19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
02.05.2023
Spotkanie na szczycie w Szczecinie
Tym razem na wyjeździe o kolejne punkty ligowe powalczą piłkarze Polonii Środa. Rywalem naszego zespołu będą rezerwy ekstraklasowej Pogoni Szczecin a samo spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Szczecinie w sobotę 6 maja w samo południe.
-
02.05.2023
Wygrana z LPFA Krzykosy (2010)
W sobotę młodzicy starsi Polonii z grupy drugiej podejmowali na własnym boisku zespół LPFA Krzykosy. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Poloniści prowadzili 3:1, a po zmianie stron wynik meczu nie uległ już zmianie. Jak dotąd w trzech rozegranych meczach nasz zespół zdobył komplet punktów, a za tydzień zmierzy się z również niepokonaną Avią Kamionki.
-
02.05.2023
Porażka mimo dwubramkowego prowadzenia (2010)
Kolejne dwa spotkania ligowe rozegrali młodzicy starsi w ubiegły weekend. Najpierw w meczu II ligi okręgowej pokonali na wyjeździe Orlika Poznań 3:1, a następnie w I lidze wojewódzkiej po niezwykle emocjonującym spotkaniu przegrali z KP Piła 2:3 (2:1) pomimo dwubramkowego prowadzenia.
-
02.05.2023
Bez punktów z Unią (2009)
Sobotniego wyjazdu do udanych nie zaliczą trampkarze młodsi Polonii. Nasz zespół mimo dobrej gry przegrał 1:3 (1:1) z Unią Swarzędz. Do przerwy był remis, a długimi fragmentami Poloniści stwarzali sporo sytuacji. W drugiej części gry konkretniejsi byli jednak gospodarze, którzy z zimną krwią wykorzystywali niedoskonałości w grze średzkiej drużyny. W niedzielę drugi zespół wygrał w meczu II ligi okręgowej z Liderem Swarzędz 4:3 (2:2).
-
02.05.2023
CLJ U-15: Bez bramek z Lechią (2008)
W spotkaniu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisował na Nowym Stadionie Średzkim z Lechią Gdańsk.
-
02.05.2023
Porażka w Jarocinie (2006)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:5 (1:3) z Jarotą Jarocin. Dzięki takiemu wynikowi w ligowej tabeli Jarota zrównał się punktami z Polonią, spychając nasz zespół na trzecie miejsce.
-
02.05.2023
Ważne trzy punkty rezerw
W sobotę 29 kwietnia zespół rezerw Polonii Środa rozgrywał bardzo ważne w kontekście utrzymania się w V lidze spotkanie. Rywalem naszego zespołu była Akademia Reissa Poznań.
-
02.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (29/30 kwietnia)
W ostatni weekend kwietnia drużyny akademii rozegrały kolejne mecze ligowe. W Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk, zdobywając tym samym kolejny cenny punkt. Niestety swoje mecze przegrały drużyny rywalizujące w ligach wojewódzkich.























































