OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.08.2009

Juniorzy z wiarą w pierwsze zwycięstwo

Najbliższa środa zapowiada się bardzo ciekawie. Swoje mecze u siebie rozegrają bowiem drużyny juniorskie.

Zespół juniorów starszych podejmie Olimpie Koło. Młodzi kolanie w dwóch pierwszych meczach nie zanotowali zdobyczy punktowej, przegrywając odpowiednio z Unią Swarzędz i z Wartą Poznań- z tymi samymi ekipami co drużyna Roberta Halaburdy. Dla juniorów starszych mecz jest szansą podniesienia się po wysokiej porażce w Poznaniu i odbicia się od dolnej strefy tabeli. Mecz rozpocznie się o godzinie 16.00

Z kolei juniorzy młodsi Darka Dukarskiego rozegrają dopiero swoje drugie spotkanie w obecnych rozgrywkach, a przeciwnikiem będzie Włókniarz Kalisz, który pokonał w pierwszym meczu Wartę II Poznań. Po bardzo zaciętym meczu średzcy juniorzy będą chcieli, nie tylko rozegrać kolejny dobry mecz, ale także zdobyć trzy punkty. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 14.00.

Mecze juniorów na własnym stadionie są bardzo ważne. Zazwyczaj to spotkania w swoim mieście decydują o losach danej drużyny. Po części przekonali się już o tym już sami zawodnicy, którzy mimo niezłych występów m.in. w Swarzędzu, czy w Poznaniu (juniorzy młodsi) nie przywieźli do Środy żadnego punktu.

Najbliższa środa zapowiada się więc pod dyktando juniorów. Życzymy im powodzenia, a wszystkich kibiców i zainteresowanych zapraszamy na stadion.

Najnowsze aktualności

  • 31.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (2.11.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniu 2 listopada 2025.

  • 29.10.2025

    Transmisja z Niechorza

    Zapraszamy Was na transmisję z meczu trzeciej ligi w którym na boisku w Niechorzu piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Wybrzeżem Rewalskim Rewal.

    Transmisja oczywiście z komentarzem.

    Startujemy w piątek 31 października o godzinie 14:20.

  • 29.10.2025

    Przegrana z Avią (2014)

    Drugi zespół rocznika 2014 swój mecz ligowy rozegrał już w piątek. Poloniści przegrali w 2. lidze okręgowej z Avią Kamionki 2:4 (1:3), a gole dla średzkiej drużyny strzelili Aleksander Król oraz Leon Mroczkowski.

  • 29.10.2025

    Porażka w Rawiczu (Młodziczki)

    Zespół młodziczek w weekend udał się na kolejny mecz ligi wojewódzkiej do Rawicza. Rywali okazały się lepsze, ale Polonistki zebrały kolejne doświadczenie. W międzyczasie z Wydziału Gier i Ewidencji WZPN dotarła informacja, iż za mecz z Olympique Poznań nasz zespół zainkasował trzy punkty, choć na boisku padł remis.

  • 29.10.2025

    Porażka z jarocińskim Lampartem (2013)

    Zespół Polonii 2013 nie zdołał się zrewanżować drużynie UKS APR Lampart Jarocin, przegrywając 3:5 (1:3) na boisku w Klęce. Poloniści do ostatniej minuty walczyli o ligowe punkty, ale zespół z Jarocina zawiesił tego dnia poprzeczkę zbyt wysoko. Gole dla średzkiej drużyny strzelili Jakub Przybyłek - dwa oraz Sebastian Ciszewicz.

  • 29.10.2025

    Klęka szczęśliwa dla młodzików (2012)

    Po pełnym emocji meczu Polonia 2012 II wygrała 6:5 (4:3) z drugim zespołem Poznańskiej 13 Poznań. Nasz zespół prowadził już 4:0 po szesnastu minutach, ale do 51. minuty zespół gości też strzelił cztery gole i doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty to dwa trafienia Karola Marciniaka, który tego dnia w sumie trafiał czterokrotnie, na co goście odpowiedzieli jednym golem w doliczonym czasie gry. Po wielu emocjach to Poloniści wywalczyli komplet punktów, a dorobek strzelecki uzupełnili Patryk Polny oraz Roger Mazur.

  • 29.10.2025

    Pokonali lidera! (2011)

    Po istnym rollercoasterze zespół Polonii 2011 pokonał najlepszą drużynę ligi - Spartę Złotów! Goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, ale nasza drużyna odpowiedziała trafieniem Jana Jankowiaka, a remis utrzymał się do przerwy. Początek drugiej części gry należał do Polonii, a dwa gole zdobył Giovani Henriquez-Gajda, na co gole potrafili skutecznie odpowiedzieć i doprowadzając do remisu. Gol na wagę trzech punktów padł w 74. minucie, a strzelił go skuteczny tego dnia Giovani Henriquez-Gajda! W ligowej tabeli nasz zespół zajmuje trzecie miejsce, a do zakończenia rozgrywek pozostały cztery kolejki.

  • 29.10.2025

    Juniorzy znów wygrywają (2010)

    Trudny pojedynek za Polonią 2010, która na stadionie w Klęce wygrała 2:1 (1:0) z Poznaniem FC. Choć średzki zespół prowadził już 2:0 to goście strzelili gola kontaktowego w 78. minucie i wynik do końca był sprawą otwartą. Ostatecznie jednak wynik już się nie zmienił i trzy punkty zostały w rękach naszej drużyny. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Polonia zajmuje drugie miejsce - punkt za Wartą Poznań.

    Drugi zespół odniósł pewne wyjazdowe zwycięstwo z Turem 1921 Turek. Hat tricka skompletował Jakub Królak, a po jednym golu strzelili Jan Wieszaczewski, Jakub Dajerling oraz Adam Niedbała. Naszej drużynie, która zapewniła sobie już zwycięstwo w rozgrywkach, do rozegrania pozostało już tylko jedno spotkanie.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.