki o medale stanęli zawodnicy rocznika 2015. Zawody rozgrywane w średzkiej hali Kobra Arena wygrał Mieszko Gniezno, który zdobył komplet punktów. Drugie miejsce wywalczył drugi zespół Mieszka, wyprzedzając Polonię dzięki lepszemu bilansowi bramek.
-
15.12.2025
Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.
Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.
-
02.02.2026
Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!
Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.
-
02.02.2026
Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)
Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.
-
31.01.2026
Lider czwartej ligi wysoko pokonany
W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotę 31 stycznia piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu mierzyli się z liderem czwartej ligi Wielkopolskiej i lokalnym rywalem Kotwicą Kórnik.
-
31.01.2026
Remis w starciu z Victorią
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzyli się z innym trzecioligowcem – Victorią Września. Jesienne starcie ligowe obu ekip dostarczyło kibicom wielu emocji i ci którzy mimo mroźnej aury wybrali się w sobotni poranek na boisko w Poznaniu liczyli na podobne w starciu sparingowym.
-
24.01.2026
Minimalna porażka z drugoligowcem
W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Kalisza na pojedynek z drugoligowym KKS-em. Tradycyjnie trener Maciej Rozmarynowski zabrał dwie jedenastki które zagrały po 45 minut. W ekipie Polonii Środa zabrakło kontuzjowanych Jonatana de Amo i Gracjana Hyla. Pojawił się za to wracający po urazie Szymon Sarbinowski.


























































