07.04.2026
Klasa A: Porażka po walce
Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.
Polonia dobrze rozpoczęła mecz i już w 6. minucie objęła prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska piłkę w pole karne dośrodkował Mikołaj Szymański. Tam przejął ją Hubert Łosiński, który oddał płaski strzał prawą nogą, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Kilkanaście minut później w słupek trafił jeszcze Szymański, ale tym razem futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Atakami odpowiadali także goście, ale czujny w bramce był Bartłomiej Wiczyński, który pewnie interweniował w kilku sytuacjach. Kiedy wydawało, że Polonia na przerwę zejdzie prowadząc to w niegroźnej sytuacji sędzia ku zdziwnieniu sztabu i kibiców Polonii wskazał na 11. metr, doszukując się faulu Jana Gałki. Niestety rzu karny pewnie wykorzystał Krystian Kwiatkowski.
Druga część gry także była wyrównana, choć początek był lepszy w wykonaniu gości, a wynikiem tego był gol zdobyty przez Krystiana Kwiatkowskiego w 60. minucie. Poloniści z każdą minutą coraz odważniej atakowali i w kilku sytuacjach było naprawdę blisko zdobycia bramki. Doskonale dysponowany tego dnia był bramkarz Błękitnych - Marcin Izydorek, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami broniąc uderzenia m.in. Filipa Staszaka czy Piotra Kamińskiego. W ostatnej akcji strzał oddawał nawet bramkarz Bartłomiej Wiczyński, ale piłka minimalnie minęła bramkę i po chwili arbiter zakończył pełne emocji zawody.
Senior III: Klasa A "Proton", gr. 4
4 kwietnia 2026, godz. 11:00 - Klęka (Stadion Gminny im. Zygmunta Woźniaka)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:2 (1:1) Błękitni Psary Polskie
Hubert Łosiński 6 - Krystian Kwiatkowski 45+2 (k), 60
Polonia III: 55. Bartłomiej Wiczyński - 4. Hubert Łosiński (53, 13. Adrian Wojciechowski), 18. Patryk Karczewski, 5. Jan Gałka, 15. Oleksii Steblin (62, 20. Bartosz Szwałek) - 2. Mateusz Fórmaniak, 6. Marcin Skrobich, 8. Antoni Sobczyński, 10. Piotr Kamiński, 19. Mikołaj Szymański - 9. Filip Staszak. Trenerzy: Łukasz Kaczałka oraz Jakub Budych.
Najnowsze aktualności
-
10.01.2026
Nowi już strzelają…
Kończąc pierwszy tydzień zimowych przygotowań w sobotę 10 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali grę wewnętrzną. Odbyła się ona na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czerwonaku.
-
10.01.2026
Kacper Źmudź wzmacnia Polonię Środa
Nie zwalnia tempa zimowa ofensywa transferowa Polonii Środa. Lider rozgrywek trzecioligowych sięga po kolejnego dynamicznego skrzydłowego, a jest nim gracz z rocznika 2003 - Kacper Żmudź.
-
10.01.2026
Adam Iwiński zawodnikiem Polonii Środa
Nowym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska został skrzydłowy Adam Iwiński który zasila średzką ekipę na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego Sokoła Kleczew.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)
Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.
-
06.01.2026
Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)
Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.
-
22.12.2025
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim
najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.
W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.
Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.
-
20.12.2025
Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.




























































