19.08.2017
Jeden punkt w KaliszuPiłkarze Polonii Środa zremisowali w meczu drugiej kolejki III ligi grupy 2 z KKS-em Kalisz 0:0.
Do meczu w Kaliszu Polonia przystąpiła w takim samym składzie w jakim rozpoczęła zwycięski mecz z Jarotą Jarocin tydzień wcześniej. Z kolei trener naszych rywali Piotr Morawski zdecydował się na dwie roszady w składzie swojego zespołu. W podstawowej jedenastce zabrakło Łepskiego i Tunkiewicza, a w ich miejsce pojawili się Stoychev i Grabowski.
Od samego początku mecz był dość wyrównany a obydwa zespoły grały bardzo spokojnie. Pierwszy groźny sygnał w tym meczu wysłali jednak poloniści. W 22 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Molewski, ale strzał naszego zawodnika niestety poszybował wysoko nad bramką rywali. w odpowiedzi w 41 minucie to gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale uderzenie Patryka Palata również poszybowało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Karola Szymańskiego. Tym samym do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.
Po zmianie stron spotkanie zrobiło się jeszcze ciekawsze a oba zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 48 minucie Oskar Kozłowski idealnie wycofał piłkę do nadbiegającego Mateusza Molewskiego, ale strzał naszego zawodnika z około 16 metrów poszybował wysoko nad bramką rywali. W 55 minucie po dalekim wyrzucie z autu Adama Gajdy i przedłużeniu piłki głową przez Przemka Otuszewskiego w ostatniej chwili składającego się do strzału Krzysztofa Bartoszaka uprzedził bramkarz rywali i nadal było 0:0. Pięć minut później na wysokości zadania stanął Karol Szymański, który w piękny sposób zatrzymał uderzenie Kowalskiego. W 67 minucie po zagraniu Jakuba Gwita głową na bramkę rywali strzelał Krzysztof Bartoszak, ale i tym razem górą był bramkarz rywali. W 80 minucie zakotłowało się w pola karnym Polonii po zagraniu Chojnackiego, ale na nasze szczęście żaden z rywali nie zamykał tej akcji i została ona w porę wyjaśniona przez zawodników Polonii. Dwie ostatnie akcje należały do polonistów, ale zarówno w przypadku Krystiana Pawlaka jak i Igora Jurgi za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie Polonia remisuje z KKS Kalisz 0:0.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Szymański – Kozłowski, Gwit, Ngamayama, Otuszewski, Jurga, Roszak (85` Barabasz), Białożyt (70` Pińczuk), Bartoszak (82` Rybak), Gajda, Molewski (77` Pawlak).
Najnowsze aktualności
-
20.06.2022
Komplet zwycięstw młodzików (2010)
Wszystkie trzy zespoły młodzików młodszych (rocznik 2010) odniosły zwycięstwa w ubiegłym tygodniu. Pierwsza drużyna pokonała 3:1 (1:0) KP Piła po bramkach Antoniego Łukaszewskiego, Amelii Guzendy i Borysa Kasprzaka. Druga grupa aż 17:1 pokonała Koziołka Poznań. Bramki w tym meczu strzelali: Borys Kasprzak - cztery, Jakub Przybylski - trzy, Dawid Ebelewicz - dwie, a po jednej Nikodem Odwrot, Adam Kłopocki, Fabian Nowaczyk, Alicja Bolewicz, Marcel Kaleta, Bartosz Nowicki, Łukasz Miszkiewicz oraz Michał Lipiński. Trzecia drużyna w ostatnim meczu sezonu wygrała z liderem III ligi - Pelikanem Niechanowo - 6:3 (2:2). Po dwie bramki strzelili Bartosz Kurkowiak i Adam Poloszyk, a po jednej dołożyli Kamil Sarnowski oraz Oleksandr Misiurkevych.
-
20.06.2022
Młodzicy pokonali trampkarzy Lidera Swarzędz (2008)
Drugi zespół trampkarzy młodszych był w ten weekend reprezentowany przez zawodników młodzików z roczników 2009 i 2010, za co duże podziękowania należą się trenerom tych zespołów, a wsparła ich Laura Nowicka. Ku zaskoczeniu wszystkich Poloniści wygrali 4:3 (2:1) ze starszymi kolegami z Lidera Swarzędz. Dwie bramki strzelił Antoni Staszak (r. 2009), a po jednej dołożyli Marcel Kaleta (r. 2010) i Łukasz Miszkiewicz (r. 2010).
-
20.06.2022
Trampkarze w finale baraży o CLJ! (2008)
Trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) zagrają w finale baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15! W pierwszym meczu Poloniści wygrali 4:2 (2:2) z UKS AP Reissa Poznań. Choć szybko objęli dwubramkowe prowadzenie to tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać. W końcówce meczu dwa gole strzelił jednak niezawodny Mikołaj Kowalski. W rewanżu rozegranym w Baranowie emocji nie brakowało. Poznaniacy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie, ale kilka minut przed końcem meczu z rzutu karnego do remisu doprowadził Mikołaj Kowalski. W finale baraży rywalem Polonii będzie Jaguar Gdańsk. Pierwszy mecz zostanie rozegrany na Stadionie Średzkim w środę o godzinie 16:30. Rewanż w weekend w Gdańsku.
-
20.06.2022
Dwie porażki trampkarzy (2007)
W meczach 12. i 13. kolejki zespół trampkarzy starszych poniósł dwie porażki. Najpierw przegrali 1:3 (1:2) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a jedynego gola dla naszego zespołu strzelił Oskar Popis. W niedzielę natomiast Poloniści przegrali 0:7 (0:3). Warto zaznaczyć, że w tych meczach drużynę wspierali zawodnicy z roczników 2008, a nawet 2009. Za tydzień w ostatnim meczu średzka drużyna zagra na wyjeździe z Antonio Jarocin.
-
20.06.2022
Wysoka porażka z UKS APR Poznań (2006)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 Polonia Środa Wielkopolska niestety przegrała na wyjeździe aż 1:9 (1:6) z UKS AP Reissa Poznań. Honorową bramkę dla Średzian strzelił jeszcze w pierwszej połowie Kacper Manicki. Ostatni mecz Polonia rozegra w środę 22 czerwca na Stadionie Lekkoatletycznym, a rywalem będą Błękitni Wronki.
-
20.06.2022
Porażka juniorów w Rawiczu (2003/04)
W meczu przedostatniej 13. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na wyjeździe 1:3 (1:1) z Rawią Rawicz. Jedyny gol dla naszej drużyny padł po trafieniu samobójczym zawodnika gospodarzy. W ostatnim meczu w sobotę 25 czerwca rywalem Średzian będzie Unia Swarzędz.
-
20.06.2022
Wyniki gier młodzieży (18-19 czerwca)
Za naszymi zespołami kolejny intensywny weekend, zwieńczony awansem drużyny trampkarzy młodszych do finału baraży o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15! Nasi zawodnicy w pierwszym meczu wygrali 4:2 z UKS AP Reissa Poznań, a remis 1:1 w rewanżu dał promocję do kolejnego etapu. Rywalem Polonistów będzie Jaguar Gdańsk, a pierwszy mecz zostanie rozegrany w środę 22 czerwca o godzinie 16:30 na Stadionie Średzkim!
-
20.06.2022
Wygrana na zakończenie ligi
W ostatniej kolejce ligowej drużyna rezerw zagrała na wyjeździe z Sucharami Suchy Las. Do tego momentu trwała w lidze zacięta rywalizacja między polonistami a Kłosem Zaniemyśl. Oba zespoły zgromadziły równą ilość punktów ale bilans bezpośrednich meczy był po stronie Kłosa. W związku z tym każde zwycięstwo w ostatnim meczu z Liderem dawało rywalom bezpośredni awans do V ligi.
























































