27.04.2013
Kolejne zwycięstwo trampkarzyMecz z Orlikiem Miłosław był jednym z najlepszych meczy jakie rozegrała drużyna trampkarzy w swojej młodej piłkarskiej karierze piłkarskiej.
Sytuacjami strzeleckimi, które stworzyli sobie średzcy piłkarze można by obdarować przynajmniej trzy spotkania. Celnych strzałów na bramkę gospodarzy nie sposób policzyć, gdyż ich liczba spokojnie oscylowała w granicach liczb 30-40. To, że goli do bramki gospodarzy padło tylko 6, zawdzięczać mogą swojemu bramkarzowi, który w tym meczu był ich najsilniejszym punktem. Dużo strzałów naszych chłopaków minimalnie mijało światło bramki. Swoje sytuacje bramkowe miała dzisiaj prawie cała drużyna. Posiadanie piłki (orientacyjnie) 90 % nasz zespół, a 10% gospodarze. Do przerwy wynik meczu 4:0 dla Polonii Środa Wlkp, a bramki strzelali: Górzyński Michał-2, Chudy Szymon-1 i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie strzelili: Dawid Chąpinski i Michał Górzyński. Honorową bramkę zawodnicy z Miłosławia zdobyli w ostatnich minutach meczu a końcowy wynik spotkania 6:1 dla zespołu Polonii Środa Wlkp.
W dzisiejszym meczu wystąpili: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Zys Mikołaj, Grabowski Adam, Chudy Szymon, Chąpinski Dawid, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Górzyński Michał, Typański Marcin, Krajewski Mariusz, Kowalski Eryk, Cichoń Adam, Puzicki Szymon i Chudy Maciej . Obecny na meczu był także kontuzjowany Mikołaj Janicki.
Kolejny mecz ligowy Polonia zagra dopiero 11 maja z Kotwicą Kórnik. Wcześniej tj. 2 maja średzianie wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju na dużym boisku GOSiR Cup w Plewiskach.
Najnowsze aktualności
-
20.05.2024
Polonia umocniła się na prowadzeniu (2011)
Polonia 2011 w dziewiątym meczu I ligi okręgowej D1 odniosła dziewiąte zwycięstwo. W pojedynku na szczycie ligowej tabeli nasza drużyna wygrała 4:2 (2:2) z Wartą Śrem. Bramki dla Polonii strzelili Oskar Różewicz - dwie, Jan Jankowiak oraz Adam Jankowski. Drugi zespół przegrał 3:7 z Koziołkiem Poznań.
-
20.05.2024
Porażka drugiego zespołu z Unią (2010)
Drugi zespół rocznika 2010 w sobotę udał się do Swarzędza na mecz z miejscową Unią. Gospodarze okazali się bardzo skuteczni i pokonali naszą drużynę 6:1 (4:0). Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Dawid Buczma.
-
20.05.2024
Osiem goli z Polonią Leszno (2010)
Wysokie zwycięstwo odniosła w sobotę Polonia 2010, która na Stadionie Średzkim wygrała 8:0 (4:0) z Polonią 1912 Leszno. Dwóch zawodników skompletowało tego dnia hat tricka - Kamil Jankowiak oraz Łukasz Miszkiewicz. Po jednej bramce dołożyli natomiast Sviatoslav Melnykov oraz Jakub Przybylski. Po 10. kolejce Polonia zajmuje 3. miejsce w tabeli.
-
20.05.2024
Wyjazdowe zwycięstwo z APR Poznań (2009)
Świetną passę kontynuuje Polonia 2009, która w sobotę na boisku w Baranowie wygrała 3:1 (2:0) z UKS AP Reissa Poznań. Dla podopiecznych Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego był to ósmy z rzędu mecz bez porażki. Nasz zespół w ligowej tabeli przesunął się już na 3. miejsce i traci tylko jeden punkt do drugiej Unii Swarzędz.
-
20.05.2024
Pewne zwycięstwo z Lesznem (2008)
W sobotę Polonia Środa Wielkopolska (rocznik 2008) na Stadionie Średzkim zmierzyła się z Polonią 1912 Leszno w meczu ligi profesjonalnej B1. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Marcina Duchały wygrali 5:1 i przesunęli się na trzecie miejsce w ligowej tabeli.
-
20.05.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.05.2024)
Od czwartku do niedzieli zespoły naszej akademii rozegrały jedenaście meczów ligowych, ponadto trzy młodsze grupy zagrały w turniejach rozgrywek bezwynikowych. Szczególnie udana była sobota, kiedy to Poloniści wygrali cztery z pięciu meczów. Zwycięstwa odniosły wszystkie drużyny, które w przyszły sezonie będą nas reprezentować w ligach profesjonalnych, tj. Polonia 2008, Polonia 2009, Polonia 2010 oraz Polonia 2011. W niedzielę natomiast kolejny raz wysoko wygrała Polonia 2012, tym razem pokonując 11:0 zespół Obry 1912 Kościan.
-
20.05.2024
Pewna wygrana z GKS-em
W niedzielne południe zespół rezerw Polonii Środa mierzył się na własnym boisku z GKS Dopiewo. Kiedyś pojedynki obu zespołów owiane były legendą i towarzyszyły im spore emocje. Było to w czasach kiedy obie ekipy walczyły o awans do III ligi. Dziś GKS Dopiewo broni się przed spadkiem z V ligi i to rezerwy Polonii Środa były zdecydowanym faworytem tego starcia.
-
18.05.2024
Wysoka porażka w Bydgoszczy
W sobotę 18 maja piłkarze Polonii Środa Wielkopolska udali się do Bydgoszczy na spotkanie ligowe z tamtejszym Zawiszą. Mecz ten miał być okazją dla średzkiego zespołu na przełamanie niefortunnej passy porażek.



























































