12.02.2013
Juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowyW niedzielę 10 lutego na boisku przy Cytadeli w Poznaniu juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Lidera Swarzędz. Nasi rywale wystawili w swoim składzie zawodników juniorów młodszych oraz graczy występujących w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:2 (0:1).
Rywalizacja naszego zespołu w meczach sparingowych z silniejszymi i starszymi zespołami ma przygotować go w sposób optymalny do rozgrywek ligowych. Gra z zespołami mającymi lepsze warunki fizyczne ma doprowadzić do jeszcze większego zaangażowania się zespołu juniorów młodszych do walki boiskowej oraz większej koncentracji. Wynik w meczach sparingowych jest sprawa drugorzędną aczkolwiek zawsze dobrze jest schodzić z boiska jako zwycięzca. W potyczce z Liderem Swarzędz przebieg pierwszej połowy był bardzo wyrównany. Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Oba zespoły próbowały długo utrzymywać się przy piłce i spokojnie rozgrywać akcje ofensywne. Tak więc mało było uderzeń na bramki przeciwników. W 12 minucie gry swoją pierwszą szansę na otwarcie wyniku miał Krystian Olczyk, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem posyłając piłkę tuz obok słupka. W odpowiedzi bardzo dobrze interweniował nasz bramkarz Bartosz Kurasiak, który sparował piłkę nad poprzeczką. Uderzenia z dystansu próbował jeszcze Maciej Polody, lecz pewnie bronił bramkarz Lidera. W 32 minucie po indywidualnym błędzie naszego obrońcy, zespół ze Swarzędza obejmuje prowadzenie po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do końca pierwszej połowy Poloniści napierali na bramkę przeciwnika, lecz nie udało się doprowadzić do remisu mimo kilku dogodnych sytuacji.
Po przerwie gdy w Polonii nastąpiło wiele zmian, bowiem trener ciągle szuka optymalnego ustawienia zespołu, gra nie wyglądała najlepiej. Nasi gracze praktycznie przespali pierwsze 15 minut gry zdecydowanie oddając inicjatywę graczom Lidera Swarzędz. Przeciwnicy wykorzystali swoją szansę i w 54 minucie podwyższyli na 2:0. Od 60 minuty gry Polonia także doszła do głosu jednak Artur Kaczmarek nie wykorzystał sytuacja sam na sam z bramkarzem. W 65 minucie następuje ponowna zmiana w Polonii 6 zawodników. Po tych rotacjach gra na boisku była znowu już wyrównana i toczyła się w bardzo szybkim tempie. Zmęczenia zawodników było już widoczne z obu stron dlatego też dochodziło do wielu niecelnych zagrań. W 69 minucie błąd w ustawieniu naszej defensywy wykorzystują ponownie przeciwnicy i zdobywają bramkę na 3:0. Chwilę wcześnie swojej szansy natomiast ponownie nie wykorzystał Krystian Olczyk, którego uderzenie z pola karnego z trudem obronił bramkarz. Poloniści jednak nie spoczęli na laurach tylko grali dalej. W 73 minucie po ładnej akcji między Marcinem Malusiakiem i Maciejem Polody, ten drugi zdobywa bramkę dla Polonii. Gdy wydaje się iż Poloniści znowu się rozkręcają, gdyż co raz bardziej zagrażają bramce rywala, niestety Lider ponownie wykorzystuje nasza nieuwagę w obronie i strzela kolejną bramkę. Na 8 minut przed końcem po podaniu Kacpra Warteckiego Maciej Polody płasko uderza i ustala wynik na 4:2 dla Lidera Swarzędz. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Gra Polonii mimo porażki mogła się momentami podobać, lecz niestety indywidualne błędy w defensywie decydują o stratach bramek. Spotkanie rozegrano na sztucznej trawie i grano 2 razy po 45 minut.
Kolejny mecz kontrolny juniorzy młodsi Polonii rozegrają w niedzielę 17 lutego o godz. 15.00 na boisku w Jarocinie z miejscową Jarotą, która także występuje w Wielkopolskiej Lidze.
W niedzielnym meczu Polonia zagrała w składzie:
Bartosz Kurasiak – Bartosz Nowak, Karol Witucki, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak - Jakub Kurasiński, Grzegorz Filipiak, Marcin Malusiak – Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Maciej Polody oraz Klaudiusz Filipiak, Tomasz Kaźmierski, Kacper Wartecki, Mateusz Juskowiak, Mateusz Lipiecki, Kaczmarek Artur.
Najnowsze aktualności
-
13.03.2019
Pierwszy zespół w półfinale
W meczu ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski na Stadionie Średzkim zmierzyły się ze sobą dwa zespoły Polonii Środa. Po ciekawym spotkaniu awans do półfinału zapewnił sobie pierwszy zespół który pokonał kolegów z rezerw 5:0 (4:0).
-
13.03.2019
Bałtyk po raz drugi
Przed piłkarzami Polonii Środa druga wiosenna kolejka III ligi grupy 2 i zarazem drugie spotkanie z zespołem Bałtyku. Tym razem będzie to jednak Bałtyk z Koszalina, a naszych zawodników czeka daleka wyprawa nad samo morze.
-
12.03.2019
Świetny turniej w Kobylnicy (2012)
W niedzielę 10 marca Skrzaty z rocznika 2012 wzięły udział w turnieju Piast Cup 2019 rozgrywanym w Kobylnicy. W turnieju wzięło udział 16 zespołów z całego województwa wśród których dwa z nich to zespoły średzkiej Polonii.
-
12.03.2019
Wysoko pokonali Wartę Gorzów (2006)
W niedzielę młodziki starsze naszego klubu rozegrały kolejny mecz kontrolny przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną.
-
12.03.2019
Udany cykl Polonia Karcher Center Kt-24 Cup
Z dniem 10 marca dobiegła końca kolejna edycja turniejów halowych POLONIA CUP . Była to już 5 edycja turniejów organizowanych przez KS Polonia Środa Wielkopolska. W tym roku sponsorem tytularnym turnieju została firma Karcher Center KT-24 a organizacja turniejów została także wsparta przez Burmistrza Miasta Środa Wielkopolska Piotra Mielocha. Co roku turnieje organizowane przez Średzką Polonię zyskują coraz większą rzesze fanów przez co rok w rok zwiększa się liczba uczestników. Jesteśmy przekonani, że POLONIA KARCHER CENTER CUP 2019 to największy cykl turniejów halowych w województwie wielkopolskim a być może także jeden z największych w Polsce.
-
11.03.2019
Porażka z AP Reissa Poznań (2004)
W sobotni poranek na boisku CTP przy ul Sportowej 12, trampkarze starsi podejmowali rówieśników z AP Reiss Poznań. W tym dniu pogoda była mało piłkarska, co bardzo przeszkadzało zawodnikom w trakcie gry.
-
11.03.2019
Dwie Polonie w Pucharze Polski
Już w środę 13 marca na średzkich kibiców czeka nie lada ciekawe spotkanie. W ramach ćwierćfinału okręgowego Pucharu Polski na Stadionie Średzkim naprzeciwko siebie staną jedenastki pierwszego i drugiego zespołu Polonii Środa.























































