07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
Polonia dobrze rozpoczęła mecz i już w 6. minucie objęła prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska piłkę w pole karne dośrodkował Mikołaj Szymański. Tam przejął ją Hubert Łosiński, który oddał płaski strzał prawą nogą, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Kilkanaście minut później w słupek trafił jeszcze Szymański, ale tym razem futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Atakami odpowiadali także goście, ale czujny w bramce był Bartłomiej Wiczyński, który pewnie interweniował w kilku sytuacjach. Kiedy wydawało, że Polonia na przerwę zejdzie prowadząc to w niegroźnej sytuacji sędzia ku zdziwnieniu sztabu i kibiców Polonii wskazał na 11. metr, doszukując się faulu Jana Gałki. Niestety rzu karny pewnie wykorzystał Krystian Kwiatkowski.
Druga część gry także była wyrównana, choć początek był lepszy w wykonaniu gości, a wynikiem tego był gol zdobyty przez Krystiana Kwiatkowskiego w 60. minucie. Poloniści z każdą minutą coraz odważniej atakowali i w kilku sytuacjach było naprawdę blisko zdobycia bramki. Doskonale dysponowany tego dnia był bramkarz Błękitnych - Marcin Izydorek, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami broniąc uderzenia m.in. Filipa Staszaka czy Piotra Kamińskiego. W ostatnej akcji strzał oddawał nawet bramkarz Bartłomiej Wiczyński, ale piłka minimalnie minęła bramkę i po chwili arbiter zakończył pełne emocji zawody.
Senior III: Klasa A "Proton", gr. 4
4 kwietnia 2026, godz. 11:00 - Klęka (Stadion Gminny im. Zygmunta Woźniaka)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:2 (1:1) Błękitni Psary Polskie
Hubert Łosiński 6 - Krystian Kwiatkowski 45+2 (k), 60
Polonia III: 55. Bartłomiej Wiczyński - 4. Hubert Łosiński (53, 13. Adrian Wojciechowski), 18. Patryk Karczewski, 5. Jan Gałka, 15. Oleksii Steblin (62, 20. Bartosz Szwałek) - 2. Mateusz Fórmaniak, 6. Marcin Skrobich, 8. Antoni Sobczyński, 10. Piotr Kamiński, 19. Mikołaj Szymański - 9. Filip Staszak. Trenerzy: Łukasz Kaczałka oraz Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
23.03.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (21/22.03.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
23.03.2026
Triumf orlików w Hary Cup (2016)
Polonia 2016 miniony weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup. Nasi zawodnicy pod wodzą Pawła Hoffmanna spisali się doskonale i okazali się najlepsi w stawce jedenastu drużyn, a najlepszem bramkarzem turnieju został Tobiasz Wesołowski! Poza udziałem w turnieju nasi orliczy mieli okazję z trybun obejrzeć spotkanie pierwszej ligi ŁKS Łódź - Ruch Chorzów.
-
23.03.2026
Turniejowe granie w Błażejewku (2012)
Polonia 2012 w weekend uczestniczyła w turnieju z cyklu Pro-Turnieje, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół rozegrał pięć meczów, pokonując Avię Kamionki, Śląsk Wrocław i MUKS 11 Zielona Góra, a przegrywając z FC Wrocław Academy i Wartą Poznań. Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała mecz 2. ligi okręgowej C2 z Orlikiem Mosina, który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
23.03.2026
Skuteczni młodzicy (2013)
Weekend był bardzo udany dla młodzików z rocznika 2013. Pierwsza drużyna wygrała aż 7:0 (4:0) mecz 1. ligi wojewódzkiej D1 z Fair-Play Złotów. Cztery gole zaaplikował rywalom Ksawery Siejak, dwa razy trafił Jakub Przybyłek, a raz Adam Stachowski. Dobrze spisała się też druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej. Poloniści na boisku treningowym pokonali 3:2 (0:1) z Lechem Poznań/Gniezno. Gole strzelali Denys Bakulin, Ksawery Adaszak oraz Szymon Jagodziński.
-
23.03.2026
U siebie ze zmiennym szczęściem (2011)
Dwa mecze w miniony weekend rozegrała Polonia 2011. W piątek zespół Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka wygrała 3:2 (2:2) ze Spartą Złotów po golach Mikołaja Podlaka, Huberta Kowalskiego i Wojciecha Śnitki. W niedzielę natomiast Poloniści prowadzili już 2:0 po golach Adama Jankowskiego i Kuby Kucharskiego, ale jednak przegrali 2:4 z Unią Swarzędz.
-
23.03.2026
Pierwsze zwycięstwo juniorów (2010)
Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej wywalczyła Polonia 2010. Nasz zespół na wyjeździe pokonał 2:0 (2:0) po golach Dawida Ebelewicza i Borysa Jarki. Mniej szczęścia miał drugi zespół także rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej B2. Poloniści prowadzili do przerwy po trafieniu Krzysztofa Chudego, ale ostatecznie przegrali 1:2 z Mieszkiem Gniezno.
-
23.03.2026
Pewne zwycięstwo juniorów z SKP (2009)
W sobotę Polonia 2009 odniosła pewne domowe zwycięstwo z SKP Słupca w 1. lidze wojewódzkiej B1. Nasz zespół już po kwadransie prowadził 2:0, a przed przerwą podwyższył jeszcze prowadzenie. Do siatki trafiali dwukrotnie Tymoteusz Torzewski oraz Bartosz Szczepaniak. W drugiej połowie gole już nie padły i Polonia zasłużenie zainkasowała komplet punktów.
-
23.03.2026
Odczarować Stadion Średzki
Nie zwalniają tempa rozgrywki trzeciej ligi. W dwudziestej czwartej kolejce piłkarze Polonii Środa podejmą na własnym boisku siódmą w tabeli Cartusię Kartuzy. Na dotychczas rozegranych siedem pojedynków pomiędzy oboma ekipami Polonii Środa udało się wygrać tylko dwa razy w tym raz w Kartuzach. Pora zatem przełamać tą niemoc i wrócić na zwycięską ścieżkę zarówno przeciwko Cartusii jak i w całych rozgrywkach ligowych.






















































