11.08.2015
Juniorzy młodsi w półfinaleJak już wcześniej pisaliśmy nasi juniorzy przebywają w Słubicach na Finale Centralnym Turnieju ,,Piłkarska Kadra Czeka’’.
Po rozgrywkach grupowych ,które zakończyły się w poniedziałek 10 sierpnia i po których zajęli pierwsze miejsce, przyszła pora na ćwierćfinał. Spotkali się w nim z zespołem LKS Błonie Barwice. Mecz ten miał dwóch bohaterów. Najpierw Wojtek Łuczak w 10 minucie meczu dał prowadzenie Polonistom umieszczając piłkę w bramce rywali po strzale głową. Natomiast w 27 minucie nasz bramkarz – Łukasz Spychała ratuje swoich kolegów przed utratą bramki znakomicie broniąc rzut karny wykonywany przez jednego z rywali.
W drugiej części meczu- w 38 minucie ponownie błysnął Wojtek Łuczak, który przepięknym strzałem z ponad 20 metrów podwyższył prowadzenie i praktycznie odebrał ochotę do walki przeciwnikom. Już do końca tego spotkania nasi piłkarze kontrolowali w pełni grę . Ani razu nie pozwolili zagrozić swojej bramce, a sami przy lepszej koncentracji mogli podwyższyć wynik .
Ostatecznie Poloniści wygrali pewnie to ważne spotkanie 2 : 0 , będąc przez cały czas drużyną zdecydowanie lepszą i teraz czeka ich w środę półfinałowa potyczka z Polonią Raczki. Mecz rozpocznie się o godzinie 10:30 i już teraz prosimy wszystkich kibiców o trzymanie kciuków za naszych piłkarzy.
Oto skład naszej drużyny grającej w tym turnieju: Łukasz Spychała, Kacper Gołębiewski, Filip Lesiński, Kacper Furmanek, Wojtek Łuczak, Robert Szymczak, Łukasz Buczma, Damian Słabikowski, Michał Grześkiewicz, Mateusz Stolecki, Filip Górski, Patryk Ratajczak, Waldek Dominiczak, Kacper Szymczak.
Najnowsze aktualności
-
20.03.2023
Aktywny weekend orlików (2012)
Aktywny piłkarski weekend zaliczyli zawodnicy grupy II Orlików Starszych Polonii. W piątek zmierzyli się z zespołem Młodziczek, a w sobotę udali się do Jarocina na sparing z miejscową Jarotą.
-
20.03.2023
Towarzyskie granie młodziczek
Młodziczki Polonii zagrały mecz kontrolny z drużyną młodzików Pelikana Niechanowo. Mecz rozegrany został w dystansie 2x30 w formule młodzika i 1x30 w formule trampkarza. Młodziczki jak równy z równym rywalizowały z Pelikanem, a mecz cechował się wysoką kulturą gry i był miły do oglądania dla kibiców.
-
20.03.2023
Ostatni sprawdzian młodzików (2011)
Młodzicy młodsi w ostatnim sprawdzianie przed liga zmierzyli się z zespołem Canarinhos Skorzewo. Młodzicy trzymali się założeń przedmeczowych skupiających się na spokojnym budowaniem gry w środkowej strefie boiska, lecz mieli problem z fazą przejściową po stracie piłki gdzie zbyt późno się organizowali po stracie. Mecz zakończył się wynikiem 5:1, bramkę zdobył Piotrek Nowaczyk.
-
20.03.2023
Trzy punkty wróciły do Środy Wlkp.
W sobotę 18 marca punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa rywalizowały z KS SWD Wodzisław Śląski. Polonistki wiedziały, że czeka je bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami ma ich terenie nie był korzystny dla naszego zespołu.
-
20.03.2023
Porażka na inaugurację
Drugi zespół Polonii Środa Wlkp., na inaugurację rundy wiosennej przegrywa w Strzałkowie z Polaninem 1:2 (0:2) i wraca do domu bez punktów.
-
18.03.2023
Z nieba do piekła
W sobotnie popołudnie 18 marca piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do naszego miasta przyjechał Sokół Kleczew. Spotkania między tymi zespołami to już ligowe klasyki w naszej grupie trzeciej ligi więc kibice mogli się spodziewać bardzo ciekawego spotkania.
-
16.03.2023
Towarzysko z Reissem (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Mecze odbywały się na pięknej APR Arenie, czyli boisku typu orlik pod balonem na ul. Łozowej 77.
-
16.03.2023
Udane zakończenie przygotowań (2009)
W rozegranym w sobotę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 7:0 z zespołem Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Bramki dla Polonii strzelali: Marcel Kuźniewski - trzy, Kamil Jankowiak - dwie, Eryk Popis, Stanisław Jaskólski. Bardzo dziękujemy gościom za przyjazd mimo fatalnych warunków pogodowych.
























































