30.12.2012
Juniorzy młodsi zdobyli Złotą Podkowę RacotuW piątek 28 grudnia zespół juniorów młodszych wziął udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę Racotu. Zawody w których wzięło udział 10 zespołów odbyły się na pełnowymiarowej hali sportowej w Racocie. Poloniści podczas turnieju wygrali wszystkie mecze co pozwoliło na jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo.
Organizatorzy podzieli wszystkie drużyny na 2 grupy.
W grupie A zagrały: PKS I Racot, Helios Czempiń, Obra II Kościan, Adalbertus I Dalewo oraz Polonia Środa Wlkp.
W grupie B natomiast rywalizowały zespoły: Rydzyniak Rydzyna, Obra I Kościan, Adalbertus II Dalewo, Grom Czacz i PKS II Racot.
Wszystkie mecze trwały raz po 10 minut i były rozgrywane na małe bramki 2x3 m.
Poloniści w swoim pierwszym meczu rozgromili zdecydowanie zespól Obry II Kościan w stosunku 5:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Olczyk – 2 oraz Krystian Olczyk, Karol Kaźmierczak i Artur Kaczmarek. W drugim meczu Polonia mając znaczącą przewagę w ciągu całego spotkania minimalnie pokonała zespół Heliosa Czempiń 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Olczyk. Trzeci mecz Poloniści zagrali z gospodarzem turnieju zespołem PKS I Racot. Spotkanie to ponownie przebiegało pod dyktando Polonii, która pewnie wygrała 3:1 po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Grzegorza Filipiaka. W ostatnim meczu grupowym nasi zawodnicy zagrali z zespołem Adalbertusa I Dalewo. Przeciwnicy nasi skupili się tylko na obronie swojej bramki. Jednak nie przeszkodziło to Polonii na odniesienie kolejnego zwycięstwa 2:0 po bramkach braci Adriana i Krystiana Olczyków. Wygrana ta zapewniła naszym graczom zwycięstwo w swojej grupie z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 11:2. Zajęcie I miejsca w grupie premiowało grę w wielkim finale turnieju, bowiem organizatorzy nie przewidzieli meczy półfinałowych.
W grupie B rywalizacja toczyła się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie zajął zespół Gromu Czacz, wyprzedzając drużynę Rydzyniaka Rydzyna.
Tak więc w meczu finałowym Polonia zagrała z zespołem z okręgu leszczyńskiego. Początek spotkania okazał się bardzo dobry dla naszych przeciwników, którzy po fantastycznym uderzeniu w samo okienko bramki wychodzą na prowadzenie. Polonia po stracie bramki dąży do wyrównania, przebywając praktycznie do końca meczu na połowie rywala. Jednak mimo kilku dogodnych akcji nasi zawodnicy nie potrafią pokonać bramkarza rywala. W końcu w 5 minucie po ładnej akcji Adrian Olczyk trafia do siatki Gromu doprowadzając do remisu. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i już kilka chwil później Grzegorz Filipiak po ładnym uderzeniu wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1. Mimo prowadzenia Polonia ciągle atakuje i na 2 minuty przed końcem ponownie Adrian Olczyk trafia piłką do siatki i daje prowadzenie Polonii 3:1. Rywale w ostatniej akcji meczu na 10 sekund przed końcem zdobywają kontaktową bramkę, lecz to Polonia cieszy się z końcowego zwycięstwa.
Juniorzy młodsi Polonii zdobywają jak najbardziej zasłużenie Złotą Podkowę Racotu wygrywając cały turniej. Z przebiegu rywalizacji i ocenie organizatorów nasz zespół prezentował się najlepiej na boisku podczas całego turnieju. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i zdobyli najwięcej bramek w ilości 14.
Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Polonii Środa Wlkp. – Adrian Olczyk zdobywca 7 bramek, który otrzymał pamiątkową statuetkę.
Natomiast główną nagrodę turnieju, czyli Złotą Podkowę Racotu z rąk organizatora odebrał kapitan zespołu Marcin Malusiak.
Końcowa Tabela Turnieju:
POLONIA ŚRODA WLKP.; Grom Czacz; Adalbertus I Dalewo; Rydzyniak Rydzyna; PKS I Racot; PKS II Racot; Obra II Kościan; Obra I Kościan; Helios Czempiń; Adalbertus II Dalewo;Poloniści zagrali w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak, Marcin Malusiak, Artur Kaczmarek, Karol Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierski, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Jakub Kurasiński.
Najnowsze aktualności
-
31.07.2018
Dwa turnieje FIFA
Dnia 28 lipca na stadionie Średzkim w Środzie Wielkopolskiej odbyły się dwa turnieje w grę FIFA18. Uczestnicy walczyli o nagrody rzeczowe sponsorowane przez firmę SPC Gear oraz gadżety ufundowane przez Legends Factory.
-
30.07.2018
Czterech piłkarzy przedłużyło umowy
Kolejnych czterech piłkarzy, którzy reprezentowali barwy Polonii Środa w minionym sezonie zdecydowało się zostać w naszym Klubie i dalej grać z herbem naszego Klubu na piersi.
-
30.07.2018
Skromna wygrana z Jarotą
W sobotę 28 lipca piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego i Marcina Woźniaka byli ligowi rywale Jarota Jarocin.
-
27.07.2018
ZPM Biegun #GraZNami
ZPM Biegun został naszym nowym Parterem z branży wędliniarskiej.
-
26.07.2018
Były Reprezentant Polski w Polonii!
Dzisiaj w godzinach popołudniowych dwuletni kontrakt z naszym klubem podpisał były Reprezentant Polski (3 mecze) i Lecha Poznań - Jakub Wilk.
-
26.07.2018
Zmiany w strukturach Akademii
Wraz z początkiem nowego sezonu w strukturach i wizji funkcjonowania naszej Akademii doszło do zmiany systemu szkolenia.
-
25.07.2018
Wygrana z Kotwicą Kołobrzeg
W słoneczne popołudnie w Szamotułach, nasza Polonia zmierzyła się z Kotwicą Kołobrzeg w spotkaniu towarzyskim.
-
25.07.2018
Dzisiaj sparing z Kotwicą!
W trzecim od końca meczu sparingowym, zmierzymy się z Kotwicą Kołobrzeg w Szamotułach.
























































