25.05.2024
Jest przełamanie, jest komplet punktówW sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrali spotkanie 32. Kolejki III ligi grupy drugiej. Rywalem podopiecznych Pawła Kutyni była Vineta Wolin a stawką pojedynku kolejne trzy punkty w ligowej tabeli i zapewnienie sobie pewnego utrzymania w gronie trzecioligowców na kolejny sezon.
Od samego początku poloniści grali dość niemrawo rozpędzając się z minuty na minutę. W 8 minucie po faulu w polu karnym Michała Walczaka na Jakubie Maszka sędzia podyktował rzut karny dla Vinety. Do piłki podszedł Cyprian Poniedziałek i pewnym strzałem pokonał Przemysława Frąckowiaka wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Poloniści ruszyli do ataków chcąc odrobić straty. W 21 minucie Klaudiusz Milachowski dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Piotra Wujca a ten pięknym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali i mieliśmy remis. Chwilę później uderzenie Klaudiusza Milachowskiego sprzed pola karnego zatrzymało się na słupku bramki rywali. Jeszcze przed przerwą bramkarza Vinety próbowali zaskoczyć Jakub Giełda, Klaudiusz Milachowski i Aleksander Kluczyński ale za każdym razem piłka mijała cel. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1.
Po zmianie stron poloniści podkręcili jeszcze tempo. W 53 minucie Piotr Skrobosiński zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Jędrzeja Drame a ten podciągnął z piłką kilkadziesiąt metrów i zdecydował się na strzał sprzed pola karnego ale i tym razem piłka minęła bramkę rywali. Chwilę później także sprzed pola karnego uderzał Mikołaj Stangel ale i tym razem piłka przeleciała obok słupka. W 68 minucie Jędrzej Drame przedłużył w polu karnym podanie Klaudiusza Milachowskiego, piłka dotarła do Mikołaja Witkowskiego a ten pewnym strzałem umieścił ją w bramce rywali. Dziewięć minut później zakotłowało się w polu karnym rywali. W tym zamieszaniu Jędrzej Drame przytomnie odegrał piłkę do Emanuela Mikołajczyka a ten z bliska wepchnął ją do bramki Vinety powiększając prowadzenie Polonii Środa. Prowadzenie którego średzki zespół nie oddał do końca spotkania.
Polonia Środa Wlkp. wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Walczak, Wujec, Skrobosiński, Budych, Stangel, Kluczyński (65` Witkowski), Giełda (79` Pieńczak), Milachowski (79` Wawroski), Siedlecki (71` Mikołajczyk), Drame.
Vineta Wolin wystąpiła w składzie: Suliński – Śledzicki, Hirniak (65` Szala), Poniedziałek, Kurczak, Gruchała (56` Emche), Maszka, Koniuszy (82` Lewandowski), Żmudź, Goc (65` Leśniak), Kasperowicz.
Żółte kartki: Wujec, Kluczyński - Kasperowicz
Bramki: Wujec (21`), Witkowski (69), Mikołajczyk (77`) – Poniedziałek (8`)(k)
Najnowsze aktualności
-
02.05.2023
Porażka w Jarocinie (2006)
W meczu 7. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:5 (1:3) z Jarotą Jarocin. Dzięki takiemu wynikowi w ligowej tabeli Jarota zrównał się punktami z Polonią, spychając nasz zespół na trzecie miejsce.
-
02.05.2023
Ważne trzy punkty rezerw
W sobotę 29 kwietnia zespół rezerw Polonii Środa rozgrywał bardzo ważne w kontekście utrzymania się w V lidze spotkanie. Rywalem naszego zespołu była Akademia Reissa Poznań.
-
02.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (29/30 kwietnia)
W ostatni weekend kwietnia drużyny akademii rozegrały kolejne mecze ligowe. W Centralnej Lidze Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk, zdobywając tym samym kolejny cenny punkt. Niestety swoje mecze przegrały drużyny rywalizujące w ligach wojewódzkich.
-
01.05.2023
Bez punktów w Łodzi
W niedzielę 30 kwietnia piłkarki Polonii Środa wybrały się do Łodzi aby tam w samo południe zmierzyć się z drugim zespołem aktualnego mistrza Polski – UKS SMS Łódź. W rundzie jesiennej nasze piłkarki pokonały rywalki więc naprawdę duże nadzieje towarzyszyły im przed tym meczem.
-
29.04.2023
Bolesna porażka z KP
W ostatnią sobotę kwietnia piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem średzkiego zespołu był KP Starogard Gdański.
-
28.04.2023
Transmisja meczu CLJ U-15
Ze spotkania Centralnej Ligi Juniorów U-15 w którym młodzi piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Lechią Gdańsk przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 15:45.
-
27.04.2023
Transmisja meczu z KP Starogard
Ze spotkania 26. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KP Starogard Gdański przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 15:45.
-
27.04.2023
Towarzyskie granie z Wartą
W środę 26 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrali towarzyskie spotkanie w którym ich rywalem był zespół ekstraklasowej Warty Poznań. Warciarze przyjechali do naszego miasta w mieszanym składzie ale w ich zespole na boisku można było zobaczyć miedzy innymi Mateusza Kupczaka, Bartosza Kielibę czy Enisa Destana.























































