05.09.2022
Kolejne derby przed PoloniąW sobotę 10 września piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra na boisku w pobliskim Swarzędzu a rywalem podopiecznych trenerów Pawła Juszczyka i Marcina Duchały będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2020/21.
Poloniści w tym sezonie grają nieco w kratkę. Obok dobrych spotkań jak z Unią Solec Kujawski czy Jarotą Jarocin przytrafiają im się słabsze spotkania jak choćby z ostatniego weekendu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. W pierwszych sześciu spotkaniach obecnego sezonu nasz zespół zdobył dziewięć punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy wygrane i trzy porażki. Bilans bramkowy naszego zespołu to 14-17, a najlepszym strzelcem zespołu jest Bartosz Bartkowiak który zdobył trzy bramki. I o ile skuteczność polonistów może cieszyć (14 bramek w sześciu meczach daje średnią 2,33 bramki na mecz) o tyle na pewno musi martwić gra defensywna. Siedemnaście straconych bramek to drugi najsłabszy wynik w lidze. Gorsza w tym aspekcie jest tylko Vineta Wolin która straciła 23 gole. I nad tym elementem muszą na pewno piłkarze Polonii Środa mocna popracować. W spotkaniu z Unią Swarzędz będą już mogli zagrać pauzujący za żółte kartki Piotr Skrobosiński oraz wracający po kontuzji Kacper Nowak. Dokładając do tego fakt że reszta zawodników jest zdrowa i nikt nie pauzuje tym razem za nadmiar żółtych kartek to daje naszemu sztabowi szkoleniowemu spore pole manewru przy zestawieniu osiemnastki meczowej na spotkanie z Unią Swarzędz.
Unia Swarzędz w obecnym sezonie po sześciu kolejkach zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie dziesięć punktów. Na ten dorobek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki. Bilans bramkowy zespołu ze Swarzędza to 8-8. Najlepszymi strzelcami zespołu są Filip Soboń i Marcin Szeibe którzy zdobyli po dwie bramki.
Dla dwóch piłkarzy Unii oraz jej szkoleniowca spotkanie z Polonią Środa będzie miało dodatkowe podteksty gdyż cała trójka miała okazję spędzić w naszym klubie sporo czasu. Mowa tu o trenerze Tomaszu Bekasie oraz Oskarze Kozłowskim i Adamie Boruckim. Cała trójka reprezentowała barwy Polonii Środa w przeszłości. Zawodnicy Ci spędzili w Środzie Wielkopolskiej wiele wspaniałych chwil w swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej i na pewno wszyscy ci gracze będą chcieli zagrać dobre spotkanie i przypomnieć się w ten sposób średzkiej publiczności.
Oba zespoły ze sobą rywalizują dość często. Czy to w spotkaniach ligowych czy w meczach towarzyskich bądź pucharowych. Od czasu awans Polonii Środa do III ligi spotkań ligowych pomiędzy obiema ekipami do tej pory odbyło się jedenaście. Cztery razy górą byli piłkarze Polonii Środa, pięć razy padł remis i dwa razy zwyciężali piłkarze Unii Swarzędz. Bilans bramkowy tych spotkań to 15:11 na korzyść naszego zespołu. Ostatni raz obie ekipy rywalizowały ze sobą w sezonie 2020/21. Wtedy odbyło się tylko jedno spotkanie (Unia nie uzyskała awansu ro grupy mistrzowskiej, a w ostatecznym rozrachunku spadła z trzeciej ligi) a rozgrywane było na Stadionie Średzkim. Po bardzo ciekawym meczu padł bezbramkowy remis z którego bardziej cieszyli się goście bo udało im się zatrzymać doskonałą passę naszego zespołu (dziesięć zwycięstw ligowych z rzędu).
Spotkanie z Unią Swarzędz odbędzie się w sobotę 10 września o godzinie 13:00 na stadionie w Swarzędzu. Już teraz wszystkich sympatyków na ten mecz serdecznie zapraszamy. Nasz klub dla tych którzy nie wybiorą się tego dnia na swarzędzki stadion przeprowadzi z tego spotkania bezpośrednią transmisję.
Najnowsze aktualności
-
23.05.2022
Wygrana z Płomieniem
W sobotę 21 maja druga drużyna Polonii podejmowała na własnym boisku Płomienia Nekla. Nasz zespół zajmuje na tę chwilę drugie miejsce w tabeli, a goście cały czas walczą o utrzymanie. Widać to było w czasie meczu, zwłaszcza ,że polonistów wzmocniło kilku zawodników w pierwszej drużyny.
-
21.05.2022
Remis w starciu z Sokołem
W spotkaniu 30 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Sokoła Kleczew.
-
19.05.2022
Kolejne derby przed nami
Po spotkaniu derbowym z Jarotą Jarocin piłkarzy Polonii Środa czekają kolejne derby Wielkopolski. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie inny trzecioligowiec z naszego województwa Sokół Kleczew a spotkanie odbędzie się na Stadionie Średzkim. Spotkania między oboma zespołami od samego początku ich historii były zawsze pełne emocji i trzymały w napięciu do samego końca.
-
19.05.2022
Akademia: Harmonogram meczów (21-22 maja)
Prezentujemy harmonogram gier i turniejów drużyn Akademii Piłkarskiej KS Polonia Środa Wielkopolska na nadchodzący weekend 21/22 maja. Nasze zespoły rozegrają kolejne mecze i turnieje ligowe, gry kontrolne, a zespół orlików starszych (rocznik 2011) weźmie udział w ogólnopolskich finałach turnieju Bielik Cup 2022. Trzymajmy kciuki za naszych młodych piłkarzy!
-
19.05.2022
Drugie miejsce młodzików w turnieju LZS (2009)
Zespół młodzików Polonii Środa Wielkopolska w poniedziałek wziął udział w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka, organizowanym przez wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, w którym występowały reprezentacje poszczególnych powiatów. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony, ulegając jedynie reprezentacji powiatu konińskiego - SMS AP Reissa Ślesin i zakończyła zmagania ze srebrnymi medalami.
-
19.05.2022
Finał jest nasz
W meczu półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Skarszewie z rewelacją tegorocznego pucharu – Victorią. Stawką tego spotkania był awans do finału.
-
19.05.2022
Młodziczki: Mieszane nastroje po weekendzie
W ubiegły weekend zespół młodziczek wziął udział w dwóch turniejach. Głównego celu, którym był awans do finałów Mistrzostw Polski, nie udało się jednak zrealizować. W piątek zawodniczki zwyciężyły jednak w wojewódzkich finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka organizowanego przez Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe i uzyskały awans do finałów ogólnopolskich.
-
19.05.2022
Żaki grały turnieje ligowe (2014)
W sobotę zespół Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2014) wystawił do gry trzy drużyny będąc gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN żaków młodszych. W turnieju wzięło udział łącznie 8 zespołów: dwie drużyny Warty Śrem, AP Reissa Poznań, Akademia Orlika Miłosław, Kotwica Kórnik oraz trzy ekipy Polonistów. Mecze rozgrywane były na trzech boiskach i trwały 12 minut w systemie każdy z każdym.


























































