OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.11.2009

Jesień w wykonaniu Juniorów Starszych

Najwyższa i najbardziej prestiżowa klasa rozgrywkowa dla piłkarskiej młodzieży w Wielkokpolsce to Wielkopolska Liga Juniorów Starszych. W niej właśnie drużyna trenera Roberta Halaburdy zbierała cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości zawodnikami mogącymi zasilić pierwszy zespół Polonii.

Warto dodać, że w sezonie 2009/10 maksymalnym rocznikiem uprawnionym do gry w WLJS był rocznik 1991. Tymczasem większość naszej kadry stanowili chłopacy z rocznika 1993, a więc w wieku Juniora Młodszego. Mimo tego, poloniści potrafili rozegrać wiele ciekawych i stojących na niezłym poziomie spotkań, co w efekcie dało im 12 lokatę.

W 16 seriach gier juniorzy starsi zdobyli 12 punktów. Wygrali 3 spotkania, 3 zremisowali i 10 przegrali. Starczyło to na wyprzredzenie w tabeli Rawii Rawicz, Luboszanina Trzcianka, Warty Śrem i Ostrowii Ostrów Wielkopolski. Dość duża strata dzieli ich do ekip z Konina, Leszna i Koła, ale mamy nadzieję, że na wiosnę poloniści będą w stanie nawiązać z nimi walkę.

Łączne chłopacy strzelili 24 bramki co daje średnią 1,5 trafienia na mecz. Nieco rozczarowuje postawa średzian w obronie, gdyż stracilśmy aż 56 gol (średnia 3,5 na mecz). Taki wynik spowodowany jest głównie dużą ilością straconych bramek w meczach z Wartą Poznań, Remesem Opalenica i Lechem Poznań.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie trenera Roberta Halaburdy okazał się Adrian Markiewicz, który 6 razy umieszczał piłkę w  bramce rywali. Kolejny w klasyfikacji jest Jakub Podgórny z 4 bramkami.

W rundzie jesiennej najdłużej na boisku przebywał Piotr Leporowski (1226 min.). Za nim znajduje się Marek Matysiak (1212) i Adrian Błaszak (1108). Czas gry w.w. zawodników może wskazywać o dobrym przygotowaniu kondycyjnym do rozgrywek całej trójki, a także odporności na kontuzje.

W przekroju całej rundy poloniści otrzymali bardzo mało żółtych kartek- tylko 14 co daje średnią 0,87 na mecz. Dla porównania pierwszy zespół naszego klubu przy takiej samej ilości spotkań został ukarany 31 razy (prawie dwie kartki na spotkanie). Jeden raz młodzi poloniści musieli kończyć mecz w 10.

Opiekun drużyny pokusił się również indywidualnie ocenić każdego z zawodników. Po każdym meczu przyznawał punkty swoim podopiecznych w skali od 1 do 10. Najwyższe noty otrzymał Piotr Leporowski (średnia 7,06). Kolejni byli: Krystian Pawlak (6,92), Michał Okninski (6,82) i Jakub Podgórny (6,75). Przyznana punktacja pokazuje, że trener widzi jeszcze spore rezerwy w grze swoich zawodników. Dlatego mamy nadzieję, że nasza najstarsza drużyna młodzieżowa na wiosnę rozwinie jeszcze swój potencjał i spokojnie utrzyma się w najlepszej klasie rozgrywkowej w Wielkopolsce.

Najnowsze aktualności

  • 09.09.2025

    Klasa A: Bez bramek w Żydowie

    Trzeci zespół seniorów Polonii składający się z młodych wychowanków akademii w sobotę bezbramkowo zremisował wyjazdowe spotkanie z innym beniaminkiem klasy A - Farą Pelikanem Żydowo. Choć z przebiegu meczu wydawało się, że Poloniści powinni zdobyć trzy punkty, ostatecznie zabrakło konkretów w ataku.

  • 09.09.2025

    Porażka rezerw z Avią

    W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku Avię Kamionki. Zespół który przed nowym sezonem przeszedł gruntowną zmianę i został wzmocniony kilkoma graczami z dużym doświadczenie.

  • 08.09.2025

    Akademia: Raport ligowy (6/7.09.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.

  • 06.09.2025

    Podział punktów w Kartuzach

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Kartuz by zmierzyć się z tamtejszym zespołem Cartusi. Pojedynki z tym rywalem nigdy nie należały do łatwych a polonistom w Kartuzach do tej pory udało się wygrać tylko raz. Przyszła więc pora żeby przełamać tą złą passę.

  • 05.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (6/7.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 6/7 września 2025.

  • 04.09.2025

    Trampkarki zadebiutowały w lidze (Dziewczyny)

    Trampkarki Polonii zadebiutowały w niedzielę w rozgrywkach 3. ligi młodzików D2. Polonistki do przerwy prowadziły do przerwy 1:0 z Avią II Kamionki po bramce Leny Przybylskiej, ale ostatecznie przegrały 1:4. Ponadto dziewczyny wzięły udział w turnieju Wisła Ladies Cup, gdzie zajęły czwarte miejsce. W walce o brązowy medal Polonistki przegrały po serii rzutów karnych.

  • 04.09.2025

    Młodzicy wysoko wygrywają (2014)

    Udany tydzień ma za sobą Polonia 2014. Po dwóch porażkach w 1.I lidze wojewódzkiej D2 przyszedł wreszcie czas na upragnione zwycięstwo. Poloniści na wyjeździe wygrali 8:0 (3:0) z Polonią Golina po trzech golach Aleksandra Szymoniaka, dwóch Karola Krawczewskiego oraz po jednym Mikołaja Mielcarka, Jakuba Narolskiego oraz Wojciecha Włodarczyka. Druga drużyna udanie rozpoczęła walkę w 2. lidze okręgowej pokonując 9:2 (3:0) kolegów z Kłosa Zaniemyśl.

  • 04.09.2025

    Porażki młodzików (2013)

    Miniony weekend nie był udany dla naszych młodzików z rocznika 2013. Pierwszy zespół przegrał domowy mecz z APR Lampart Poznań 2:5 (0:4). Gole dla Polonii strzelali Leon Jacków i Kacper Woźniak. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:4 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a jedyne trafienie dla średzkiego zespołu zaliczył Mikołaj Jung.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.