27.04.2013
Kolejne zwycięstwo trampkarzyMecz z Orlikiem Miłosław był jednym z najlepszych meczy jakie rozegrała drużyna trampkarzy w swojej młodej piłkarskiej karierze piłkarskiej.
Sytuacjami strzeleckimi, które stworzyli sobie średzcy piłkarze można by obdarować przynajmniej trzy spotkania. Celnych strzałów na bramkę gospodarzy nie sposób policzyć, gdyż ich liczba spokojnie oscylowała w granicach liczb 30-40. To, że goli do bramki gospodarzy padło tylko 6, zawdzięczać mogą swojemu bramkarzowi, który w tym meczu był ich najsilniejszym punktem. Dużo strzałów naszych chłopaków minimalnie mijało światło bramki. Swoje sytuacje bramkowe miała dzisiaj prawie cała drużyna. Posiadanie piłki (orientacyjnie) 90 % nasz zespół, a 10% gospodarze. Do przerwy wynik meczu 4:0 dla Polonii Środa Wlkp, a bramki strzelali: Górzyński Michał-2, Chudy Szymon-1 i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie strzelili: Dawid Chąpinski i Michał Górzyński. Honorową bramkę zawodnicy z Miłosławia zdobyli w ostatnich minutach meczu a końcowy wynik spotkania 6:1 dla zespołu Polonii Środa Wlkp.
W dzisiejszym meczu wystąpili: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Zys Mikołaj, Grabowski Adam, Chudy Szymon, Chąpinski Dawid, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Górzyński Michał, Typański Marcin, Krajewski Mariusz, Kowalski Eryk, Cichoń Adam, Puzicki Szymon i Chudy Maciej . Obecny na meczu był także kontuzjowany Mikołaj Janicki.
Kolejny mecz ligowy Polonia zagra dopiero 11 maja z Kotwicą Kórnik. Wcześniej tj. 2 maja średzianie wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju na dużym boisku GOSiR Cup w Plewiskach.
Najnowsze aktualności
-
17.05.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.05.2024)
Cztery zespoły akademii w weekend rozegrają swoje mecze w roli gospodarza. W sobotę 10:00 Polonia 2010, a o 12:30 Polonia 2008 rozegrają mecze z Polonią 1912 Leszno, natomiast na boisku w Zielnikach o 11:30 prowadząca w tabeli I ligi okręgowej D1 Polonia 2011 zmierzy się z wiceliderem Wartą Śrem. W niedzielę po meczu rezerw na Stadionie Średzkim zagrają młodzicy D2, którzy o godz. 15:00 zmierzą się z Obrą 1912 Kościan.
-
16.05.2024
Zacząć punktować
Nabiera tempa końcowa faza rozgrywek trzecioligowych. Po środowych spotkaniach 30 kolejki zespoły nie maja zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w weekend rozegrają kolejne mecze. Piłkarze Polonii Środa tym razem udadzą się na Bydgoszczy na pojedynek z miejscowym Zawiszą. Cel dla średzkiego zespołu jest jeden. Po ostatnich niepowodzeniach zacząć zdobywać punkty bo niebezpiecznie podopieczni Pawła Kutyni zbliżyli się do strefy spadkowej.
-
16.05.2024
Składy lig profesjonalnych w rundzie jesiennej 2024/2025
Wydział Szkolenia i Piłkarstwa Młodzieżowego Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału drużyn w rozgrywkach lig profesjonalnych w rundzie jesiennej sezonu 2024/2025. Start rozgrywek 10 sierpnia.
-
16.05.2024
Bez przełamania w starciu z Błękitnymi
W środowe popołudnie piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzył się z rycerzami wiosny, liderem tabeli rundy wiosennej – zespołem Błękitnych Stargard.
-
15.05.2024
Skrzaty rywalizowały w Kleszczewie (2017)
W sobotę drużyna skrzatów Polonii udała się do Kleszczewa, gdzie wzięła udział w kolejnym turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Nasz zespół rywalizował z Clescevią Kleszczewo, Maratończykiem Brzeźno oraz Meblorzem Swarzędz.
-
15.05.2024
Domowy turniej żaków (2016)
W sobotę zespół żaków młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2016) był gospodarzem turnieju ligowego rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Na Stadionie Średzkim poza zespołem Polonii rywalizowali też Jedynka Luboń, SF Luboń, Unia Swarzędz oraz Warta Poznań (dziewczyny).
-
15.05.2024
Gry kontrolne żaków (2015)
Obie grupy żaków starszych (rocznik 2015) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa biała strzeliła wiele bramek z pojedynku z PSS Junior Koziegłowy (rocznik 2014), natomiast grupa czerwona zmierzyła się z zespołem orliczek Polonii.
-
14.05.2024
Młodzicy zagrali w SBG Cup (2012)
W drugi weekend maja obie drużyny Polonii 2012 brały udział w turnieju Sport Business Group w Jarocinie. Na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego w Jarocinie nasi zawodnicy zajęli 7. miejsce. Po pierwszym dniu turnieju i zmaganiach w grupie młodzicy ze Środy Wielkopolskiej awansowali do strefy medalowej z drugiej pozycji. W niedzielę zaś po dwóch porażkach w pierwszych meczach, trzecie starcie było meczem o 7 pozycję. Druga drużyna zakończyła rywalizację na 14. miejscu.


























































