05.10.2025
Klasa A: Punkt po walceW meczu 8. kolejki wielkopolskiej klasy A zespół Polonii III Środa Wielkopolska zremisował na wyjeździe 3:3 (2:2) z rezerwami Mieszka Gniezno. Mecz dostarczył wielu emocji, bramek oraz kartek, a podział punktów wydaje się być w ogólnym rozrachunku sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć oba zespoły mogą też czuć niedosyt. Bramki dla Polonii strzelali Bartosz Kadrzyński z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Mikołaju Szymański, Marcin Parus głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a także Mateusz Fórmaniak - również po rzucie rożnym. Warto dodać, że debiut w piłce seniorskiej zanotowali urodzeni w 2010 roku bramkarz Jakub Napruszewski, a także obrońcy Mateusz Fórmaniak i Maciej Jachnik.
Od pierwszych chwil mecz był toczony w bardzo szybkim tempie i mógł się podobać zgromadzonym kibicom obu zespołów. Na pierwsze trafienie nie było trzeba czekać długo, bo już w 4. minucie Mikołaj Szymański wpadł w pole karne, gdzie został przewrócony przez obrońcę gospodarzy. Rzut karny na gola pewnie zamienił Bartosz Kadrzyński. Kolejne minuty to okres wyrównanej gry, ale w 19. minucie Mieszko wyrównał w niegroźnie wyglądającej sytuacji. Po rzucie z autu na strzał na skraju pola karnego zdecydował się Janek Fuszpaniak. Piłka została podbita przez jednego z inetrweniujących obrońców i wpadła za kołnierz bezradnego w tej sytuacji Jakuba Napruszewskiego. Już kilka chwil później powinno być 2:1 dla Polonii... Dobry pressing zakończył się odebraniem piłki bramkarzowi, a przez pustą bramką znalazł się Filip Staszak, który oddał strzał i... Nagle pojawił się obrońca, który wślizgiem wybił piłkę z linii bramkowej. Ta sytuacja zemściła się niemal od razu, bo po długim zagraniu piłka przeleciała nad naszymi obrońcami, a Mikołaj Poltaszewski przelobował naszego wysoko ustawionego bramkarza. Jeszcze przed przerwą Polonia zdołała odpowiedzieć po rzucie rożnym. Dobrze z narożnika dośrodkował Antoni Storozum, a piłkę głową do bramki skierował Marcin Parus, który wygrał walkę z obrońcą gości. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie.
Po przerwie nadal utrzymywało się wysokie tempo spotkania, choć z czasem zarysowywała się przewaga gospodarzy. Blok defensywny spisywał się jednak bez zarzutu i piłkarze Mieszka nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Napruszewskiego. W tym momencie to Polonia wyprowadziła cios. Po kolejnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym piłkę opanował Mateusz Fórmaniak, zastawił piłkę przed interweniującym obrońcą i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu szans na skuteczną interwencję. Po tym golu gra stała się chaotyczn i posypały się kartki. Zdespoerowani gospodarze rzucili wszystkie siły do ataku, ale nie stwarzali poważniejszego zagrożenia. Niestety w 87. minucie po rzucie z autu w niegroźnej sytuacji piłkę ręką zagrał Szymon Zając, a Oliwier Olejniczak skutecznie wykorzystał "jedenastkę" doprowadzając do remisu. W ostatnich minutach dużo było walki, ale żadna z drużyn nie zdołała już stworzyć akcji bramkowej i spotkanie zakończyło się remisem, który zdaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć oba zespoły mogą czuć niedosyt.
Senior III/Polonia 2008: Klasa A "Proton", gr. 4
5 października 2025, godz. 18:00 - Gniezno
Mieszko II Gniezno 3:3 (2:2) Polonia III Środa Wielkopolska
Janek Fuszpaniak 19, Mikołaj Poltaszewski 25, Oliwier Olejniczak 87 (k) - Bartosz Kadrzyński 4 (k), Marcin Parus 39, Mateusz Fórmaniak 75
Polonia: 24. Jakub Napruszewski - 20. Mateusz Fórmaniak, 23. Marcin Parus, 2. Maciej Jachnik, 5. Oleksii Steblin - 7. Bartosz Szwałek (64, 21. Łukasz Miszkiewicz), 16. Adrian Wojciechowski (64, 17. Alan Nowakowski), 8. Antoni Storozum (75, 19. Szymon Zając), 18. Bartosz Kadrzyński, 11. Mikołaj Szymański - 9. Filip Staszak (80, 4. Hubert Łosiński). Trener: Łukasz Kaczałka.
żółte kartki: Oliwier Olejniczak, Michał Wachowski, Patryk Tomczak, Mikołaj Poltaszewski - Bartosz Szwałek, Filip Staszak, Hubert Łosiński, Marcin Parus, Oleksii Steblin.
sędziował: Filip Pytlewski.
Najnowsze aktualności
-
31.03.2026
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję spotkania ligowego z Flotą Świnoujście. Spotkanie pokażemy tradycyjnie na naszym kanale na You Tube. Start transmisji w środę 1 kwietnia o godzinie 16:50.
Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
30.03.2026
Porażka z rezerwami Kotwicy
W niedzielne południe rozgrywki w A klasie w rundzie wiosennej zainaugurował też trzeci zespół seniorów Polonii Środa. Młoda ekipa trenera Łukasza Kaczałki udała się do Kórnika aby zmierzyć się z rezerwami czwartoligowej Kotwicy.
-
30.03.2026
Punkt ze Strzałkowa
W sobotnie południe drugi zespół seniorów Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie ligowe. Tym razem poloniści udali się do Strzałkowa na pojedynek z tamtejszym Polaninem.
-
30.03.2026
Czas nadrabiać zaległości
Już w najbliższą środę piłkarze Polonii Środa rozegrają zaległe spotkanie 19 kolejki obecnego sezonu trzeciej ligi. Na własnym obiekcie poloniści podejmą Flotę Świnoujście. Wstęp na to spotkanie tradycyjnie jest wolny.
-
30.03.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (28/29.03.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
30.03.2026
Akademia: Raport ligowy (28/29.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 28/29 marca 2026.
-
28.03.2026
Z piekła do nieba
W ostatnią sobotę marca piłkarze trzecioligowej Polonii Środa wrócili ponownie na swoje boisko by zagrać kolejny mecz. Tym razem uch rywalem była Cartusia Kartuzy. Jesienią w Kartuzach w starciu obu ekip był remis 1:1 ale samo spotkanie dostarczyło kibicom sporo emocji.
-
28.03.2026
Ważna wygrana z Czarnymi
W kolejnej ligowej kolejce piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku rezerwy Czarnych Sosnowiec. Rywal to zespół nieobliczalny a jego siła zależy głównie od posiłków z pierwszego zespołu. Czarne potrafiły w tej rundzie pokonać liderującą Legię Warszawa 4:0 ale potrafiły też doznać bolesnych porażek. Na pewno ekipę Polonii Środa czekał ciężki mecz w którym trzeba było wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.























































