02.08.2009
Juniorzy wyjechali na obózW sobotę 1 sierpnia oba zespoły juniorskie Polonii Środa Wlkp. wyjechały na obóz przygotowawczy do Sępólna Krajeńskie. W zgrupowaniu tym uczestniczy 20 zawodników juniora starszego oraz 16 graczy z juniorów młodszych.
Na miejscu wszystkich obozowiczów przywitała bardzo ładna i słoneczna pogoda. Po obiedzie zespól juniorów młodszych prowadzony przez trenera Dariusza Dukarskiego rozegrał mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszych graczy była drużyna Wisły Tczew. Pojedynek ten zakończył się przegraną Polonistów 9:4, a bramki zdobyli Adam Przybylski - 3 i Konstanty Mikołajczak.
W tym samym czasie juniorzy starsi udali się nad jezioro, gdzie mieli także możliwość pogrania w siatkówkę oraz piłkę plażową.
Wieczorem natomiast zespoł prowadzony przez trenera Roberta Halaburde odbył pierwszy trening, gdzie nacisk był nastowiony na technikę specjalna. Młodsi koledzy natomiast zwiedzali uroki miasta.
W niedzielę, gdzie temperatura przekraczała w ciagu dnia 30 stopni, zawodnicy mieli troche odpoczynku. Popołudniu juniorzy młodsi odbyli trening na boisku, a ich starsi koledzy udali się na kajaki oraz rowery wodne. Potem wszyscy razem korzystali z uroków miejscowej plazy i jeziora.
Wieczorem oba zespoły odbyły kolejne zajęcia treningowe.
Od poniedziałku obie nasze druzyny poswiące więcej czasy juz na zajęcia czysto taktyczne, gdyż liga zbliża się duzymi krokami.
Juniorzy starsi mają zaplanowe na obozie 2 mecze kontrolne:
- w srodę 5 sierpnia z Chojniczanką Chojnice;
- w sobotę 8 sierpnia ze Sparta Złotów;
Najnowsze aktualności
-
16.11.2025
Z piekła do nieba
Na zakończenie zmagań rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa udali się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z miejscową Pogonią. Po porażce z Kluczevią sprzed tygodnia poloniści chcieli się zrehabilitować i zainkasować kolejny komplet punktów.
-
16.11.2025
Koniec pucharowej przygody
W sobotę 15 listopada już po zakończeniu rozgrywek Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa rozegrały spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adriana Ciocha był Ekstraligowy zespół Lech UAM Poznań a spotkanie odbywało się w Środzie Wielkopolskiej.
-
13.11.2025
Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
13.11.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.
-
13.11.2025
Młodzicy nie przegrywali (2014)
W długi weekend niezłą dyspozycję potwierdziła Polonia 2014, która w 1. lidze wojewódzkiej najpierw zremisowała 2:2 (2:1) z Unią Swarzędz, a potem pokonała 2:1 (2:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Oba te spotkania dostarczyły wielu emocji i trzymały w napięciu do ostatnich chwil. W ligowej tabeli pewna utrzymania Polonia przesunęła się na szóste miejsce i do rozegrania pozostał jej mecz z Lechem Poznań Białym. Drugi zespół rywalizujący w 2. lidze okręgowej zremisował 2:2 (1:1) z Victorią Września i zakończył rozgrywki na czwartej pozycji.
-
13.11.2025
Spadek młodzików z 1. ligi wojewódzkiej (2013)
Długi weekend nie był udany dla Polonii 2013, która przegrała swoje mecze 0:2 (0:2) z Lechem Poznań/Łubowo oraz 0:1 (0:1) z Olimpią Koło. Na kolejkę przed końcem rozgrywek Polonia jest dziewiąta w tabeli i już wiadomo, że wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej.
-
12.11.2025
Dwie porażki piłkarek (Dziewczyny)
Nasze trampkarki i młodziczki w niedzielę rywalizowały w rozgrywkach ligowych. W lidze wojewódzkiej juniorek B2 nasze zawodniczki przegrały 1:8 (1:5) z Wartą II Poznań, z kolei w 3. lidze okręgowej lepsi od naszych zawodniczek okazali się chłopacy z Kotwicy II Kórnik.
-
12.11.2025
Nierówna forma trampkarzy (2012)
Ze zmiennym szczęściem radziły sobie nasze drużyny z rocznika 2012. Pierwszy zespół rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej najpierw przegrał 1:3 (0:1) z Unią Swarzędz, a następnie pokonał 7:1 (2:1) Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski. W spotkaniu ostrowską drużyną doskonałą dyspozycją popisał się Bartłomiej Krajewski, który czterokrotnie pokonał golkipera rywali. Sytuacja w tabeli nie jest jednak łatwa, bo Polonia jest ósma ze stratą trzech punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie. Nasz zespół ma do rozegrania jeszcze dwa spotkania.
W II lidze okręgowej Polonia 2012 II najpierw przegrała 3:6 (2:4) z Avią Kamionki, a następnie wygrała aż 12:1 (4:1) z UKS-em Śrem, kiedy to cztery gole zdobył Kacper Grochowski. Polonia jest trzecia w tabeli i do rozegrania pozostał jej mecz z liderem rozgrywek - Jedynką Luboń.




























































