30.12.2012
Juniorzy młodsi zdobyli Złotą Podkowę RacotuW piątek 28 grudnia zespół juniorów młodszych wziął udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę Racotu. Zawody w których wzięło udział 10 zespołów odbyły się na pełnowymiarowej hali sportowej w Racocie. Poloniści podczas turnieju wygrali wszystkie mecze co pozwoliło na jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo.
Organizatorzy podzieli wszystkie drużyny na 2 grupy.
W grupie A zagrały: PKS I Racot, Helios Czempiń, Obra II Kościan, Adalbertus I Dalewo oraz Polonia Środa Wlkp.
W grupie B natomiast rywalizowały zespoły: Rydzyniak Rydzyna, Obra I Kościan, Adalbertus II Dalewo, Grom Czacz i PKS II Racot.
Wszystkie mecze trwały raz po 10 minut i były rozgrywane na małe bramki 2x3 m.
Poloniści w swoim pierwszym meczu rozgromili zdecydowanie zespól Obry II Kościan w stosunku 5:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Olczyk – 2 oraz Krystian Olczyk, Karol Kaźmierczak i Artur Kaczmarek. W drugim meczu Polonia mając znaczącą przewagę w ciągu całego spotkania minimalnie pokonała zespół Heliosa Czempiń 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Olczyk. Trzeci mecz Poloniści zagrali z gospodarzem turnieju zespołem PKS I Racot. Spotkanie to ponownie przebiegało pod dyktando Polonii, która pewnie wygrała 3:1 po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Grzegorza Filipiaka. W ostatnim meczu grupowym nasi zawodnicy zagrali z zespołem Adalbertusa I Dalewo. Przeciwnicy nasi skupili się tylko na obronie swojej bramki. Jednak nie przeszkodziło to Polonii na odniesienie kolejnego zwycięstwa 2:0 po bramkach braci Adriana i Krystiana Olczyków. Wygrana ta zapewniła naszym graczom zwycięstwo w swojej grupie z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 11:2. Zajęcie I miejsca w grupie premiowało grę w wielkim finale turnieju, bowiem organizatorzy nie przewidzieli meczy półfinałowych.
W grupie B rywalizacja toczyła się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie zajął zespół Gromu Czacz, wyprzedzając drużynę Rydzyniaka Rydzyna.
Tak więc w meczu finałowym Polonia zagrała z zespołem z okręgu leszczyńskiego. Początek spotkania okazał się bardzo dobry dla naszych przeciwników, którzy po fantastycznym uderzeniu w samo okienko bramki wychodzą na prowadzenie. Polonia po stracie bramki dąży do wyrównania, przebywając praktycznie do końca meczu na połowie rywala. Jednak mimo kilku dogodnych akcji nasi zawodnicy nie potrafią pokonać bramkarza rywala. W końcu w 5 minucie po ładnej akcji Adrian Olczyk trafia do siatki Gromu doprowadzając do remisu. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i już kilka chwil później Grzegorz Filipiak po ładnym uderzeniu wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1. Mimo prowadzenia Polonia ciągle atakuje i na 2 minuty przed końcem ponownie Adrian Olczyk trafia piłką do siatki i daje prowadzenie Polonii 3:1. Rywale w ostatniej akcji meczu na 10 sekund przed końcem zdobywają kontaktową bramkę, lecz to Polonia cieszy się z końcowego zwycięstwa.
Juniorzy młodsi Polonii zdobywają jak najbardziej zasłużenie Złotą Podkowę Racotu wygrywając cały turniej. Z przebiegu rywalizacji i ocenie organizatorów nasz zespół prezentował się najlepiej na boisku podczas całego turnieju. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i zdobyli najwięcej bramek w ilości 14.
Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Polonii Środa Wlkp. – Adrian Olczyk zdobywca 7 bramek, który otrzymał pamiątkową statuetkę.
Natomiast główną nagrodę turnieju, czyli Złotą Podkowę Racotu z rąk organizatora odebrał kapitan zespołu Marcin Malusiak.
Końcowa Tabela Turnieju:
POLONIA ŚRODA WLKP.; Grom Czacz; Adalbertus I Dalewo; Rydzyniak Rydzyna; PKS I Racot; PKS II Racot; Obra II Kościan; Obra I Kościan; Helios Czempiń; Adalbertus II Dalewo;Poloniści zagrali w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak, Marcin Malusiak, Artur Kaczmarek, Karol Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierski, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Jakub Kurasiński.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2018
Tym razem Bałtyk z Koszalina
Już w środę 15 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Do Środy Wielkopolskiej zawita tegoroczny beniaminek trzeciej ligi grupy drugiej – Bałtyk Koszalin.
-
11.08.2018
Remis na inaugurację
W sobotę 11 sierpnia piłkarze Polonii Środa zainaugurowali rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19. Rywalem podopiecznych duetu trenerskiego Kapuściński – Woźniak był jeden z pretendentów do awansu – Bałtyk Gdynia. Jednak nasz zespół jechał do Gdyni ze sporymi nadziejami i mocną wiarą w końcowy sukces. Tuż przed meczem ze składu wypadł pozyskany z Motoru Lublin Szymon Zgarda który z powodów rodzinnych nie mógł uczestniczyć w tym meczu.
-
10.08.2018
Z Radomiakiem Radom w PP
Dzisiaj w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano pary I rundy Pucharu Polski. Z perspektywy kibica naszego Klubu najważniejsza informacja jest taka, że poloniści zagrają w I rundzie na własnym boisku z Radomiakiem Radom. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się 25, 26 i 27 września. Poloniści losowanie oglądali wspólnie na salce VIP Stadionu Średzkiego.
-
09.08.2018
K. Kapuściński: W piłce liczy się ciężka praca i pokora
Zapraszamy na rozmowę z trenerem Polonii Środa Krzysztofem Kapuścińskim u progu startu nowego sezonu ligowego. A w niej znajdziecie wspominki z pracy w Błękitnych, dowiecie się jak układa się współpraca na linii trener – drugi trener, a także poznacie cele zespołu na nowy sezon.
-
08.08.2018
Poloniści na obozie
Od 4 sierpnia piłkarze Akademii Piłkarskiej Polonii Środa przebywają na obozie sportowym w miejscowości Darłówko. Młodzi piłkarze od rocznika 2001 do 2009 do 11 sierpnia będą trenować, integrować się oraz wypoczywać w nadmorskiej miejscowości. Jak zawsze, transport zapewnia firma Strugarek Bus.
-
08.08.2018
Ligę zainaugurują w Gdyni
Już w sobotę 11 sierpnia ruszają rozgrywki III ligi grupy 2 sezonu 2018/19 w których występuje nasza Polonia. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego na inaugurację zagrają na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia.
-
08.08.2018
Kadra Polonii Środa na sezon 2018/19
Poznaliśmy kompletną kadrę pierwszego zespołu Polonii Środa jaka będzie reprezentowała nasz Klub w rozgrywkach trzecioligowych grupy drugiej sezonu 2018/19. Znajduje się w niej w sumie dwudziestu trzech piłkarzy.
-
06.08.2018
Pierwszy zespół Polonii po prezentacji
W piątek 3 sierpnia o godzinie 18:30 na płycie Starego Rynku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego zespołu Polonii Środa.






















































