01.12.2015
Kobiety na drugim miejscuPiłkarki Polonii Środa Wielkopolska w połowie listopada zakończyły zmagania w grupie kujawsko- pomorskiej II-ligi kobiet. Polonistki po rundzie jesiennej zajmują II miejsce w ligowej tabeli.
Rozgrywki rozpoczęły się 23 sierpnia bieżącego roku, a zakończyły 14 listopada. Podopieczne Marka Gierałki w rundzie jesiennej rozegrały jedenaście spotkań, z których wygrały dziewięć, zanotowały jeden remis, raz schodziły z boiska pokonane. Polonistki strzeliły rywalkom 28 bramek, a 8 straciły. Najwyższe zwycięstwo na własnym boisku polonistki odniosły w 6 kolejce kiedy to pokonały zespół KKP II Bydgoszcz 5:1. Na wyjeździe nasz zespół najwyżej wygrał w takim samym stosunku w 3 kolejce pokonując GOSRiT Luzino. Jedyną porażkę podopieczne trenera Gierałki poniosły w 1 kolejce. Uległy na wyjeździe drużynie z Chełmży 3:2! Najwięcej bramek w meczu z udziałem średzkiego zespołu kibice mogli obejrzeć w spotkaniu szóstej kolejki kiedy to Polonia pokonała KKP II Bydgoszcz 5:1.
W ciągu rundy jesiennej zespół Polonii Środa reprezentowało w sumie 21 zawodniczek. Najczęściej na boisku przebywały zawodniczki: Krajewska Emilia, Oczkowska Alicja, Wośkowiak Magdalena, Wiśniewska Kamila, Wojtecka Roksana, Krzykos Alicja, Mikołajczak Julia, Lewicz Urszula, Zamkotowicz Aurelia, Ratajczak Agata, Szukalska Aleksandra. W mniejszym wymiarze występowały: Purgał Monika (odniesiona kontuzja), Cichoń Laura, Nowicka Anna, Cichoń Sandra, Miłoszyk Angelika, Włodarczak Agata, Muszyńska Agnieszka, Gacek Roma, Świtalska Natalia, Szymendera Katarzyna.
W rundzie jesiennej polonistki 27 razy trafiały do bramki rywalek, a jedno trafienie to bramka samobójcza. W klasyfikacji najlepszych strzelczyń zespołu Polonii na pierwszym miejscu uplasowała się Julia Mikołajczak (jest wiceliderską strzelczyń naszej grupy), która czternastokrotnie kierowała piłkę do bramki rywalek. Na drugim miejscu jest Urszula Lewicz z 4 trafieniami. Trzecie miejsce zajęły Roksana Wojtecka i Agata Ratajczak, które zdobyły po trzy bramki. Po jednej bramce zdobyły: Aleksandra Szukalska, Kamila Wiśniewska, Alicja Oczkowska.
Polonia jako wicelider tabeli, traci do prowadzącego zespołu „Błękitnych” Stargard Szczeciński trzy punkty. To dużo i mało. Przed dziewczętami pracowita zima, która miejmy nadzieję pozwoli zespołowi solidnie przygotować się do walki o najwyższe cele w rundzie wiosennej. Zwłaszcza że do zespołu wróciła z Polonii Poznań (po półrocznym wypożyczeniu) Daria Sroczyńska, która niewątpliwie będzie wzmocnieniem naszej drużyny.
Najnowsze aktualności
-
16.03.2026
Akademia: Raport ligowy (14/15.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 14/15 marca 2026.
-
13.03.2026
Akademia: Zapowiedź (14/15.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 14/15 marca 2026.
-
12.03.2026
Wyrwali punkt Lechowi (2013)
W meczu 2. kolejki 1. ligi wojewódzkiej D1, który rozgrywany był w środę, Polonia 2013 zremisowała 4:4 () z Lechem Poznań Niebieskimi. Nasz zespół przegrywał już nawet 0:3, a do 77. minuty 1:4. Poloniści jednak w ostatnich minutach potrafili odrobić straty, zdobywając trzy gole i wywalczyli jeden punkt. Bramki dla Polonii strzelali Leon Jacków - dwie, Ksawery Siejak oraz Sebastian Ciszewicz.
-
12.03.2026
Inauguracja na piątkę (2009)
W meczu 1. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2009 odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo 5:0 z AP Oborniki. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Staszak - dwie, Michał Deręgowski, Bartosz Szczepaniak oraz Stanisław Korzeniewski.
-
12.03.2026
Akademia: Raport ligowy (11.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniu 11 marca 2026.
-
11.03.2026
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend. Tym razem przeprowadzimy aż DWIE transmisje. Obie oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.
-
11.03.2026
Akademia: Zapowiedź (11.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 11 marca 2026.
-
10.03.2026
Kolejny mecz na szczycie
Poloniści wreszcie wracają na własny stadion. W piątek 13 marca na Nowym Stadionie Średzkim podopieczni Macieja Rozmarynowskiego podejmować będą Wikęd Luzino. Poloniści po okazałej wygranej z Elaną Toruń będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo i umocnić się w czołówce ligowej tabeli.























































