19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
05.09.2023
Młodzicy ze zmiennym szczęściem (2011)
Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w weekend zespoły młodzików starszych (rocznik 2011). W niedzielę pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Polonii II, którzy pewnie wygrali ze Zjednoczonymi Września 13:3. Fenomenalną skutecznością popisali się Marcel Łuczak - pięć bramek oraz Adam Peiner - cztery bramki. Następnie swój mecz w I lidze okręgowej rozgrywała pierwsze drużyna. Po ciekawym meczu mimo prowadzenia do przerwy ostatecznie przegrała 3:7 z Poznańską Trzynastką. We wtorek kolejny mecz rozegrał zespół rywalizujący w II lidze okręgowej. W domowym meczu nasza drużyna pokonała 5:2 Kotwicę Kórnik.
-
05.09.2023
Porażka w Solcu z LPFA (Dziewczyny)
W sobotnim meczu II ligi okręgowej trampkarzy młodszych zespół dziewcząt Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:4 (0:3) z zespołem LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy. Na boisku w Solcu zawodniczki Polonii szybko dały się zaskoczyć dwoma bramkami, których nie dały rady odrobić do końca spotkania. Gospodarze dołożyli dwa trafienia pod koniec pierwszej i drugiej połowy, zasłużenie wygrywając.
-
05.09.2023
Wysokie zwycięstwa trampkarzy (2010)
Dwa mecze w miniony weekend rozegrali trampkarze młodsi z grupy pierwszej. Najpierw w piątek na boisku CTP1 zespół wygrał w II lidze okręgowej aż 14:1 z Koziołkiem Poznań, a hat tricka w tym meczu skompletowali Adam Nadobnik i Jan Marcinkowski. W sobotę natomiast drużyna rozegrała mecz ligi wojewódzkiej z UKS Śrem. Poloniści wygrali ten mecz 7:1, a hat trickiem popisał się tym razem Jakub Przybylski.
-
04.09.2023
CLJ U-15: Porażka z Lechią (2009)
W trzecim meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska mierzył się na Nowym Stadionie Średzkim z Lechią Gdańsk. Mecz zakończył się rezultatem 0:2 (0:2).
-
04.09.2023
Trzecie zwycięstwo juniorów młodszych (2008)
W meczu 4. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 zespół Polonii 2008 odniósł trzecie już zwycięstwo. Tym razem na Nowym Stadionie Średzkim podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego pewnie pokonali UKS AP Reissa Jarocin 4:0 (2:0). W tym momencie Polonia znajduje się na czele ligowej tabeli.
-
04.09.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (02/03.09.2023)
Bardzo intensywny w mecze ligowe weekend mają za sobą drużyny młodzieżowe Polonii Środa Wielkopolska. W sobotę i niedzielę nasze zespołe rozegrały aż dwanaście meczów, spośród których siedem zakończyło się zwycięstwami Polonistów.
Najwięcej bramek strzelili juniorzy, którzy aż 16:0 pokonali Wisłę Borek Wielkopolski. Kolejne zwycięstwo odneśli również juniorzy młodsi z rocznika 2008, tym razek ogrywając 4:0 UKS AP Reissa Jarocin.
W pierwszym domowym meczu punktów nie zdobyli trampkarze w Centralnej Lidze Juniorów. Na Nowym Stadionie Średzim po ambitnej walce przegrali 0:2 z Lechią Gdańsk.
Swoje mecze wygrały jeszcze zespoły trampkarzy młodszych w lidze wojewódzkiej oraz w II lidze okręgowej, młodzików młodszych w lidze wojewódzkiej oraz II lidze okręgowej, a także młodzicy starsi w II lidze okręgowej.
-
04.09.2023
Zwycięstwo z Wisłą Borek Wlkp. (2005)
W niedzielę 03.09.2023 o godz. 10.00. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna juniora starszego rozegrała spotkanie o mistrzostwo Ligi Okręgowej Juniora A1 z zespołem Wisły Borek Wlkp. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 16-0. Bramki dla Polonii strzelili: Wiktor Wesołek - 8, Michał Bańkowski - 2, Dominik Wojtkowiak - 2, Dawid Sękowski - 1, Oskar Oboda -1, Kacper Kruk - 1, Maksym Trehub - 1.
-
03.09.2023
Rezerwy bez punktów
Na zakończenie piłkarskich zmagań kolejnego weekendu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Polonię Golina. Poloniści wzmocnieni kilkoma graczami z pierwszego zespołu byli zdecydowanym faworytem tego starcia.

























































