10.10.2015
Jeden punkt z KaliszaPoloniści do Kalisza pojechali powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W naszym zespole zabrakło Krzysztofa Bartoszaka który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Ale do składu powrócili już Adam Borucki, Radosław Barabasz i Michał Stańczyk.
Pierwsze czterdzieści pięć minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu naszego zespołu. KKS Kalisz praktycznie nie zagroził naszej bramce. Już w 3 minucie groźny strzał z boku pola karnego oddał Piotr Fontowicz a bramkarz KKS-u z trudem obronił to uderzenie. Był to pierwszy sygnał naszego zespołu który pokazał że Polonia nie będzie się tylko w Kaliszu bronić. W 27 minucie z boku boiska dośrodkowywał Piotr Fontowicz. Piłka po zagraniu naszego skrzydłowego spadła na 5 metrze tuż pod nogi Krystiana Pawlaka ale strzał naszego napastnika intuicyjnie broni bramkarz KKS Kalisz. Były to dwie najgroźniejsze sytuacje naszego zespołu w pierwszej części gry. Jednak obu nie udało się zakończyć bramką i na przerwę oba zespoły chodziły przy bezbramkowym remisie.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas groźniej atakowała Polonia. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Plucińskiego niewiele zabrakło aby sprytny strzał piętą Igora Jurgi zaskoczył bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później po podaniu Aleksandra Giczeli e dobrej sytuacji znalazł się Igor Jurga ale w ostatniej chwili naszego pomocnika uprzedzili obrońcy KKS-u i zażegnali niebezpieczeństwo. W 60 minucie niewiele zabrakło żeby do dobrego podania Piotra Fontowicza dopadł Krystian Pawlak i miałby doskonałą okazję na pokonanie bramkarza gospodarzy. W 76 minucie kąśliwy strzał sprzed pola karnego Igora Jurgi minimalnie minął słupek bramki rywali. KKS Kalisz praktycznie cały mecz rozgrywał piłkę w środku pola ale nie potrafił stworzyć sobie groźnej sytuacji i poważnie zagrozić naszej bramce. Na dodatek w 81 minucie jeden z zawodników KKS-u Mateusz Gawlik obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i zespół gospodarzy musiał radzić sobie w dziesiątkę. W 83 minucie dobry strzał sprzed pola karnego Piotra Fontowicza z trudem na rzut rożny wybija bramkarz rywali. Była to ostatnia groźna sytuacja w tym meczu które ostatecznie kończy się bezbramkowym remisem.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Pluciński, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga, Lisek, Giczela (76` Kujawa), Stańczyk (72` Przybyłek P.), Fontowicz (82` Błaszak), Pawlak.
KKS Kalisz wystąpiła w składzie: Wasiluk – Czech, Lis, Gawlik, Grabowski, Ignaczak Sz., Ciesielski, Ignaczak M., Majewski, Kostov, Stoychev.
Najnowsze aktualności
-
28.03.2022
Wyjazdowa porażka z Mieszkiem (2009)
W sobotę ligowe rozgrywki zainaugurował zespół młodzików starszych meczem w Gnieźnie. Wyjazd nie był jednak udany, gdyż Polonia przegrała 1:4 (0:1) z miejscowym Mieszkiem. Jedynego gola dla Średzian strzelił Stanisław Wieliński.
-
28.03.2022
Ligowe porażki młodzików (2010)
W sobotnie południe zespół młodzików młodszych prowadzony przez Kamila Kudłę przegrał 0:3 (0:1) z Mieszkiem Gniezno w pierwszym meczu rundy wiosennej. W niedzielę natomiast drugi zespół pod okiem Łukasza Żeglenia przegrał 1:2 (1:0) z AKF Poznań w spotkaniu II ligi okręgowej.
-
28.03.2022
Udana inauguracja juniorów (2006)
W sobotę na boisku CTP 1 rozgrywki ligi wojewódzkiej zainaugurował zespół juniorów B2. Podopieczni trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka wygrali 2:1 (0:0) z SKS Poznańska 13 Poznań.
-
28.03.2022
Podział punktów w Zaniemyślu
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rezerwy Polonii zmierzyły się na wyjeździe z liderem grupy – Kłosem Zaniemyśl. Już to zapowiadało mnóstwo emocji, a dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie gospodarzy wystąpiło wielu byłych zawodników Polonii z bogatą III – ligową przeszłością.
-
28.03.2022
Wyniki ligowe akademii (26-27 marca)
W weekend 26-27 marca zespoły akademii Polonii Środa Wielkopolska brały udział w meczach ligowych i turniejach pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieści trzy zwycięstwa, raz padł remis, a dwukrotnie lepsi byli rywale.
-
28.03.2022
Skrzaty grały towarzysko (2014-2016)
W niedzielny poranek zespoły skrzatów rozegrały dwie wewnętrzne gry kontrolne na boisku Centrum Treningowego Polonii. Trenerzy motywowali zawodników do podejmowania jak największej liczby prób dryblingów. Młodzi piłkarze byli bardzo aktywni, strzelali mnóstwo bramek i czerpali ogromną radość z gry na świeżym powietrzu.
-
26.03.2022
Dwie bramki Giełdy
W sobotę 26 marca piłkarze Polonii Środa w ramach 21 kolejki III ligi podejmowali na własnym stadionie Bałtyk Koszalin.
-
25.03.2022
Plan gier akademii (25-27 marca)
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii KS Polonia Środa Wielkopolska na weekend 25-27 marca 2022 roku. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny do kibicowania młodym Polonistom.
























































