OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

23.01.2016

Kolejne drugie miejsce Żaków Młodszych (2008)

 W sobotę 23-go stycznia Żaki Młodsze ( 2008 ) KS Polonia zagrali w turnieju organizowanym przez Wartę Śrem, pod nazwą WARTA CUP.

 Nasi młodzi, zdolni piłkarze dokładnie jak tydzień temu w poznańskiej Arenie zdobyli drugie miejsce w tym halowym turnieju. Poloniści w hali Śremskiego Sportu  rozegrali sześć meczów, z których wygrali cztery a dwa zremisowali. Oto wyniki:

POLONIA ŚRODA - PKS RACOT 1:0

Bramka: Patryk Karczewski

POLONIA ŚRODA - KANIA GOSTYŃ 3:0

Bramki : Piotr Kamiński -dwie, Eryk Popis-jedna

POLONIA ŚRODA - WARTA II ŚREM 1:1

Bramka: Piotr Kamiński

POLONIA ŚRODA - WARTA ŚREM 4:1

Bramki :Piotr Kamiński - dwie, Patryk Karczewski, Eryk Popis- po jednej

POLONIA ŚRODA - SP6 WARTA ŚREM 3:0

Bramki: Piotr Kamiński - trzy

POLONIA ŚRODA - ADALBERTUS DALEWO 1:1

Bramka: Patryk Karczewski

Nasi młodzi piłkarze zdobyli w całym turnieju aż trzynascie bramek , stracili tylko trzy i w końcowym rozrachunku zajęli drugie miejsce z 14 punktami. Zwycięzcą turnieju został zespół Kanii Gostyń , który zdobył 15 punktów a jedyną porażke doznał właśnie z nasza Polonią.

Poloniści zagrali bardzo dobrze w defensywie, gdzie praktycznie nie do pokonania był bramkarz Jakub Pawlaczyk. Dzielnie wspierali go nasi obrońcy a znakomitą skutecznościa popisał się, jak zwykle zresztą Piotr Kamiński, zdobywca aż ośmiu bramek. Warto dodać, że jeszcze na trzy minuty przed końcem ostatniego meczu z Adalbertusem poloniści mogli czuc się zwycięzcami turnieju ale jedna skuteczna akcja zawodników z Dalewa pozbawiła Żaków radości z wygrania turnieju.

Tym niemniej nalezy pogratulować podpiecznym trenera Macieja Bartkowiaka kolejnego wielkiego sukcesu, który jasno pokazuje że nasz zespół w tym roczniku należy do najlepszych zespołów w Wielkopolsce. 

Juz jutro tj. w niedzielę 24-go stycznia kolejni piłkarze Polonii z tego rocznika wyjada na turniej do Mosiny . Życzymy powodzenia.

Zespołem Polonii w Śremie opiekowali się Roman Karczewski i Dariusz Kamiński a Polonia zagrała w składzie:

Jakub Pawlaczyk, Eryk Popis, Kamil Orwat, Kacper Grześkowiak, Patryk Karczewski, Miłosz Cichowlas, Kuba Orlich, Wojtek Skonieczny, Olek Pawluczuk, Wiktor Wiśniewski, Piotr Kamiński.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii zdjęć z turnieju : tutaj

Najnowsze aktualności

  • 04.09.2025

    Dużo goli w meczach trampkarzy (2012)

    Intensywny tydzień ma za sobą Polonia 2012, która w ciągu pięciu dni rozegrała trzy mecze ligowe i wygrywając dwa z nich. Najpierw Poloniści przegrali 0:9 (0:5) w Ostrzeszowie z Lechem Poznań/Południe, następnie pokonali aż 12:2 (6:0) Kotwice Kórnik, a w niedzielę po ciekawym meczu wygrali 7:3 (2:2) z Polonią 1912 Leszno. Mecz obfitował w emocje o czym świadczyć mogą dwie czerwone kartki dla zespołu gości.

  • 04.09.2025

    Trzy punkty w dwóch meczach (2011)

    W ostatnich dwóch spotkaniach Polonia 2011 wywalczyła trzy punkty. Najpierw Poloniści przegrali z uczestnikiem barażów o CLJ U-15 - Spartą Złotów 2:6. Gole zdobyli Kuba Kucharski i Ignacy Ucinek. W niedzielę natomiast Polonia wygrała na boisku w Klęce z APR Lampart II Poznań 4:3. Bramki strzelali Marcel Łuczak - dwie, Kuba Kucharski oraz Giovani Henriquez-Gajda.

  • 04.09.2025

    Historyczne zwycięstwo w CLJ U-16 (Juniorki)

    Intensywny tydzień mają za sobą juniorki, które rozegrały dwa mecze okręgowego Pucharu Polski - najpierw wysokie zwycięstwo 15:1 z GAP Czacz/Śmigiel, a następnie porażka po rzutach karnych z III-ligową Kanią Gostyń. Polonistki odniosły także swoje historyczne - pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 16. Nasz zespół na własnym boisku wygrał aż 14:0 (8:0) z MUKS 11 Zielona Góra.

  • 04.09.2025

    Skuteczni juniorzy (2010)

    W czterech rozegranych ostatnio meczach zespoły rocznika 2010 zdobyły w sumie 21 bramek. Pierwszy zespół najpierw mimo dwubramkowego prowadzenia zremisował 2:2 z UKS APR Lampart Jarocin, by w kolejnym meczu pokonać aż 8:0 Polonię 1912 Leszno. Druga drużyna najpierw pokonała u siebie 8:0 Rawię Rawicz, a następnie po pełnym dramatugi meczu przegrali 3:4 z KKS-em 1925 Kalisz.

  • 04.09.2025

    W Kaliszu na piątkę (2009)

    Bardzo dobrze w Kaliszu spisał się zespół Polonii 2009, który wygrał 5:1 (2:0) z miejscowym KKS-em 1925. Nasz zespół szybko objął dwubramkowe prowadzenie, które w końcówce spotkania udało się jeszcze podwyższyć. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. Dla Polonii strzelali Michał Mężyński, Antoni Staszak, Adam Gołaszewski, Adam Mostowiak oraz Benjamin Wałuszko. Zaplanowany na sobotę mecz z Poznańską 13 został odwołany z powodu złego stanu boiska i zostanie rozegrany w innym terminie.

  • 04.09.2025

    Transmisja z Kartuz

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Cartusią Kartuzy. 

    Transmisja oczywiście z komentarzem 

    Początek transmisji w sobotę 6 września o godzinie 12:50

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 02.09.2025

    Klasa A: Kosynier ograł Polonię

    Trzeci zespół seniorski Polonii w niedzielę zagrał w Sokołowie, a nie jak pierwotnie zaplanowano w Środzie. Młody zespół Polonii szybko stracił gola i mimo ambitnej walki o zwycięstwo musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego Kosyniera. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3.

  • 02.09.2025

    Mecze z Olimpią i Zawiszą jako imprezy masowe

    Nadchodzące spotkanie I rundy STS Pucharu Polski z Olimpią Grudziądz i  mecz 10. kolejki Betclic III ligi z Zawiszą Bydgoszcz będą organizowane jako imprezy masowe. Podczas obu spotkań spodziewamy się zorganizowanych grup kibiców gości co na pewno doda kolorytu obu spotkaniom.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.