24.02.2014
Juniorzy rozegrali pierwszy sparingPierwsze spotkanie w 2014r. na normalnym boisku nasi juniorzy rozegrali w sobotę w Szczodrzykowie z zespołem juniorów Kotwicy Kórnik. Wynik tego meczu zakończył się rezultatem 2:1dla gospodarzy, ale przebieg całego spotkania był bardzo wyrównany.
Nasz zespół rozpoczął spotkanie w następującym zestawieniu: w bramce- Bartosz Wolski, obrona- Kaźmierczak Karol, Kaźmierczak Krzysztof, Piotr Skrobosiński, Stanisław Kiel, pomoc- Jan Filipiak, Jędrzej Kujawa, Mikołaj Janicki, Dawid Chąpiński, napastnicy- Michał Górzyński, Mikołaj Kmieciak. Po przerwie na boisku pojawili się: Maciej Jóźwiak, Rafał Kościelniak, Szymon Puzicki, Wojciech Leporowski, Marcin Typański, Marcin Szymorek. Do przerwy z boiska schodziliśmy z jednobramkową stratą. Nasi zawodnicy mimo trzech doskonałych okazji, nie zdobyli w pierwszej połowie żadnej bramki. Po zmianie stron wyrównującego gola zdobył Marcin Szymorek, który mógł zdobyć jeszcze jednego gola, jednak jego strzał bardzo pewnie wyłapał bramkarz gospodarzy. Bardzo dobrą sytuację miał także Marcin Typanski, jednak jego strzał również pewnie obronił bramkarz Kotwicy. Podsumowując to spotkanie, które miało za zadanie pełny rozruch obydwu drużyn, spełniło swoją rolę, tym bardziej że nierówności i rozmiary boiska zmuszały zawodników do pełnego zaangażowania w grze. Kolejny sparing jeżeli nie zmieni się pogoda juniorzy młodsi rozegrają za tydzień.
Najnowsze aktualności
-
11.10.2022
Gra kontrolna z FC Wrocław Academy (2012)
W sobotę zespół orlików starszych (rocznik 2012) prowadzonych przez trenerów Bartosza Bejmę oraz Kornela Ladrowskiego udał się do Wrocławia na gry kontrolne z tamtejszym FC Wrocław Academy.
Drugi zespół prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego rozegrał mecz kontrolny z Meblorzem Swarzędz. -
11.10.2022
Porażka juniorek z poznańską Wartą (2008)
W meczu 4. kolejki ligi juniorek Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe z Wartą Poznań 1:6 (0:3). Nasze zawodniczki dzielnie walczyły przez cały mecz, a w 60. minucie zdobyły gola, którego autorką była Julia Pajek.
-
11.10.2022
Przegrane mecze młodzików (2011)
Dwie porażki poniosły zespoły młodzików młodszych w ubiegły weekend. W meczu I ligi wojewódzkiej Polonia przegrała 0:16 z Olimpią Koło, natomiast w spotkaniu I ligi okręgowej nasz zespół poniósł porażkę 2:6 z Mieszkiem Gniezno.
-
10.10.2022
Dwa ligowe zwycięstwa (2010)
Dwa zwycięstwa odniosły w miniony weekend zespoły w kategorii młodzik starszy. Polonia II wygrała 4:0 (2:0) z GSP Sątopy w meczu II ligi okręgowej. Hat-trickiem popisał się Marcel Kaleta, a czwartego kola dołożył Bartosz Nowicki. W meczu III ligi okręgowej Polonia III pokonała 2:0 (0:0) LPFA Poznań/Krzykosy po bramkach Adama Poloszyka i Gabriela Górlińskiego.
-
10.10.2022
Podtrzymać dobrą passę
Piłkarze Polonii Środa w ostatnich spotkaniach są na fali wznoszącej. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka pokonali faworyzowany drugi zespół Pogoni Szczecin i Zawiszę Bydgoszcz i dopisali do swojego konta komplet punktów umacniając swoją pozycję w górnej części ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem Polonii Środa będzie Unia Janikowo.
-
10.10.2022
Wysokie zwycięstwo z Błękitnymi (2009)
W sobotę na Nowym Stadionie CSiR zespół trampkarzy starszych pokonał Błękitnych Owińska aż 9:2 (5:0) w meczu I ligi okręgowej. Nasz zespól dominował na boisku od pierwszej do ostatniej minuty, a trenerzy dużą przewagę wykorzystali do tego, by dać szansę gry zawodnikom zwykle występujących w meczach drugiej drużyny. Dzień później drużyna rozegrała bardzo wartościową grę kontrolną z liderem ligi wojewódzkiej rocznika 2010 - Wartą Poznań. Po świetnym meczu skuteczniejsi okazali się jednak goście. W poniedziałek druga drużyna wygrała aż 12:0 z Płomieniem Nekla w meczu III ligi okręgowej.
-
10.10.2022
Niespodziewany remis trampkarzy (2008)
W meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarze starsi Polonii zremisowali 2:2 na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno. Do przerwy nasz zespół przegrywał 0:2, ale w drugiej części zdołał doprowadzić do wyrównania. Dzięki temu wynikowi Polonia pozostaje niepokonana w lidze i przewodzi ligowej stawce z przewagą ośmiu punktów nad drugim KKS-em 1925 Kalisz.
-
10.10.2022
Pierwsza porażka juniorów (2006)
W spotkaniu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 5:6 (3:2) w Koninie z tamtejszym Górnikiem. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Po 25 minutach nasz zespół prowadził już 3:0, ale przed przerwą rywale zmniejszyli straty. Tuż po przerwie Polonia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale następnie straciła aż cztery gole. W końcówce spotkania udało się zmniejszyć rozmiar porażki, ale na zdobycie wyrównującego gola zabrakło już czasu. Warto zaznaczyć, iż była to dopiero pierwsza w sezonie porażka Polonii w piłce jedenastoosobowej.




























































