12.02.2013
Juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowyW niedzielę 10 lutego na boisku przy Cytadeli w Poznaniu juniorzy młodsi rozegrali kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Lidera Swarzędz. Nasi rywale wystawili w swoim składzie zawodników juniorów młodszych oraz graczy występujących w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:2 (0:1).
Rywalizacja naszego zespołu w meczach sparingowych z silniejszymi i starszymi zespołami ma przygotować go w sposób optymalny do rozgrywek ligowych. Gra z zespołami mającymi lepsze warunki fizyczne ma doprowadzić do jeszcze większego zaangażowania się zespołu juniorów młodszych do walki boiskowej oraz większej koncentracji. Wynik w meczach sparingowych jest sprawa drugorzędną aczkolwiek zawsze dobrze jest schodzić z boiska jako zwycięzca. W potyczce z Liderem Swarzędz przebieg pierwszej połowy był bardzo wyrównany. Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Oba zespoły próbowały długo utrzymywać się przy piłce i spokojnie rozgrywać akcje ofensywne. Tak więc mało było uderzeń na bramki przeciwników. W 12 minucie gry swoją pierwszą szansę na otwarcie wyniku miał Krystian Olczyk, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem posyłając piłkę tuz obok słupka. W odpowiedzi bardzo dobrze interweniował nasz bramkarz Bartosz Kurasiak, który sparował piłkę nad poprzeczką. Uderzenia z dystansu próbował jeszcze Maciej Polody, lecz pewnie bronił bramkarz Lidera. W 32 minucie po indywidualnym błędzie naszego obrońcy, zespół ze Swarzędza obejmuje prowadzenie po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem. Do końca pierwszej połowy Poloniści napierali na bramkę przeciwnika, lecz nie udało się doprowadzić do remisu mimo kilku dogodnych sytuacji.
Po przerwie gdy w Polonii nastąpiło wiele zmian, bowiem trener ciągle szuka optymalnego ustawienia zespołu, gra nie wyglądała najlepiej. Nasi gracze praktycznie przespali pierwsze 15 minut gry zdecydowanie oddając inicjatywę graczom Lidera Swarzędz. Przeciwnicy wykorzystali swoją szansę i w 54 minucie podwyższyli na 2:0. Od 60 minuty gry Polonia także doszła do głosu jednak Artur Kaczmarek nie wykorzystał sytuacja sam na sam z bramkarzem. W 65 minucie następuje ponowna zmiana w Polonii 6 zawodników. Po tych rotacjach gra na boisku była znowu już wyrównana i toczyła się w bardzo szybkim tempie. Zmęczenia zawodników było już widoczne z obu stron dlatego też dochodziło do wielu niecelnych zagrań. W 69 minucie błąd w ustawieniu naszej defensywy wykorzystują ponownie przeciwnicy i zdobywają bramkę na 3:0. Chwilę wcześnie swojej szansy natomiast ponownie nie wykorzystał Krystian Olczyk, którego uderzenie z pola karnego z trudem obronił bramkarz. Poloniści jednak nie spoczęli na laurach tylko grali dalej. W 73 minucie po ładnej akcji między Marcinem Malusiakiem i Maciejem Polody, ten drugi zdobywa bramkę dla Polonii. Gdy wydaje się iż Poloniści znowu się rozkręcają, gdyż co raz bardziej zagrażają bramce rywala, niestety Lider ponownie wykorzystuje nasza nieuwagę w obronie i strzela kolejną bramkę. Na 8 minut przed końcem po podaniu Kacpra Warteckiego Maciej Polody płasko uderza i ustala wynik na 4:2 dla Lidera Swarzędz. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie. Gra Polonii mimo porażki mogła się momentami podobać, lecz niestety indywidualne błędy w defensywie decydują o stratach bramek. Spotkanie rozegrano na sztucznej trawie i grano 2 razy po 45 minut.
Kolejny mecz kontrolny juniorzy młodsi Polonii rozegrają w niedzielę 17 lutego o godz. 15.00 na boisku w Jarocinie z miejscową Jarotą, która także występuje w Wielkopolskiej Lidze.
W niedzielnym meczu Polonia zagrała w składzie:
Bartosz Kurasiak – Bartosz Nowak, Karol Witucki, Szymon Grzelak, Karol Kaźmierczak - Jakub Kurasiński, Grzegorz Filipiak, Marcin Malusiak – Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Maciej Polody oraz Klaudiusz Filipiak, Tomasz Kaźmierski, Kacper Wartecki, Mateusz Juskowiak, Mateusz Lipiecki, Kaczmarek Artur.
Najnowsze aktualności
-
03.04.2019
Mamy (5) finał!!!
W środę 3 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie w Gnieźnie odbyło się spotkanie półfinału okręgowego Pucharu Polski w którym Polonia Środa mierzyła się z zespołem Mieszka Gniezno. Dla naszego zespołu była to walka o piąty z rzędu finał tych rozgrywek.
-
03.04.2019
Porażka na inaugurację (2009)
We wtorek 2 kwietnia drużyna rocznika 2009 rozpoczęła rundę wiosenną sezonu 2018/2019. W dwunastej kolejce pierwszej ligi okręgowej udaliśmy się na mecz z Canarinhos Skórzewo.
-
02.04.2019
Wysokie zwycięstwo młodzików (2007)
W sobotę 30 marca godzinie 10:00 w Nowym Tomyślu odbył się kolejny mecz ligowy w rundzie wiosennej Młodzików Młodszych. Podopiecznym trenera Haremskiego przyszło się mierzyć z miejscowym NAP-em.
-
01.04.2019
Porażka w Krobi (2000)
W niedzielę 31 marca rundę rewanżową rozpoczęli juniorzy starsi Polonii Środa. Ich rywalem był zespół Krobianki Krobia a mecz odbył się na boisku rywali.
-
01.04.2019
Bez punktów z Owińskami (2008)
W sobotę 30 marca zespół orlików starszych podejmował na własnym boisku Błękitnych Owińska.
-
01.04.2019
Powalczą o kolejny finał
Już w środę 3 kwietnia piłkarzy Polonii Środa czeka bardzo ważne spotkanie. Tym razem będzie to mecz półfinału okręgowego Pucharu Polski a rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie wicelider trzeciej ligi Mieszko Gniezno. Dla naszego zespołu będzie to walka o piąty z rzędu!!! finał tych rozgrywek.


























































