05.09.2022
Kolejne derby przed PoloniąW sobotę 10 września piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra na boisku w pobliskim Swarzędzu a rywalem podopiecznych trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2020/21.
Poloniści w tym sezonie grają nieco w kratkę. Obok dobrych spotkań jak z Unią Solec Kujawski czy Jarotą Jarocin przytrafiają im się słabsze spotkania jak choćby z ostatniego weekendu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W pierwszych sześciu spotkaniach obecnego sezonu nasz zespół zdobył dziewięć punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy wygrane i trzy porażki. Bilans bramkowy naszego zespołu to 14-17, a najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Bartkowiak który zdobył trzy bramki. I o ile skuteczność polonistów może cieszyć (14 bramek w sześciu meczach daje średnią 2,33 bramki na mecz) o tyle na pewno musi martwić gra defensywna. Siedemnaście straconych bramek to drugi najsłabszy wynik w lidze. Gorsza w tym aspekcie jest tylko Vineta Wolin która straciła 23 gole. I nad tym elementem muszą na pewno piłkarze Polonii Środa mocna popracować. W spotkaniu z Unią Swarzędz będą już mogli zagrać pauzujący za żółte kartki Piotr Skrobosiński oraz wracający po kontuzji Kacper Nowak. Dokładając do tego fakt że reszta zawodników jest zdrowa i nikt nie pauzuje tym razem za nadmiar żółtych kartek to daje naszemu sztabowi szkoleniowemu spore pole manewru przy zestawieniu osiemnastki meczowej na spotkanie z Unią Swarzędz.
Unia Swarzędz w obecnym sezonie po sześciu kolejkach zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie dziesięć punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy zespołu ze Swarzędza to 8-8. Najlepszymi strzelcami zespołu są Filip Soboń i Marcin Szeibe którzy zdobyli po dwie bramki.
Dla dwóch piłkarzy Unii oraz jej szkoleniowca spotkanie z Polonią Środa będzie miało dodatkowe podteksty gdyż cała trójka miała okazję spędzić w naszym klubie sporo czasu. Mowa tu o trenerze Tomaszu Bekasie oraz Oskarze Kozłowskim i Adamie Boruckim. Cała trójka reprezentowała barwy Polonii Środa w przeszłości. Zawodnicy Ci spędzili w Środzie Wielkopolskiej wiele wspaniałych chwil w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej i na pewno wszyscy ci gracze będą chcieli zagrać dobre spotkanie i przypomnieć się w ten sposób średzkiej publiczności.
Oba zespoły ze sobą rywalizują dość często. Czy to w spotkaniach ligowych czy w meczach towarzyskich bądź pucharowych. Od czasu awans Polonii Środa do III ligi spotkań ligowych pomiędzy obiema ekipami do tej pory odbyło się jedenaście. Cztery razy górą byli piłkarze Polonii Środa, pięć razy padł remis i dwa razy zwyciężali piłkarze Unii Swarzędz. Bilans bramkowy tych spotkań to 15:11 na korzyść naszego zespołu. Ostatni raz obie ekipy rywalizowały ze sobą w sezonie 2020/21. Wtedy odbyło się tylko jedno spotkanie (Unia nie uzyskała awansu ro grupy mistrzowskiej, a w ostatecznym rozrachunku spadła z trzeciej ligi) a rozgrywane było na Stadionie Średzkim. Po bardzo ciekawym meczu padł bezbramkowy remis z którego bardziej cieszyli się goście bo udało im się zatrzymać doskonałą passę naszego zespołu (dziesięć zwycięstw ligowych z rzędu).
Spotkanie z Unią Swarzędz odbędzie się w sobotę 10 września o godzinie 13:00 na stadionie w Swarzędzu. Już teraz wszystkich sympatyków na ten mecz serdecznie zapraszamy. Nasz klub dla tych którzy nie wybiorą się tego dnia na swarzędzki stadion przeprowadzi z tego spotkania bezpośrednią transmisję.
Najnowsze aktualności
-
05.05.2022
Akademia: Harmonogram weekendu (7-8 kwietnia)
Rozpoczął się już kolejny piłkarski weekend zespołów średzkiej Polonii. W środę zespół młodzików młodszych pokonał 2:0 Błękitnych Wronki w meczu ligi wojewódzkiej. W czwartek i piątek swoje mecze wyjazdowe rozegrają młodziki starsze oraz orliki. Duża liczba wydarzeń czeka nas w sobotę oraz niedzielę. Już teraz zapraszamy kibiców i rodziców do dopingowania młodych Polonistów.
-
04.05.2022
Wewnętrzne gry skrzatów (2015)
Skrzaty z rocznika 2015 rozegrały gry wewnętrzne w systemie 3x3 bez bramkarzy na orliku przy ulicy Lipowej.
-
04.05.2022
Zawisza przyjedzie do Środy
W najbliższą sobotę 7 maja w samo południa piłkarze Polonii Środa zagrają kolejne spotkanie ligowe w ramach rozgrywek III ligi grupa 2. Tym razem do naszego miasta przyjedzie zespół Zawiszy Bydgoszcz który na poziomie III ligi występuje od obecnego sezonu. Dla zespołu z Bydgoszczy jest to tak naprawdę kolejny krok w kierunku powrotu na polskie salony piłkarskie które ten zespół opuścił w sezonie 2015/16.
-
04.05.2022
Ligowe granie żaków (2014)
W majówkową sobotę żaki z rocznika 2014 rywalizowały w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN z rówieśnikami z Warty Śrem.
-
04.05.2022
Trzecie miejsce w Marathon Cup! (2013)
Zespoły żaków z rocznika 2013 mają za sobą bardzo intensywną Majówkę. Zawodnicy rozegrali mecz towarzyski z Kłosem Zaniemyśl, a także wzięli udział w bardzo mocno obsadzonym turnieju Marathon Cup w Poznaniu. Poloniści spisali się doskonale i zakończyli zmagania na trzecim miejscu, ulegając tylko Warcie Poznań i Pogoni Szczecin!
-
04.05.2022
Porażka ze Stomilankami
Sobotnie spotkanie w I lidze kobiet totalnie nie ułożyło się naszemu zespołowi. Mecz od samego początku był pod kontrolą zespołu z Olsztyna. Źle „weszłyśmy” w ten mecz i chyba też byłyśmy lekko zaskoczone tak dużą determinacją i ambicją rywalek.
-
04.05.2022
Lider Swarzędz rozgromiony (2011)
W meczu szóstej kolejki I ligi okręgowej orlików zespół Polonii Środa Wielkopolska zdecydowanie wygrał z Liderem Swarzędz. Gospodarze zdominowali spotkanie, wygrywając aż 13:0.
-
04.05.2022
Zwycięstwo z Lotnikiem Poznań
W niedzielę 01.05.2022 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp. drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lotnika Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 2, Krystian Pawlak - 1, Paweł Mandrysz - 1.

























































