01.06.2013
Kolejny mecz z niewygodny rywalemJuż w niedzielę drużynę Polonii Środa Wielkopolska czeka kolejne spotkanie wyjazdowe. Tym razem poloniści zmierzą się w zaległym meczu 18. kolejki z Pogonią Mogilno.
Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 30 marca, jednak z powodów złych warunków atmosferycznych spowodowanych opadami śniegu i niską temperaturą odwołana została praktycznie cała kolejka z wyjątkiem meczu Wda Świecie - Notecianka Pakość, który odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
Pogoń to jeden z tych zespołów, który nie jest jeszcze pewien utrzymania. Do pozostania w trzeciej lidze drużynie z Mogilna brakuje niewiele, jednak przysłowiową kropkę nad "i" musi postawić. Obecnie pogoniści w tabeli plasują się na ósmym miejscu, ale nad trzynastym GKS-em Dopiewo mają tylko cztery punkty przewagi.
Na własnym terenie Pogoń umie zagrać bardzo dobrze lub ponieść klęskę. Podopieczni Wiesława Borończyka wiosną pokonali między innymi czołowe zespoły takie jak Wda Świecie i Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski, ale przegrali z najsłabszym w lidze Piastem Kobylin 2:3. W ostatniej kolejce mogilnianie zremisowali na wyjeździe z Unią Swarzędz 0:0.
W jesiennym starciu Polonii z Pogonią bramki nie padły i zawodnicy obu zespołów musieli zadowolić się bezbramkowym remisem.
Polonia po przegranym spotkaniu w Pakości spadła na szóste miejsce w tabeli. Nasz zespół bardzo oddalił się od miejsca na podium i bardziej realny jest cel zakończenia rozgrywek w pierwszej piątce. Aby to jednak osiągnąć średzianie muszą wygrać.
Początek zawodów zaplanowany jest na godzinę 17.
Najnowsze aktualności
-
09.09.2025
Akademia: Zapowiedź (9-11.09.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 9-11 września 2025.
-
09.09.2025
Piorunująca końcówka juniorów (2009)
Kolejne zwycięstwo odniosła Polonia 2009 w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1. Tym razem, choć długo się na to nie zanosiło, zespół Dawida Kierzka i Marcina Duchały wygrał 5:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań. Aż do 74. minuty gospodarze prowadzili, ale wtedy nasz zespół odwrócił losy meczu strzelając aż pięć bramek. Po sześciu rozegranych meczach Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem jak prowadzący APR Lampart Poznań oraz trzecia Poznańska 13 Poznań.
-
09.09.2025
Klasa A: Bez bramek w Żydowie
Trzeci zespół seniorów Polonii składający się z młodych wychowanków akademii w sobotę bezbramkowo zremisował wyjazdowe spotkanie z innym beniaminkiem klasy A - Farą Pelikanem Żydowo. Choć z przebiegu meczu wydawało się, że Poloniści powinni zdobyć trzy punkty, ostatecznie zabrakło konkretów w ataku.
-
09.09.2025
Porażka rezerw z Avią
W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Avię Kamionki. Zespół który przed nowym sezonem przeszedł gruntowną zmianę i został wzmocniony kilkoma graczami z dużym doświadczenie.
-
08.09.2025
Akademia: Raport ligowy (6/7.09.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
05.09.2025
Akademia: Zapowiedź (6/7.09.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.
-
04.09.2025
Trampkarki zadebiutowały w lidze (Dziewczyny)
Trampkarki Polonii zadebiutowały w niedzielę w rozgrywkach 3. ligi młodzików D2. Polonistki do przerwy prowadziły do przerwy 1:0 z Avią II Kamionki po bramce Leny Przybylskiej, ale ostatecznie przegrały 1:4. Ponadto dziewczyny wzięły udział w turnieju Wisła Ladies Cup, gdzie zajęły czwarte miejsce. W walce o brązowy medal Polonistki przegrały po serii rzutów karnych.
-
04.09.2025
Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)
Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.