19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
25.04.2023
Porażka z Trzynastką. Hat trick Peinera (2011)
Mecze 5. kolejki rozegrały w weekend drużyny w kategorii młodzik młodszy (rocznik 2011). W I lidze okręgowej Poloniści po trzymającym do końca w napięciu meczu przegrali ostatecznie 2:3 (0:1) z Poznańską 13 Poznań. Rywalizujący w II lidze okręgowej drugi zespół pokonał na swoim boisku 5:2 (2:0) Chrobrego Gniezno, a hat trickiem w tym meczu popisał się Adam Peiner.
-
25.04.2023
Derbowe zwycięstwo z Kłosem (2010)
W meczu 3. kolejki III ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska wygrał 6:2 (3:2) derbowy pojedynek z Kłosem Zaniemyśl. Do bramki rywali trafiali Adam Poloszyk - dwie bramki, Filip Cichosz, Jakub Mikołajczak, Damian Hypki oraz Dawid Buczma.
-
25.04.2023
Warta zbyt mocna (2010)
W weekend kolejne mecze rozegrali młodzicy starsi Polonii (rocznik 2010). W lidze wojewódzkiej Poloniści przegrali 3:5 (0:3) z Wartą Poznań, a hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz. W II lidze okręgowej nasza drużyna wygrała 7:0 (2:0) z Liderem Swarzędz. Bramki strzelali: Jan Marcinkowski - dwie, Jakub Przybylski - dwie, Dawid Ebelewicz i Adam Kłopocki, a raz do własnej bramki trafił zawodnik Lidera.
-
25.04.2023
Zrobić kolejny krok
W sobotę 29 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Jest to kolejny krok naszego zespołu w drodze po najwyższe cele. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.
-
24.04.2023
Dwie weekendowe porażki (2009)
Nie był to udany weekend dla trampkarzy młodszych Polonii. Pierwsza drużyna przegrała 0:7 (0:4) z Akademią Piłkarską Reissa, natomiast drugi zespół po ciekawym meczu przegrał z niepokonanymi dotąd Błękitnymi Owińska 2:4 (2:3). Bramki dla Polonii w tym meczu strzelili Wiktor Rozwora oraz Sebastian Grządzielewski.
-
24.04.2023
CLJ U-15: Porażka w ważnym meczu (2008)
W ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał z Orlenem Gdańsk 2:3 (1:3). Gospodarze szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale Poloniści walczyli o punkty do ostatniej sekundy. Niestety imo ambitnej walki z Gdańska wrócili bez punktów. Bramki dla Polonii strzelili Mikołaj Kowalski z rzutu karnego oraz Wiktor Motyl.
-
24.04.2023
Cenne zwycięstwo z KKS-em 1925 (2006)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie Średzkim 2:1 (1:0) z KKS-em Kalisz, czyli dotychczasowym wiceliderem rozgrywek. Oba zespoły przed meczem miały tyle samo punktów, a dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 2. miejsce. Obie bramki dla średzkiej drużyny strzelił Michał Bańkowski.
-
24.04.2023
Zwycięstwo orlików w Pleszew Cup (2012)
Wczoraj orlicy starsi Polonii rywalizowali w turnieju piłkarskim Pleszew Cup, w którym udział brało 20 drużyn z całej Wielkopolski. Podopieczni trenerów Bartosza Bejmy i Miłosza Chojnackiego odnieśli siedem zwycięstw w ośmiu meczach i triumfowali w całym turnieju!























































