OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.12.2012

Juniorzy młodsi zdobyli Złotą Podkowę Racotu

W piątek 28 grudnia zespół juniorów młodszych wziął udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę Racotu. Zawody w których wzięło udział 10 zespołów odbyły się na pełnowymiarowej hali sportowej w Racocie. Poloniści podczas turnieju wygrali wszystkie mecze co pozwoliło na jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo.

Organizatorzy podzieli wszystkie drużyny na 2 grupy.

W grupie A zagrały: PKS I Racot, Helios Czempiń, Obra II Kościan, Adalbertus I Dalewo oraz Polonia Środa Wlkp.

W grupie B natomiast rywalizowały zespoły: Rydzyniak Rydzyna, Obra I Kościan, Adalbertus II Dalewo, Grom Czacz i PKS II Racot.

Wszystkie mecze trwały raz po 10 minut i były rozgrywane na małe bramki 2x3 m.

Poloniści w swoim pierwszym meczu rozgromili zdecydowanie zespól Obry II Kościan w stosunku 5:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Olczyk – 2 oraz Krystian Olczyk, Karol Kaźmierczak i Artur Kaczmarek. W drugim meczu Polonia mając znaczącą przewagę w ciągu całego spotkania minimalnie pokonała zespół Heliosa Czempiń 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Olczyk. Trzeci mecz Poloniści zagrali z gospodarzem turnieju zespołem PKS I Racot. Spotkanie to ponownie przebiegało pod dyktando Polonii, która pewnie wygrała 3:1 po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Grzegorza Filipiaka. W ostatnim meczu grupowym nasi zawodnicy zagrali z zespołem Adalbertusa I Dalewo. Przeciwnicy nasi skupili się tylko na obronie swojej bramki. Jednak nie przeszkodziło to Polonii na odniesienie kolejnego zwycięstwa 2:0 po bramkach braci Adriana i Krystiana Olczyków. Wygrana ta zapewniła naszym graczom zwycięstwo w swojej grupie z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 11:2. Zajęcie I miejsca w grupie premiowało grę w wielkim finale turnieju, bowiem organizatorzy nie przewidzieli meczy półfinałowych.

W grupie B rywalizacja toczyła się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie zajął zespół Gromu Czacz, wyprzedzając drużynę Rydzyniaka Rydzyna.

Tak więc w meczu finałowym Polonia zagrała z zespołem z okręgu leszczyńskiego. Początek spotkania okazał się bardzo dobry dla naszych przeciwników, którzy po fantastycznym uderzeniu w samo okienko bramki wychodzą na prowadzenie. Polonia po stracie bramki dąży do wyrównania, przebywając praktycznie do końca meczu na połowie rywala. Jednak mimo kilku dogodnych akcji nasi zawodnicy nie potrafią pokonać bramkarza rywala. W końcu w 5 minucie po ładnej akcji Adrian Olczyk trafia do siatki Gromu doprowadzając do remisu. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i już kilka chwil później Grzegorz Filipiak po ładnym uderzeniu wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1. Mimo prowadzenia Polonia ciągle atakuje i na 2 minuty przed końcem ponownie Adrian Olczyk trafia piłką do siatki i daje prowadzenie Polonii 3:1. Rywale w ostatniej akcji meczu na 10 sekund przed końcem zdobywają kontaktową bramkę, lecz to Polonia cieszy się z końcowego zwycięstwa.

Juniorzy młodsi Polonii zdobywają jak najbardziej zasłużenie Złotą Podkowę Racotu wygrywając cały turniej. Z przebiegu rywalizacji i ocenie organizatorów nasz zespół prezentował się najlepiej na boisku podczas całego turnieju. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i zdobyli najwięcej bramek w ilości 14.

Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Polonii Środa Wlkp. – Adrian Olczyk zdobywca 7 bramek, który otrzymał pamiątkową statuetkę.

Natomiast główną nagrodę turnieju, czyli Złotą Podkowę Racotu z rąk organizatora odebrał kapitan zespołu Marcin Malusiak.    

Końcowa Tabela Turnieju:

POLONIA ŚRODA WLKP.; Grom Czacz; Adalbertus I Dalewo; Rydzyniak Rydzyna; PKS I Racot; PKS II Racot; Obra II Kościan; Obra I Kościan; Helios Czempiń; Adalbertus II Dalewo;

Poloniści zagrali w składzie:

Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak, Marcin Malusiak, Artur Kaczmarek, Karol Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierski, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Jakub Kurasiński.

Najnowsze aktualności

  • 07.04.2026

    Młodzicy w kratkę (2014)

    Dwa mecze w czwartek rozegrała Polonia 2014. Pierwszy zespół w 1. lidze wojewódzkiej przegrał 3:7 (1:3) z Lechem Poznań Niebieskimi. Dwie bramki w tym meczu strzelił Karol Krawczewski, a jedną Witold Artomski. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej, na własnym boisku wygrał 6:0 (2:0) z Kłosem Zaniemyśl.

  • 07.04.2026

    Porażka z Lesznem w końcówce (2013)

    Nie udało się w minioną środę wywalczyć punktów Polonii 2013. Mecz z Polonią 1912 był wyrównany i oba zespoły stwarzały sobie okazje bramkowe. Decydująca okazała się końcówka spotkania, kiedy to w 78. i 80. minucie goście zdobyli bramki na wagę trzech punktów. Po pięciu meczach Polonia jest 7. w ligowej tabeli.

  • 07.04.2026

    Pewne zwycięstwo z Dąbroczanką (2012)

    W czwartek na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2012 odniósł kolejne pewne zwycięstwo, pokonując 6:0 (3:0) Dąbroczankę Pępowo. Goście od początku skupili się na bronieniu własnej bramki i tylko sporadycznie wyprowadzali kontrataki, Poloniści zaś długimi fragmentami bili głową w mur, ale ostatecznie udało im się strzelić sześć bramek, które strzelali Tymoteusz Włodarczak i Szymon Kempski po dwie oraz Jakub Jacków i Piotr Nowaczyk po jednej.

  • 07.04.2026

    Na piątkę z Lechem (2011)

    W czwartek 2 kwietnia zespół Polonii 2011 odniósł swoje trzecie w tej rundzie zwycięstwo. Podopieczni Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka na własnym boisku wygrali 5:0 (3:0) z Lechem Poznań 2012. Po dwie bramki strzelili Kuba Kucharski oraz Mikołaj Podlak, a raz piłkę do własnej bramki skierował zawodnik gości. W ligowej tabeli nasza drużyna jest czwarta, mając jednak tyle samo punktów co wicelider i trzeci zespół.

  • 07.04.2026

    Pierwszy triumf drugiej drużyny (2010)

    Pierwsze zwycięstwo odniosła druga drużyna Polonii 2010, która w Baranowie pokonała 2:1 (2:1) UKS APR Lampart Poznań. Bramki dla Polonii strzelali Olivier Grodziski oraz Jakub Królak. Punktów nie udało się tym razem wywalczyć pierwszej drużynie, która rywalizowała z GES-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 (0:2), a jedyną bramkę dla Średzian strzelił z rzutu karnego Sviatoslav Melnykov.

  • 07.04.2026

    Niedosyt po remisie (2009)

    W minioną środę zespół Polonii 2009 rywalizował w ramach 1. ligi wojewódzkiej B1 z GES Sport Academy. Rozgrywane w Poznaniu spotkanie, którego gospodarzem była Polonia, zakończyło się podziałem punktów po remisie 1:1. Gola dla średzkiej drużyny zdobył Benjamin Wałuszko. Zawodnicy czuli jednak spory niedosyt, bo mimo wielu okazji bramkowych nie udało się zdobyć gola na wagę trzech punktów. Polonia jest trzecia w tabeli, a w środę rozegra zaległy mecz z Unią Swarzędz.

  • 07.04.2026

    Klasa A: Porażka po walce

    Po ciekawym, pełnym walki i emocji meczu trzeci zespół Polonii przegrał w Klęce 1:2 (1:1) z trzecią siłą ligi - Błękitnymi Psary Polskie. Nasz zespół wyszedł na prowadzenie w 6. minucie po trafieniu Huberta Łosińskiego, ale goście wyrównaniu tuż przed przerwą po mocno dyskusyjnym rzucie karnym. Błękitni wynik meczu ustalili w 60. minucie i mimo prób Polonistom nie udało się doprowadzić do wyrównania między innymi przez doskonałą dyspozycję golkipiera przyjezdnych.

  • 07.04.2026

    Kolejne derby Wielkopolski

    Nie zwalniają tempa rozgrywki trzecioligowe sezonu 2025/26. Już w najbliższy piątek piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejny mecz. Tym razem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w kolejnych derbach Wielkopolski podejmą na własnym boisku Unię Swarzędz.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.