19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
02.02.2023
Gry kontrolne i turniej orlików (2012/2013)
Zespoły orlików z roczników 2012 oraz 2013 mają za sobą bardzo intensywne dni. Drużyny rozgrywały gry wewnętrzne pomiędzy sobą, a ponadto orlicy starsi wzięli udział w turnieju Rehau Football Park Cup w Śremie.
-
02.02.2023
Towarzyska porażka z Zagłębiem Lubin (2009)
W rozegranym w Lubinie meczu towarzyskim Polonia Środa Wielkopolska przegrała 0:2 (0:1) z Zagłębiem Lubin. Mecz był pełny walki i obie drużyny miały swoje okazje, ale to gospodarze byli skuteczniejsi.
-
01.02.2023
Dwie gry orlików (2012)
Drużyna orlików starszych (rocznik 2012) w piątek rozegrała mecz towarzyski z Arką Gdynia, natomiast w niedzielę rywalem Polonii był Mieszko Gniezno.
-
01.02.2023
Co czeka Polonię w lutym?
Za piłkarzami Polonii Środa pierwszy miesiąc przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2022/23. W tym czasie poloniści przeszli szczegółowe badania a także rozegrali cztery gry kontrolne. Teraz przygotowania do wiosny wkraczają w decydującą fazę a w lutym poloniści będą bardzo intensywnie trenować żeby być w pełni gotowym na pierwszy weekend marca kiedy to rozegrają pierwszą kolejkę ligową.
-
01.02.2023
Kontrolne porażki trampkarzy (2008)
W ubiegły weekend przygotowujący się do gry w Centralnej Lidze Juniorów trampkarze starsi (rocznik 2008) rozegrali dwa mecze kontrolne. Średzki zespół przegrał 0:2 z Poznańską 13 (rocznik 2007), a także 0:1 z UKS AP Reissa Poznań.
-
31.01.2023
Wygrana rezerw w Krotoszynie
Okazałym zwycięstwem 3:0 rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy zespołu rezerw Polonii Środa. W pierwszym zimowym sparingu poloniści wygrali z grającą w V lidze (kaliska) Astrą Krotoszyn. Wynik powinien być jeszcze wyższy, jednak Oskarowi Janosiowi zabrakło trochę precyzji pod bramką przeciwnika.
-
30.01.2023
Młodziczki halowymi mistrzyniami Wielkopolski!
Zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska zostały Halowymi Mistrzyniami Wielkopolski do lat 13! Polonistki z kompletem zwycięstw i bez straty gola zakończyły fazę grupową, a w półfinale po rzutach karnych pokonały Akademię Talentów Krotoszyn. W finale nasze piłkarki bezbramkowo zremisowały z Wartą Poznań, ale ponownie skuteczniej egzekwowały rzuty karne. Poza końcowym triumfem zawodniczka Polonii - Julia Brzęcka - została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.
-
28.01.2023
Kanonada Polonii Środa
W sobotę 28 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem naszego zespołu był inny trzecioligowiec Chrobry II Głogów a spotkanie zostało rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Głogowie.


























































