14.09.2025
Klasa A: Remis w starciu z LechitąW niedzielne popołudnie trzeci zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie klasy A. Tym razem podopieczni Łukasza Kaczałki podejmowali na własnym stadionie Lechitę Kłecko. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, a nasz zespół wypuścił zwycięstwo z rąk w ostatniej akcji meczu po faulu w polu karnym.
Od samego początku spotkanie było dość wyrównane i toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły czekały na odpowiedni moment do tego by zaatakować bramkę rywali. Ale przez długi czas bloki defensywne obu ekip grały bez zarzutu. W 24. minucie po faulu przed polem karnym sędzia podyktował rzut wolny dla naszego zespołu z około 20 metrów. Do piłki podszedł Bartosz Szwałek i pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Chwilę później to rywale stanęli przed okazją na wyrównanie, ale świetnie interweniował Kacper Rybarczyk. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie i na przerwę Poloniści schodzili prowadząc 1:0.
Po zmianie stron odważniej zaatakowali goście z Kłecka, chcąc doprowadzić do wyrównania w tym meczu. W 65. minucie po strzale z boku boiska piłkę wprost pod nogi napastnika rywali odbił Kacper Rybarczyk, a zawodnik przyjezdnych dopełnił formalności pakując piłkę do pustej bramki. Stracona bramka podrażniła Polonistów, którzy ruszyli do ataków. W 76. minucie średzki zespół ponownie wyszedł na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Oliwier Pacholski. Goście do samego końca rozpaczliwie walczyli o wyrównanie, a ich ataki przyniosły skutek w doliczonym czasie gry. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Lechity, który goście pewnie wykorzystali. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2 i podziałem punktów.
Senior III/Polonia 2008: Klasa A "Proton", gr. 4
14 września 2025, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (stadion CSiR)
Polonia III Środa Wielkopolska 2:2 (1:0) Lechita Kłecko
Bartosz Szwałek 24, Oliwier Pacholski 76 - Michał Kędziora 63, 90+4 (k)
Polonia: 30. Kacper Rybarczyk - 4. Sergiej Kaszyński (80, 20. Jakub Chwastyniak), 5. Hubert Łosiński, 2. Oliwier Pacholski, 5. Oleksii Steblin, 3. Oleksii Steblin (73, 93. Marcin Parus) - 16. Szymon Zając (46, 21. Marcel Kliszkowiak), 19. Adrian Wojciechowski (60, 11. Oliwier Rudkowski), 26. Kacper Kalita (68, 22. Alan Nowakowski), 10. Bartosz Szwałek, 7. Serhii Pankratov - 9. Antoni Storozum (80, 24. Tymoteusz Torzewski). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółte kartki: Oliwier Pacholski, Adrian Wojciechowski, Alan Nowakowski, Marcel Kliszkowiak - Bartosz Kopczyński, Jakub Wiśniewski, Szymon Adamski, Damian Wiśniewski.
sędziował: Grzegorz Burzak.
Najnowsze aktualności
-
06.12.2025
Futsal: Polonia U-13 awansowała do III fazy (2013)
Polonia 2013 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu! Nasz zespół zajął 2. miejsce podczas turnieju II fazy eliminacji, który rozgrywany był w Szczecinie. Poloniści pokonali KP Piła oraz Futsal Szczecin, przegrywając jedynie z zespołem SAF Szczecin. Ostatni etap eliminacji zaplanowano na 20 grudnia.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński


























































