12.02.2013
Juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowyW niedzielę 10 lutego na boisku przy Cytadeli w Poznaniu juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Lidera Swarzędz. Nasi rywale wystawili w swoim składzie zawodników juniorów młodszych oraz graczy występujących w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:2 (0:1).
Rywalizacja naszego zespołu w meczach sparingowych z silniejszymi i starszymi zespołami ma przygotować go w sposób optymalny do rozgrywek ligowych. Gra z zespołami mającymi lepsze warunki fizyczne ma doprowadzić do jeszcze większego zaangażowania się zespołu juniorów młodszych do walki boiskowej oraz większej koncentracji. Wynik w meczach sparingowych jest sprawa drugorzędną aczkolwiek zawsze dobrze jest schodzić z boiska jako zwycięzca. W potyczce z Liderem Swarzędz przebieg pierwszej połowy był bardzo wyrównany. Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Oba zespoły próbowały długo utrzymywać się przy piłce i spokojnie rozgrywać akcje ofensywne. Tak więc mało było uderzeń na bramki przeciwników. W 12 minucie gry swoją pierwszą szansę na otwarcie wyniku miał Krystian Olczyk, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem posyłając piłkę tuz obok słupka. W odpowiedzi bardzo dobrze interweniował nasz bramkarz Bartosz Kurasiak, który sparował piłkę nad poprzeczką. Uderzenia z dystansu próbował jeszcze Maciej Polody, lecz pewnie bronił bramkarz Lidera. W 32 minucie po indywidualnym błędzie naszego obrońcy, zespół ze Swarzędza obejmuje prowadzenie po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do końca pierwszej połowy Poloniści napierali na bramkę przeciwnika, lecz nie udało się doprowadzić do remisu mimo kilku dogodnych sytuacji.
Po przerwie gdy w Polonii nastąpiło wiele zmian, bowiem trener ciągle szuka optymalnego ustawienia zespołu, gra nie wyglądała najlepiej. Nasi gracze praktycznie przespali pierwsze 15 minut gry zdecydowanie oddając inicjatywę graczom Lidera Swarzędz. Przeciwnicy wykorzystali swoją szansę i w 54 minucie podwyższyli na 2:0. Od 60 minuty gry Polonia także doszła do głosu jednak Artur Kaczmarek nie wykorzystał sytuacja sam na sam z bramkarzem. W 65 minucie następuje ponowna zmiana w Polonii 6 zawodników. Po tych rotacjach gra na boisku była znowu już wyrównana i toczyła się w bardzo szybkim tempie. Zmęczenia zawodników było już widoczne z obu stron dlatego też dochodziło do wielu niecelnych zagrań. W 69 minucie błąd w ustawieniu naszej defensywy wykorzystują ponownie przeciwnicy i zdobywają bramkę na 3:0. Chwilę wcześnie swojej szansy natomiast ponownie nie wykorzystał Krystian Olczyk, którego uderzenie z pola karnego z trudem obronił bramkarz. Poloniści jednak nie spoczęli na laurach tylko grali dalej. W 73 minucie po ładnej akcji między Marcinem Malusiakiem i Maciejem Polody, ten drugi zdobywa bramkę dla Polonii. Gdy wydaje się iż Poloniści znowu się rozkręcają, gdyż co raz bardziej zagrażają bramce rywala, niestety Lider ponownie wykorzystuje nasza nieuwagę w obronie i strzela kolejną bramkę. Na 8 minut przed końcem po podaniu Kacpra Warteckiego Maciej Polody płasko uderza i ustala wynik na 4:2 dla Lidera Swarzędz. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Gra Polonii mimo porażki mogła się momentami podobać, lecz niestety indywidualne błędy w defensywie decydują o stratach bramek. Spotkanie rozegrano na sztucznej trawie i grano 2 razy po 45 minut.
Kolejny mecz kontrolny juniorzy młodsi Polonii rozegrają w niedzielę 17 lutego o godz. 15.00 na boisku w Jarocinie z miejscową Jarotą, która także występuje w Wielkopolskiej Lidze.
W niedzielnym meczu Polonia zagrała w składzie:
Bartosz Kurasiak – Bartosz Nowak, Karol Witucki, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak - Jakub Kurasiński, Grzegorz Filipiak, Marcin Malusiak – Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Maciej Polody oraz Klaudiusz Filipiak, Tomasz Kaźmierski, Kacper Wartecki, Mateusz Juskowiak, Mateusz Lipiecki, Kaczmarek Artur.
Najnowsze aktualności
-
07.03.2019
Gryckiewicz poprowadzi mecz z Bałtykiem
Patryk Gryckiewicz z Torunia poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Bałtykiem Gdynia. Ten młody sędzia miał już okazję w tym sezonie prowadzić jeden mecz z udziałem naszego zespołu. Było to wygrane spotkanie 8 kolejki z Jarotą Jarocin.
-
06.03.2019
Udany turniej (2011)
W dniu 3 marca 2019 roku odbył się turniej Polonia Karcher Center KT-24 CUP. Dzięki staraniom trenera Grzegorza Burchackiego jak i umiejętnościami prowadzonego przez niego zespołu rocznika 2011 , możliwe było zaproszenie do Środy Wielkopolskiej jednych z najlepszych drużyn w kraju w tym roczniku.
-
05.03.2019
Runda wiosenna czas start
Można by powiedzieć że nareszcie się doczekaliśmy. Po 104 dniach przerwy na trzecioligowe boiska wracają piłkarze Polonii Środa. I od razu w pierwszym meczu w Środzie Wielkopolskiej podejmować będziemy Bałtyk Gdynia. Każdy kto pamięta jesienne spotkanie obu zespołów wie że emocji piłkarskich nie zabraknie, a na tym meczu po prostu trzeba być!
-
04.03.2019
Spotkanie Partnerów KS Polonia Środa
W miniony piątek odbyło się spotkanie Partnerów KS Polonia Środa Wielkopolska.
Gościem specjalnym był Maciej Henszel - nowy rzecznik prasowy Lecha Poznań, a wcześniej wieloletni dziennikarz Przeglądu Sportowego. -
04.03.2019
Porażka z Miedzią (2001/02)
Zespół juniorów starszych Polonii Środa Wielkopolska zagrał sparing z zespołem Miedzi Legnica z rocznika 2002. Mecz odbył się na sztucznej trawie przy głównym obiekcie Miedzi Legnica.
-
04.03.2019
Udany okres przygotowawczy
W sobotę 2 marca meczem towarzyskim z Wartą Gorzów Wielkopolski piłkarze Polonii Środa zakończyli okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2018/19. W sumie podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego podczas zimowych przygotowań rozegrali dziewięć spotkań towarzyskich. Po za meczami towarzyskimi nasz zespół trenował na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Swarzędzu, na boisku trawiastym na średzkich obiektach, korzystał ze średzkiego basenu a także z usług Centrum Aktywności gdzie poloniści ćwiczyli pod opieką trenera personalnego.
-
04.03.2019
Wysoka wygrana rezerw
W kolejnym sparingu drużyna rezerw Polonii podejmowała drużynę grającą w kaliskiej klasie okręgowej LZS Cielcza. Drużyna polonii zwyciężyła 5:2 po trzech trafieniach Damiana Słabikowskiego i dwóch Grzelaka Szymona.
-
02.03.2019
Remis na zakończenie przygotowań
W ostatnim meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Wartą Gorzów Wlkp.






















































