29.10.2012
Jednobramkowa porażka młodzików27.10.2012r. o godzinie 13:30 w Śremie odbył się kolejny mecz ligowy naszych młodzików. Niestety nasi chłopcy przegrali z drużyna gospodarzy 1:0 i stracili szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Należy być jednak dumnym z jakim zaangażowaniem i skupieniem chłopcy podeszli do tego ważnego meczu. Wielkie brawa nalezą się całej drużynie za serce pozostawione na murawie. Należy tez wspomnieć o fatalnej pogodzie w jakiej odbył się mecz, śnieg, minusowa temperatura, silny wiatr nie pozwalały na optymalna grę.
Zgodnie z założeniami Poloniści od początku meczu atakowali na bramkę rywali i przeważali w środku pola. Kilka na prawdę ładnych akcji lecz brakuje wykończenia piłka ląduje w rekach bramkarza lub minimalnie mija bramkę. Gospodarze byli widocznie zaskoczeni tak dobra i ofensywna gra średzian. Decydowali się tylko na grę z kontry. Dopiero w około 20min. zyskali oni przewagę optyczna. W tej samej minucie "z kapelusza" sędzia dyktuje rzut karny dla rywali bo rzekomym zagraniu piłki rekom. Jednak sprawiedliwości stało się zadość i piłka po pięknej paradzie Łukasza Spychały ląduje na słupku i wypada z linii bramkowej.
Obraz gry w drugiej połowie nie zmienia się. Atakuje Polonia, Warta się broni i gra z kontry. Druga cześć spotkania wydaje się być jeszcze lepsza niż pierwsza w wykonaniu średzkich młodzików. Brakuje tylko wykończenia, sytuacje "sam na sam" marnują Kacper Szymczak i Maciej Chudy. I jak to mówią "niewykorzystane sytuacje się mszczą" po zamieszaniu pod nasza bramka zawodnik ze Śremu wbija piłkę do bramki i mamy 1:0 dla gospodarzy.
Poloniści jednak do ostatnich sekund walczą chociaż by o jedna bramkę ale niestety zabrakło czasu.
Wielkie brawa i podziękowania dla naszych chłopców za bardzo ambitną postawę. Chłopcy wiedzieli że muszą wygrać i za wszelką cenę do tego dążyli. Z resztą to właśnie drużyna Polonii miała więcej z gry i z przebiegu całego spotkania była zespołem groźniejszym. Nie zawsze jednak piłka jest sprawiedliwa.
Polonia zagrała w składzie: Spychała, Murawski, Furmanek, Gołębiewski, Maliński, Sokowicz, Ratajczak, Graczyk, Widera, Włodarz, Grabowski, Bartkowiak, Wujek, Małolepszy, Chudy, Szkudlarek, Łuczak, Szymczak.
Najnowsze aktualności
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński

























































