23.04.2017
Kolejne trzy punkty PoloniiW kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa pokonali na wyjeździe Leśnika Manowo 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 83 minucie Krzysztof Bartoszak.
Poloniści do Manowa udali się w roli faworyta jednak ostatnie wyniki zespołu Leśnika pokazywały, że wcale nie będzie to takie łatwe spotkanie. Od samego początku to nasz zespół, który pierwszą połowę grał z silnym porywistym wiatrem zaatakował rywala chcąc szybko ustawić sobie spotkanie. Niestety rywale skutecznie się bronili lub na przeszkodzie stawał bramkarz rywali który między innymi pięknie obronił strzał Adama Gajdy z 42 minuty. Rywale groźnie kontratakowali, ale średzka defensywa kierowana przez Przemysława Otuszewskiego i Adriana Lisa spisywała się bez zarzutów. Do przerwy mamy więc bezbramkowy remis.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Naszemu zespołowi grało się na pewno trudniej, bo tym razem z wiatrem grali rywale. Jednak poloniści nie zamierzali się poddać i koniecznie chcieli do swojego konta dopisać kolejne trzy punkty. Jedyna bramka spotkania padła w 83 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Damiana Buczmy głową bramkarza rywali pokonał najlepszy strzelec Polonii Środa Krzysztof Bartoszak. Do końca meczu poloniści kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku a po końcowy gwizdku mogli unieść ręce w górę w geście tryumfu.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis - Buczma, Otuszewski, Borucki, Gwit, Jurga, Barabasz (61` Roszak), Wolkiewicz, Gajda (88` Lisek), Pawlak (75` Solarek), Bartoszak (84` Łopatka).
Najnowsze aktualności
-
17.11.2013
Polonia TV: Elana Toruń - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu sobotniego meczu III ligi w którym piłkarze Polonii Środa pewnie pokonali na wyjeździe Elanę Toruń 2:0.
-
17.11.2013
Wygrana juniorów z Nielbą
Ostatni mecz rundy jesiennej juniorzy młodsi Polonii Środa Wlkp. rozegrali na własnym stadionie z drużyną wicelidera naszej grupy Nielbą Wągrowiec. Był to mecz walki przez całe 80 min, gdzie żadna z drużyn nie oddawała pola gry.
-
17.11.2013
Szlachetny mecz
Dzisiaj w hali Gimnazjum nr 1 odbył się szlachetny mecz w którym spotkały się drużyny Szlachetnej Paczki i naszej Polonii.
-
16.11.2013
Wyniki 17. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano wszystkie spotkania 17. kolejki III ligi. Mimo remisu Sokół Kleczew zwiększył przewagę nad Lechem II Poznań, który niespodziewanie przegrał swój mecz z Cuiavią Inowrocław.
-
16.11.2013
Zwycięstwo w Toruniu
W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali w Toruniu miejscową Elanę 2:0.
-
16.11.2013
Relacja na żywo z Torunia
Zapraszamy wszystkich kibiców na relację na żywo z dzisiejszego meczu 17. kolejki III ligi w którym średzka Polonia podejmowana będzie w Toruniu przez miejscową Elanę.
-
14.11.2013
Polonia weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka
W najbliższą niedzielę, 17 listopada w hali Gimnazjum nr 1 pierwszy zespół Polonii Środa Wielkopolska weźmie udział w akcji Szlachetna Paczka.
-
14.11.2013
Łukasz Uciński posędziuje w Toruniu
Łukasz Uciński z Szubina koło Bydgoszczy będzie arbitrem sobotniego meczu 17. kolejki III ligi pomiedzy Elaną Toruń, a średzką Polonią.