OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.04.2026

Klasa A: Porażka po walce

Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.

Polonia dobrze rozpoczęła mecz i już w 6. minucie objęła prowadzenie. Po akcji lewą stroną boiska piłkę w pole karne dośrodkował Mikołaj Szymański. Tam przejął ją Hubert Łosiński, który oddał płaski strzał prawą nogą, a piłka po odbiciu się od słupka wpadła do bramki. Kilkanaście minut później w słupek trafił jeszcze Szymański, ale tym razem futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Atakami odpowiadali także goście, ale czujny w bramce był Bartłomiej Wiczyński, który pewnie interweniował w kilku sytuacjach. Kiedy wydawało, że Polonia na przerwę zejdzie prowadząc to w niegroźnej sytuacji sędzia ku zdziwnieniu sztabu i kibiców Polonii wskazał na 11. metr, doszukując się faulu Jana Gałki. Niestety rzu karny pewnie wykorzystał Krystian Kwiatkowski.

Druga część gry także była wyrównana, choć początek był lepszy w wykonaniu gości, a wynikiem tego był gol zdobyty przez Krystiana Kwiatkowskiego w 60. minucie. Poloniści z każdą minutą coraz odważniej atakowali i w kilku sytuacjach było naprawdę blisko zdobycia bramki. Doskonale dysponowany tego dnia był bramkarz Błękitnych - Marcin Izydorek, który popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami broniąc uderzenia m.in. Filipa Staszaka czy Piotra Kamińskiego. W ostatnej akcji strzał oddawał nawet bramkarz Bartłomiej Wiczyński, ale piłka minimalnie minęła bramkę i po chwili arbiter zakończył pełne emocji zawody.

Senior III: Klasa A "Proton", gr. 4
4 kwietnia 2026, godz. 11:00 - Klęka (Stadion Gminny im. Zygmunta Woźniaka)
Polonia III Środa Wielkopolska 1:2 (1:1) Błękitni Psary Polskie
Hubert Łosiński 6 - Krystian Kwiatkowski 45+2 (k), 60

Polonia III: 55. Bartłomiej Wiczyński - 4. Hubert Łosiński (53, 13. Adrian Wojciechowski), 18. Patryk Karczewski, 5. Jan Gałka, 15. Oleksii Steblin (62, 20. Bartosz Szwałek) - 2. Mateusz Fórmaniak, 6. Marcin Skrobich, 8. Antoni Sobczyński, 10. Piotr Kamiński, 19. Mikołaj Szymański - 9. Filip Staszak. Trenerzy: Łukasz Kaczałka oraz Jakub Budych.

Najnowsze aktualności

  • 10.01.2026

    Nowi już strzelają…

    Kończąc pierwszy tydzień zimowych przygotowań w sobotę 10 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali grę wewnętrzną. Odbyła się ona na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Czerwonaku. 

  • 10.01.2026

    Kacper Źmudź wzmacnia Polonię Środa

    Nie zwalnia tempa zimowa ofensywa transferowa Polonii Środa. Lider rozgrywek trzecioligowych sięga po kolejnego dynamicznego skrzydłowego, a jest nim gracz z rocznika 2003 - Kacper Żmudź.

  • 10.01.2026

    Adam Iwiński zawodnikiem Polonii Środa

    Nowym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska został skrzydłowy Adam Iwiński który zasila średzką ekipę na zasadzie wypożyczenia z drugoligowego Sokoła Kleczew.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-15 nie awansowała do turnieju finałowego (2011)

    Polonia 2011 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. Nasz zespół podczas turnieju rozgrywanego w Gliwicach wywalczył jeden punkt w meczu ze Śląskiem Wrocław, a następnie przegrał z Ruchem Chorzów oraz KT Gliwice.

  • 06.01.2026

    Futsal: Polonia U-19 awansowała do III fazy (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 awansowała do III fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu! Nasz zespół, który rywalizował z rocznikiem 2007, po zdobyciu sześciu punktów zajął 2. miejsce i wywalczył awans do ostatniego trzeciego etapu eliminacji, który rozgrywany będzie 31 stycznia.

  • 22.12.2025

    Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Polonia Środa Wielkopolska składa wszystkim

    najserdeczniejsze życzenia radości, spokoju i rodzinnego ciepła.

    Niech ten wyjątkowy czas przyniesie odpoczynek, uśmiech oraz chwile, które pozostaną w pamięci na długo.

    W Nowym Roku życzymy pomyślności, zdrowia oraz spełnienia zarówno sportowych, jak i osobistych marzeń.

    Niech nadchodzące miesiące będą pełne sukcesów, pięknych bramek, nowych wyzwań i nieustającej pasji do futbolu.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-17 awansowała do III fazy (2009/2010)

    Polonia 2009/2010 po trzech emocjonujących i wyrównanych spotkaniach wygrała turniej II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali Kobra Arena nasz zespół wygrywał kolejno z Rally Teamem Opole, Polonią 1912 Leszno oraz Dremanem Opole/Komprachcice! Ostatnia III faza eliminacja zaplanowana jest na weekend 17/18 stycznia 2026.

  • 20.12.2025

    Futsal: Polonia U-13 nie awansowała do turnieju finałowego (2013)

    Polonia 2013 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół dzielnie rywalizował przez trzy fazy, ale na ostatnim etapie lepsze okazały się zespoły SAF Szczecin 2014, Iskry Kochlice oraz APR Lampart Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.